Gdańsk zdobyty!

Stal wygrała w Gdańsku i w niezłych humorach spędzi święta. Fot. PGNiG SuperLiga

PIŁKA RĘCZNA. PGNiG SUPERLIGA MĘŻCZYZN. Bezcenna wygrana mielczan

Właśnie na takie zakończenie roku liczono w Mielcu. Daleka podróż do Trójmiasta okazała się szczęśliwa, bo „Czeczeńcy” wrócili do domu z kompletem punktów.

WYBRZEŻE Gdańsk 19
SPR STAL Mielec 24
(8-12)
WYBRZEŻE:
Chmieliński, Kiepulski – Oliveira 2, Pieczonka 1, Gądek 1, Bednarek, Sulej, Prymlewicz 3, Papaj 3, Komarzewski 3, Wróbel 1, Salacz 2, Adamczyk 2, Janikowski 1, Didyk
STAL
: Andelić – Krępa 1, Janyst 3, Kornecki 6, Jędrzejewski, Valyntsau 9, Chodara, Wojdak 2, Ivanović, Krupa 2.
Sędziowali
Korneliusz Habierski oraz Grzegorz Skrobak (Głogów). Kary: 12 oraz 12 min. Czerwona kartka Ivanović (gradacja). Widzów 800.

– To dla nas duża ulga. Kolejne zwycięstwo sprawiło, że nie uciekła nam tabela i nie ma w niej dużej różnicy punktowej – mówił po sobotnim spotkaniu Hubert Kornecki, rozgrywający Stali, który w Gdańsku spędził aż 5 lat. – Mieliśmy rywali rozpracowanych. Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i fajnie, że w tak miły sposób zakończyliśmy ten rok – dodawał 26-latek, który wraz z kolegami rzeczywiście mocno pracował w defensywie. Gospodarze w pierwszej połowie zdołali bowiem trafić do siatki zaledwie 8-krotnie!

O tym, ile ta wygrana oznacza dla podopiecznych Dawida Nilssona, nikogo przekonywać nie trzeba. I choć mielczanie wciąż zajmują ostatnie miejsce, to odżyła w nich nadzieja na lepsze jutro. Pokazują to również działania władz klubu, które po rozwiązaniu kontraktu z Michałem Wypychem, błyskawicznie znalazły zastępstwo. Kilka godzin przed spotkaniem w Gdańsku Stal poinformowała o parafowaniu umowy z Miljanem Ivanovićem. 24-letni serbski lewy rozgrywający grał do tej pory w solidnych europejskich zespołach, m.in.: Partizanie, RK Kolubara, HK Bodo czy węgierskim RK Izvidac. Z tym ostatnim występował w Lidze SEHA razem z obecnym bramkarzem Stali, Goranem Andjeliciem. Przeciwko Wybrzeżu Serb wystąpił, rzucił jedną bramkę i… dołożył czerwoną kartkę wynikającą z gradacji kar. Niedługo powinniśmy poznać jeszcze nazwisko przynajmniej jednego zawodnika, który dołączy do Stali. Teraz jednak „Czeczeńców” czeka przerwa. Do ligowej rywalizacji mielczanie wrócą w ostatni weekend stycznia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments