Gdzie jest Dixie?

Dixie jest kilkuletnią, niedużą, drobną suczką (sięga do połowy łydki, waży ok. 7 kg) o beżowo-białym umaszczeniu z ciemnym nalotem na grzbiecie, ma charakterystyczne czarne obwódki wokół oczu, jakby narysowane kredką do makijażu i niesymetrycznie załamane uszy – każde w inną stronę.

Jest bardzo lękliwa, także wobec dzieci. Nie ma na sobie obroży. Ma wszczepionego czipa, jest zaszczepiona i wysterylizowana, usunięto jej kamień nazębny.

Dixie spędziła kilka lat w schronisku w Mielcu, a kilka ostatnich miesięcy w hoteliku dla psów u Katarzyny Mróz, gdzie przyzwyczajała się do życia w domu, wśród ludzi. Czekało na nią polskie małżeństwo mieszkające w Szwecji. Dixie miała płynąć promem z Gdyni, 21 stycznia wieczorem, niestety, tego samego dnia uciekła w Mielcu podczas porannego spaceru. Od dwóch tygodni szukają jej wolontariusze mieleckiego schroniska, w mieście rozklejone są ogłoszenia, a rezultaty żadne.

Jeżeli ktoś może pomóc, jeżeli ktoś widział podobnego psa, prosimy o kontakt ze schroniskiem w Mielcu, ul. Targowa 11, tel. 17 583 15 32, lub z Katarzyną Mróz, Krzemień Drugi 111, 23-304 Dzwola, tel. 503 68 30 50, e-mail: kasia@bezdomne.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments