Gwendolyn Bradley zaśpiewa dziś w Mielcu

Gwendolyn Bradley

MIELEC. Jedna z czołowych śpiewaczek świata – Gwendolyn Bradley – wystąpi dziś (22 bm.), o godz. 17 w Samorządowym Centrum Kultury W Mielcu. Koncert słynnej sopranistki będzie gwoździem programu tradycyjnej imprezy kończącej rok w Mielcu.
– W związku z tym, że Dom Kultury mieści tyle osób, ile mieści, zaproszenia będą limitowane – zaznacza prezydent Janusz Chodorowski. – Są one do wzięcia w wydziale promocji i informacji naszego urzędu, ale chcielibyśmy, żeby ich posiadanie oznaczało obecność na tym koncercie. Bo niestety zdarzało się, że, mimo kompletu rozdanych zaproszeń, sala widowiskowa SCK świeciła pustkami, co nie wyglądało za ładnie.

Zdaniem krytyków, Bradley posiada jeden z najpiękniejszych głosów sopranowych ostatnich 25 lat. Pochodzi z Karoliny Południowej. Jej repertuar sceniczny obejmuje utwory począwszy od baroku aż po XX wiek. Jest solistką najsłynniejszych scen operowych świata, m.in. Metropolitan Opera, Los Angeles Opera Company i Deutsche Oper Berlin. Dwukrotnie (2003 i 2008 r.) wystąpiła podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Mielcu.

pg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments