Hala sportowa ROSiR przy ul. Pułaskiego do remontu

W hali ROSiR ćwiczą pięściarze Rzeszowskiego Klubu Bokserskiego „Wisłok”. Fot. klub bokserski „Wisłok Rzeszów”

Już podczas tegorocznych wakacji rzeszowska hala ROSiR w centrum miasta zostanie poddana gruntownemu remontowi. To dobra informacja m.in. dla klubu bokserskiego Wisłok Rzeszów, który regularnie korzysta z tego obiektu.

Z pomieszczeń hali Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego korzystają pięściarze klubu Wisłok Rzeszów. Ćwiczą tutaj od poniedziałku do piątku w godz. 17-20. Wcześniej odbywają się też inne treningi, jak choćby koszykówki.
Stan hali sportowej znajdującej się przy ul. Piłsudskiego pozostawia wiele do życzenia. Ważnym czynnikiem jest tutaj wiek samego obiektu. Użytkujący ten obiekt sportowcy zwracają uwagę m.in. na złą jakość parkietu, nieprzyjemny zapach panujący wewnątrz czy zniszczone tynki na ścianach. W zimie na oknach skrapla się para wodna, w obiekcie jest duszno. To wszystko ma być poprawione podczas tego lata. Urząd Miasta Rzeszowa zapowiada, że remont ruszy jeszcze podczas tegorocznych wakacji. – Remont przewiduje m.in. wymianę parkietu czy odnowienie ścian hali sportowej. Prace zostaną wykonane latem tego roku, najpewniej w lipcu i sierpniu. Ten termin został uzgodniony z przedstawicielami klubu bokserskiego Wisłok – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Do jednak nie koniec dobrych informacji. W tym samym budynku znajduje się też główna hala – W jej przypadku wymienione zostanie oświetlenie, ze starych świetlówek na energooszczędne – LED – uzupełnia. Pieniądze na te zadania są zabezpieczone – dodaje urzędnik. Nie wiadomo jednak ile pieniędzy pochłoną prace remontowe. – Ogólny koszt poznamy w momencie otwarcia ofert w zapytaniu przetargowym – mówi.

Pięściarze zadowoleni

Planowany przez ratusz remont hali przy ul. Pułaskiego ucieszy przede wszystkim pięściarzy klubu bokserskiego Wisłok Rzeszów. Klub w rankingu organizacji bokserskich, zrzeszonych w Polskim Związku Bokserskim, zajął w zeszłym roku 16. miejsce. Ranking obejmował aż 209 klubów z całego kraju. Rzeszowscy pięściarze mogą pochwalić się medalami mistrzostw Polski, województwa. Sukcesy odnoszą też w zawodach międzynarodowych. W hali ROSiR trenują osoby wszystkich kategorii wiekowych – od dzieci po seniorów. W zajęciach organizowanych regularnie uczestniczy codziennie kilkadziesiąt osób. – Musimy przyznać, że jesteśmy szczęśliwi z faktu, że sala, z której codziennie korzystamy rozbłyśnie nowym blaskiem jeszcze w tym roku! Świadomość, że dzięki tej modernizacji nasi wojownicy będą mieli jedno z najlepszych miejsc do szlifowania formy napawa nas dumą! – mówią przedstawiciele klubu. – Obiecujemy odwdzięczyć się tym z czego słyniemy! Walką w każdej sekundzie o sukces dla naszego Miasta! Rzeszowa! – dodają.

Dominik Bąk