Głośna premiera w Siemaszkowej

Mariola Łabno-Flaumenhaft jest stworzona do roli Marlene Dietrich. Fot. Maciej Rałowski

RZESZÓW. Już w ten weekend cofniemy się w czasie, by oglądać olśniewającą Marlene Dietrich.

Jan Szurmiej, jeden z najlepszych polskich reżyserów, wystawi na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie spektakl o Marlene Dietrich, która była ikoną mody i smaku. To właśnie jej styl epatowania pikantnym seksem przejęły współczesne gwiazdy takie jak Madonna i Cher. „Ludzie przychodzą i odchodzą, pozostają po nich tylko strzępy papierów, zapiski, kieliszki po szampanie. Po gwieździe tego formatu co Marlene zostaje coś jeszcze – legenda”.

– W nowym roku życzę państwu ciekawych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie. To miasto jest bliskie mojemu sercu. Od kilkunastu lat widzę, jak się zmienia. – twierdzi Jan Szurmiej, scenarzysta i reżyser spektaklu – Rzeszów jest piękny, mieszkają w nim fantastyczni ludzie. A w tutejszym teatrze za każdym razem odnajduję energię i pracowitych aktorów – zapewnia.

Szurmiej, mimo że współpracuje z czołowymi teatrami w kraju i zagranicą, często wraca do Rzeszowa. Jego spektakle Sztukmistrz z Lublina czy Piaf robią furorę w stolicy Podkarpacia i są uznane za najlepsze realizacje w Polsce. Tym razem Szurmiej opowiada nam niezwykłą historię gwiazdy światowego kina i wielkich estrad – Marlene Dietrich. Tytułową bohaterkę w jego spektaklu gra wybitna aktorka Mariola Łabno-Flaumenhaft.

– Gwarantuję państwu wysoki poziom wokalny i aktorski. – mówi Szurmiej. – Cenię Mariolę za jej zawodowość. Ma wspaniałe warunki wokalne i aktorskie, a ponadto jest piękną kobietą; stworzoną do tej roli – zachwyca się.

Spektakl będzie kameralny i wystawiany na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia. Dzięki projekcjom multimedialnym świat, w którym żyła Dietrich, zawiruje wokół widowni. Podczas przedstawienia Mariola Łabno-Flaumenhaft zaśpiewa piosenki z tekstami autorstwa Wojciecha Młynarskiego. 

Prapremierowe spektakle odbędą się 11 i 12 stycznia o godz. 19.  

Marcin Czarnik

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments