Gminy atakują prezydenta billboardami

Przy ul. Podwisłocze umieszczony jest billboard wykazujący niedociągnięcia władz miasta. Fot. Wit Hadło
Przy ul. Podwisłocze umieszczony jest billboard wykazujący niedociągnięcia władz miasta. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Władze gmin, których sołectwa prezydent chce przyłączyć do miasta, protestują przeciw zachłanności władz miasta.

„Budujemy Aqupark! Nie topimy pieniędzy w poszerzanie miasta” – taki billboard można zobaczyć przy ul. Podwisłocze. Ten plakat i inne wytykają władzom Rzeszowa niedociągnięcia. W ten sposób wójtowie i burmistrzowie ościennych gmin chcą zwrócić uwagę mieszkańców stolicy Podkarpacia, że ich władze zamiast dbać o miasto, sięgają po kolejne sołectwa.

Akcja informacyjna ma związek z ciągłymi staraniami prezydenta Tadeusza Ferenca o włączanie kolejnych wsi z gmin Głogów Młp., Świlcza i Trzebownisko w granice administracyjne Rzeszowa.

W Rzeszowie billboardy są umieszczone na kilku ulicach, m.in. przy Gałęzowskiego. Niedociągnięcia, jakie wykazane są na plakatach dotyczą m.in. nieremontowanych od lat basenów ROSIR-u czy dziurawych ulic na obrzeżu miasta.

– To kampania Stowarzyszenia Aglomeracja Rzeszowska. To ono sfinansowało billboardy – mówi Paweł Baj, burmistrz Głogowa Młp. – Prezydent Ferenc chce przejmować kolejne miejscowości, obiecuje ich mieszkańcom inwestycje, a sam niewiele robi dla mieszkańców Rzeszowa.

Zezwala na budowę wieżowców tuż przy domach jednorodzinnych, od lat nie remontuje basenów przy Rzeszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Skoro miasto podejmuje błędne decyzje inwestycyjne, albo nie realizuje istotnych dla mieszkańców Rzeszowa przedsięwzięć, to tym bardziej nie zrobi tego dla wsi, które chciałby przyłączyć do stolicy Podkarpacia.

Co na to prezydent Rzeszowa? Tadeusz Ferenc oburza się na taką akcję prowadzoną przez sąsiadujące z miastem gminy. Twierdzi, że to nieeleganckie zachowanie, a wójtowie i burmistrzowie podmiejskich gmin powinni zająć się problemami swoich terenów. Prezydent dodaje, że nie pozwoli na obrażanie mieszkańców Rzeszowa przez gminy.

and

Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bartek
bartek
6 lat temu

Szkoda się rozpisywać Wójtowie wszystko będą robić żeby utrzymać swoje stołki jak najdłużej a na mieszkańcach wcale im nie zależy ,liczy się tylko ich kasa i to wcale nie mniejsza niż Ferenca .

Wl
Wl
6 lat temu

Tak wujkiem winni się zająć swoimi gminami. Byłem w Stobierna. Na temat dróg Kuźniar jako gospodarz winien się rozglądać nic nie robi nic nie robi a taki są możliwości Unia Europejska i jej pieniądze a on śpi przebudzenie się robiąc lampę z gminnych pieniedzy. Skandal Panie Wojciech. Czy Pan przejął nawyki od poprzednika. Jak tak to nich Pan szybko się ich pozbedzie. Do roboty do roboty.

ROMAN
ROMAN
6 lat temu

Przykład : kiedy gmina Krasne zrobi normalny chodnik a nie pas z jezdni odcięty farbą – zabrany z prawoskrętu -na odcinku od południa ; market AUCHAN do trotuaru doprowadzonego z miasta do granicy z gminą
Panie wójcie tym sie Pan zajmij bo ile jeszcze lat musi minąć jak Pan zobaczysz problem -co ?

Oskar
Oskar
6 lat temu

To jest śmieszne z tymi gminami ,budują park wodny i co poza nim mają ?? Może porównany inwestycje roczne w Rzeszowie do tych w Trzebownisku

pogromca prosiąt
pogromca prosiąt
6 lat temu

Za Aqapark to trzeba podziękować radnemu z Radomia panu Robusiowi zwanemu Wielkim Hamulcowym Każdej Inwestycji

Rzeszow miasto imitacji
Rzeszow miasto imitacji
6 lat temu

już ci kapuściana głowo tłumaczyłem,ze budowę parku wodnego zablokowali mieszkańcy osiedla których chciał uszczęśliwić na siłę Ferenc chcacy budować ten przybytak pod samymi oknami domów

pogromca prosiąt
pogromca prosiąt
6 lat temu

Aqapark to chciała budować niemiecka firma. A jeden średnio rozgarnięty zablokował a teraz miasta nie stać. A przypomne był inwestor z pieniędzmi. Nie ma takiego osiedla żeby ktoś nie chciał czegoś zablokować. Wszyscy chcą aqaparku ale nikt nie chce u siebie, każdy chciałby do autobusu iść chodnikiem ale nikt nie pozwoli oddać 50 cm pasa drogowego :) Taka Twoja logika i reszty prosiąt

janles62
janles62
6 lat temu

ciekawe że wszyscy pracują i żyją z Rzeszowa,żłobki ,przedszkola ale żeby samemu coś zrobić dla miasta–wiocha i myślenie wschodnio zaściankowe i tyle

Darex
Darex
6 lat temu
Reply to  janles62

Całymi taborami co dziennie do miasta wjeżdżają, skoro takie w tych gminach eldorado to po jakiego w Rzeszowie się uczyć ,pracują, chodzą do teatrów czy kin ?

JF
JF
6 lat temu

Lepiej niech władze miasta najpierw sporządzą plan zagospodarowania przestrzennego dla przyłączonych już terenów, zanim sięgną po następne. Rzeszów już jest największą wsią w Polsce, więc radzę opanować swoje zapędy, które wg mnie służą jedynie uleczeniu małomiasteczkowego kompleksu sporej części mieszkańców stolicy imitacji. Przyłączenie kolejnych wiosek do miasta nie zrobi z niego metropolii.

Darex
Darex
6 lat temu
Reply to  JF

Przyłączenie wiosek nie zrobi od razu bo na to trzeba czasu , każde miasto się jakoś rozwijało i przyłączało tereny ,tylko tutaj jakaś głupia logika.
Podaj źródło w którym jest napisane że Rzeszów jest największą wsią w Polsce, chyba miałeś na mysli twój obskurny grajdoł lublin.

Paweł
Paweł
6 lat temu

Z tym wazeliniarstwem byłbym ostrożny bo medal ma dwie strony.

rad
rad
6 lat temu

80% mieszkańców tych gmin mieszka tam ze względu na bliskość Rzeszowa. Większy Rzeszów to większy budżet, większa siła, większe inwestycje, etc. Rzeszowian tymi billboardami nikt nie przekona, bo to są świadomi ludzi ukierunkowani na rozwój. Przyłączenie to inwestycja długoterminowa, która się zwróci za kilka, kilkanaście lat. Mówcie co chcecie ale Dziadzio Ferenc to jeden z najlepszych prezydentów w Polsce, jeszcze będziecie płakać jak prezydentem zostanie osoba pokroju Pana Cyprysia lub Szlachty

oscar
oscar
6 lat temu

wiesniakom się nie przetłumaczy

kula
kula
6 lat temu
Reply to  oscar

odezwał się ten co mu słoma z butów wystaje…zapewne mieszka w Rzeszowie od kilku lat i czuje się mieszczuchem…wstyd i żenada…

janles62
janles62
6 lat temu
Reply to  oscar

potwierdzam

Paweł
Paweł
6 lat temu

Kto wygra ten plakatowy spór,zarząd miasta czy grupa gmin ościennych.Gdy nie wiadomo o co jest walka to walka jest o ,,kasę,, jaka wpłynie lub nie wpłynie do budżetu gminy.Jakie są reakcje, kiedy jeden chce komuś zabrać, zaorać kawałek ziemi.Na wioskach bywa jeszcze gdzieś tak, że sąsiad gdy mu ktoś chce zabrać kawałek ziemi to wychodzi zdesperowany niekiedy z widłami.To mamy również uzasadnioną reakcję na takie poczynania.Pies gdy mu ktoś chce zabrać kość szczeka lub gryzie.Czy polecą głowy czy będzie referendum a może skończy się ten spór w Sądzie albo w Prokuraturze.Zgoda buduje a kłótnia rujnuje.

irka
irka
6 lat temu

tak………. zlikwidujmy Podkarpacie i najlepiej Rzeszów i włączmy byłe województwo np: do lubelskiego czy małopolskiego, wtedy Malawa, Trzebownisko, Kraczkowa,itp będą „najważniejsze”, Jasionka też „zyska” szczególnie lotnisko, szczególnie ich wójtowie i cała reszta………….
Wiedzcie jedno, że Rzeszów się obroni ale nie reszta. Będziecie końcem łańcucha pokarmowego…….HAHAHAHAHA

hijena
hijena
6 lat temu

Panie Ferenc to już jawna rewolta szerokich mas społeczeństwa przeciwko Panu ,a nie glosy tylko zdesperowanych mieszkańców miasta.Czas najwyższy pakowac do tekturowego pudła różne klamoty i dyplomy i wynosić się z ratusza

oscar
oscar
6 lat temu
Reply to  hijena

tia – oczywiscie to mieszkancy tych wsi postawili bilboardy. oczywiscie ze pisowka klaka rzadzaca na tych wsiach która boi sie o swoje stołki i wszystkim wmawia że rozwój jest niepotrzebny

beton
beton
6 lat temu
Reply to  hijena

Zastąpisz go? A co Ty zrobiłeś dla Rzeszowa? Pochwal się. Proszę. I nie mów mi, że nie masz możliwości się wykazać.
Każdy ma, takie na miarę swoich możliwości.

jaksiek
jaksiek
6 lat temu

no nieźle walczą o stołków, ciekawe dlaczego robią to za publiczne pieniądze ?

leszek
leszek
6 lat temu

Czarne chmury zbierają się nad zarządem miasta,od wielu lat prowadzona jest polityka wydawania poleceń przez jednego człowieka.Polecenia wydaje urzędnikom ustnie i za nie nie odpowiada.Są urzędnicy którzy mają tego wszystkiego dośc,widzą wiele nieprawidłowości m.in z gospodarką gruntami miejskimi,przetargami czy zwolnieniami które niekiedy wynoszą nawet 98% watrości nieruchomości.Również dziwna jest sytuacja że tereny zostały przyłaczone kilka lata temu a nadal nie ma planów zagospodarowania przestrzennego,komu to służy może znajomym deweloperom, którzy niekiedy budują tam np gdzie są tereny zalewowe a gdzie jest powiatowy nadzór budowlany dla miasta Rzeszowa.Czy ten organ jest przez kogoś kontrolowany czy to jest państwo w Państwie.

Hitman
Hitman
6 lat temu

A co robią rządzący dla swoich mieszkańców?!NIC!Oto przykłady:
Malawa=Najdroższy wywóz śmieci w Polsce.
Trzebownisko=Drogi wiecznie łatane i brak oświetlenia oraz brak komunikacji
Kraczkowa=Brak oświetlenia oraz bezpiecznych przejść
Głogów Młp=Brak inwestycji ot tak senne miasteczko.

Powiedzieć czas o co chodzi…Urzędasy boją się że stracą posady i tyle…….

kula
kula
6 lat temu

to się zgadza..szanowny Ferenc chce tylko poszeżyć miasto i zero inwestycji..Aqupark obiecany pewnie już z 5 lat wstecz i co…dalej nie zrealizowana obietnica….chyba prezydent musi pojechać do Krakowa i zobaczyć jaki tam maja Aqupark…..nie potrzeba kosztownych wycieczek do Chin..naprawdę….

Ordek
Ordek
6 lat temu
Reply to  kula

Na terenach przyłączonych miasto wydało ponad 700mln !! To jest mało ?

BaracudaV
BaracudaV
6 lat temu

Prawda w oczy, rudego spalinowego cara, kole.

żeszuf stolica imitacji

Molier
Molier
6 lat temu
Reply to  BaracudaV

Jaka prawda ?? To że gminy mają kilkanaście milionów przeznaczonych na inwestycje, to że ich drogi wołają o pomstę do nieba ,brak autobusów , chodników , kanalizacji, to jest super gmina ale co tam to mało ważne ważne jest że mamy inwestycje jedną na krzyż