Geoportal już działa

TARNOBRZEG. Geodezyjna mapa miasta dostępna w Internecie za darmo i dla każdego

Działkę swoją, rodziny, sąsiadów, znajomych, a także tereny inwestycyjne miasta można już zobaczyć siedząc w domu przy komputerze. Grodzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kratograficznej w Tarnobrzegu uruchomił geoportal z informacjami katastralnymi na tle ortofotomapy.

Projekt geoportal.gov.pl to infrastruktura węzłów Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennych (KIIP), współpracujących ze sobą i świadczących usługi: od wyszukiwania i udostępniania danych, aż do ich analizy.

Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Tarnobrzeg posiada mapę cyfrową, którą do tej pory udostępniał tylko w formie wydruków papierowych dla geodetów lub osób prywatnych. Obecnie, mapa ta umieszczona jest w Internecie na stronie www.tarnobrzeg.geoportal2.pl i może się z nią zapoznać każdy, kto ma dostęp do komputera.

Co zawiera mapa? Są to informacje katastralne prezentowane na tle ortofotomapy i granic administracyjnych. Umożliwiają one zapoznanie się z zasobem geodezyjno-kartograficznym będącym w posiadaniu Grodzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Tarnobrzegu.

Przedsięwzięcie geoportal.gov.pl to program ogólnopolski, którego głównym celem jest kształtowanie społeczeństwa informacyjnego, chętnego do korzystania z Internetu w celu kontaktu z urzędnikiem, czy ogólnie pojętym urzędem.

Wdrożenie projektu geoportal.gov.pl ma także spowodować usystematyzowanie i ujednolicenie rozproszonych w instytucjach danych geoprzestrzennych niezbędnych do prowadzenia procesów inwestycyjnych i biznesowych.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments