Finał nie dla Sanoka

PUCHAR POLSKI. Oświęcim, a nie Sanok będzie organizatorem finałowego turniej Pucharu Polski, który obędzie się 28 i 29 grudnia.

– Imprezę zorganizuje klub, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę, a taka była przedstawiona przez działaczy Aksam Unii – mówią w Polskim Związeku Hokeja na Lodzie, który podjął ostateczna decyzję.

W Sanoku nie ukrywają nieco rozczarowania, ale ich ofertę oświęcimianie przebyli kwotą o 10 tys. złotych wyższą. To już druga duża impreza która będzie w tym sezonie organizowana w Oświęcimiu (odbędzie się też tam Mecz Gwiazd PLH, który strategicznym sponsorem jest firma Aksam). – Turniej finałowy PP będzie doskonałą okazją promocji nie tylko odradzającego się hokeja w Oświęcimiu, ale i samego miasta – uważa Adam Klęczar, szef Aksamu, strategicznego sponsora hokeistów Unii. – Może awans do finału pozostawił trochę do życzenia, bo w rewanżu, przed własną widownią, przegraliśmy 3-4, ale w dwumeczu okazaliśmy się lepsi od jastrzębian o jedną bramkę, a o to w sporcie chodzi, żeby być lepszym od przeciwnika chociaż właśnie o tę odrobinę – dodaje. Szef Aksamu nie chce zdradzić jakie środki jego firma przeznaczyla na organizacje turnieju. – Nie chodzi tylko o zabezpieczenie wszystkiego, co związane jest z rywalizacją na lodzie. Sprawa rozbija się o ufundowanie głównej nagrody dla zwycięzcy turnieju. W poprzednim sezonie gospodarzem były Tychy, bo prezydent ich miasta przeznaczył 50 tys. zł dla zdobywcy Pucharu Polski. Na pewno władze Oświęcimia wspomogą nas w organizacji turnieju finałowego. Jakie środki może przeznaczyć moja firma na nagrodę dla zdobywcy PP, żeby była atrakcyjna? Tajemnica handlowa…- kończy Klęczar.

Przypomnijmy pary półfinałowe turnieju finałowego Pucharu Polski. We wtorek 28 grudnia o godz. 16.15 GKS Tychy zmierzy się z Ciarko KH Sanok, a o godz. 19.30 Aksam Unia Oświęcim zagra z wygranym z rywalizacji w parze Comarch Cracovia – Akuna Naprzód Janów, który będzie znany 22 grudnia. W środę o godz. 18 rozegrany zostanie wielki finał, w którym zmierzą się zwycięzcy obu półfinałów. Oba mecze półfinałowe i finał transmitować będzie TVP Sport.

rm

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments