English? You must know it!

Czy wiesz, że aż 1,3 miliarda ludzi na świecie bez problemu rozumie powyższe zdanie?

Wszystko dzięki temu, że znają język angielski. Konin, Warszawa, Białystok – nie ma znaczenia, w której części Polski mieszkasz. Placówki, które prowadzą zajęcia z języka angielskiego, powstają wszędzie i nic nie zapowiada, żeby te trend miałby się szybko odwrócić.

Angielski jest najpopularniejszym językiem, jakim posługujemy się na świecie. Wszystkie pozostałe są za nim daleko w tyle. Dlatego właśnie takie miejsca jak Szkoła Językowa Konin albo też inne placówki wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu i cieszą się nieustannym zainteresowaniem.

Dlaczego nauka angielskiego jest taka ważna?

Niejednej osobie przytrafia się taka sytuacja: turysta z zagranicy pyta ją o drogę. Albo klient okazuje się obcokrajowcem, który nie zna ani jednego słowa po polsku, za to bardzo chętnie dogadałby się po angielsku. Często, niestety, nie są w stanie się porozumieć. A wystarczyłaby dosłownie znajomość kilku zwrotów!

Język ten nie tylko pomaga w codzienności albo przy oglądaniu ulubionego serialu. Otwiera też drzwi do kariery. Pozwala zapytać o drogę podczas zwiedzania Londynu, a także złożyć zamówienie o kelnera podczas zagranicznego urlopu.

Niektórzy potrzebują nauki od podstaw. Inni opanowali go na tyle, że wystarczy im tylko szlifowanie zdobytych zdolności. Z tego też powodu kursy języka obcego są między sobą zróżnicowane pod względem poziomu trudności i efektów, jakie mają osiągnąć. Polecamy m.in. kurs: język angielski Konin, dzięki któremu nauczysz się perfekcyjnie posługiwać się językiem obcym.

Kurs języka angielskiego czy nauka na własną rękę?

Niektórzy decydują się na naukę samodzielnie, czytając anglojęzyczne książki albo oglądając zagraniczne programy. Nie jest to jednak najlepsza droga dla wszystkich. Dlatego z pomocą przychodzą takie możliwości, jak choćby kurs angielskiego. Doświadczony lektor stanowi nieocenioną pomoc, ponieważ:

 • dopasuje materiał do potrzeb ucznia (podstawowy, średniozaawansowany lub zaawansowany),
 • lepiej wychwyci wszystkie błędy i pomoże je poprawić,
 • zna język intuicyjnie i potrafi najlepiej wyjaśnić trudniejsze zwroty lub słowa,
 • sam musiał kiedyś się uczyć, więc wie, w jaki sposób nauka języka angielskiego może stać się prosta i przyjemna,
 • motywuje do nauki,
 • dostrzega i docenia postępy.

Z tych powodów warto uczyć się pod czujnym okiem lektora. Co więcej, można poznać nowych ludzi w grupie i nawiązać ciekawe znajomości. Dlatego właśnie szkoła językowa Konin to idealne miejsce na naukę.

Jak sprawić, by nauka angielskiego była prosta?

Niektóre kursy języka angielskiego opierają się na nowatorskich rozwiązaniach, takich jak BLS, czyli Blended Learning System.

To specjalna, wszechstronna metoda, która łączy w sobie tradycyjne podejście (osobisty, bezpośredni kontakt z nauczycielem) ze zdalnymi aktywnościami, które prowadzi się z poziomu komputera (czyli tzw., M-learning).

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom nauka angielskiego staje się jak garnitur szyty na miarę – dopasowana do potrzeb i możliwości.

Co się dzieje, gdy zajęcia zaczynają dawać efekty?

Nauka angielskiego idzie tym łatwiej, im większe postępy czynisz. Dzięki niej prędzej czy później możesz:

 • Wyróżnić się na rozmowie rekrutacyjnej…
 • …albo wręcz pomyśleć o rozwinięciu kariery za granicą w prestiżowej firmie!
 • Poszerzać wiedzę o otaczającym świecie ze źródeł, które są dostępne tylko po angielsku: książek, programów, podcastów!
 • Połączyć przyjemne z pożytecznym – oglądać ulubiony serial i gotować bez poświęcania ciągłej uwagi drobnym napisom!
 • Pomóc znajomym i rodzinie w zakupach online

…i wiele więcej! Znajomość języka angielskiego to potężne narzędzie wiedzy, która jest bezcenna w dzisiejszych czasach.

Nauka angielskiego to nieoceniona pomoc w codziennym życiu. Pozwala zdobywać wiedzę, znaleźć pracę i budować znajomości. Poznawanie go nie tylko daje osobistą satysfakcję, ale także rozwija na każdy możliwy sposób. Dlatego też warto zacząć już dzisiaj i zapisać się na kurs.