Euro 2012: Alarm pierwszego stopnia w służbach

Dziś w Warszawie ma być 50 tysięcy kibiców. Na Stadionie Narodowym w półfinale Euro 2012 zagrają Niemcy i Włosi.

LUBLIN. Ładunki wybuchowe płynęły tratwą po Bugu

Dwa ładunki wybuchowe, zapalniki oraz zdjęcie Stadionu Narodowego. To wszystko znaleziono na tratwie, która płynęła po Bugu niedaleko granicy w województwie lubelskim. Jak dowiedział się RMF FM, w stan najwyższej gotowości postawiono ABW, policję i prokuraturę.

Na tratwie płynącej Bugiem znaleziono dwa niewielkie ładunki trotylu, do nich przytwierdzone były wojskowe zapalniki. Oprócz tego znaleziono telefon komórkowy a w nim zdjęcie Stadionu Narodowego. Były tam też spore ilości ukraińskich papierosów, a to może oznaczać, że ktoś albo przemycał towar, albo próbował ukryć w ten sposób swoje rzeczywiste zamiary.

W największej tajemnicy
Jak się dowiedzieli reporterzy, rozpatrywane są co najmniej dwa warianty w toczącym się już w tej sprawie śledztwie. Sprawa jest trzymana jednak w największej tajemnicy. Rzecznik prokuratury w Lublinie zaprzecza nawet, że taka historia miała miejsce.

Prowokacja?
Dziennikarze ustalili jednak, że śledczy badają przede wszystkim wersję prowokacji.

Bardzo dokładnie zbadano tratwę. Nie było na niej żadnych śladów ani odcisków palców, które mogłyby pomóc w identyfikacji właścicieli znaleziska.  Zarówno policja, jak i prokuratura zakładają, że mogła być to próba przemycenia ładunków, żeby zorganizować realny zamach.

– Nie istnieje zagrożenie dla bezpieczeństw osób lub miejsc w Polsce. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to pierwszy tego typu sygnał podczas Euro 2012, zdecydowano o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego w czterostopniowej skali – poinformowała wczoraj po południu rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Źródło: RMF FM/ps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments