Hancock w Stali Rzeszów na 3 lata!

Amerykanin Greg Hancock, jak przystało na 4-krotnego mistrza świata, przy owacji rzeszowskich kibiców został przedstawiony jako nowy zawodnik Stali. Fot. Wit Hadło
Amerykanin Greg Hancock, jak przystało na 4-krotnego mistrza świata, przy owacji rzeszowskich kibiców został przedstawiony jako nowy zawodnik Stali. Fot. Wit Hadło

ŻUŻEL. 2.LŻ. Stal Rzeszów ogłosiła skład na sezon 2018.

– Dzień dobry – tymi słowami, wypowiedzianymi nienaganną polszczyzną 4-krotny mistrz świata, Greg Hancock przywitał przybyłych na wczorajszą konferencję prasową Speedway Stali Rzeszów S.A. Amerykanin związał się z rzeszowską drużyną 3-letni kontraktem, podczas którego ma ją wprowadzić do PGE Ekstraligi. Kadra Stali Rzeszów w sezonie 2018 będzie liczyć aż 16 zawodników. Oprócz Hancocka, któremu wczoraj kibice zgotowali przyjęcie godne mistrza świata, 3-letnie umowy podpisali także Australijczyk Aaron Summers i Brytyjczyk Lewis Rose. Nową twarzą w rzeszowskiej drużynie będzie także inny przedstawiciel Antypodów, Rory Schlein. – Chciałbym wszystkim związanym z rzeszowskim klubem, na czele z panem Nawrockim podziękować, że mogę w nim być. Ostatnie 24 godziny były bardzo zwariowane. Dopiero w poniedziałek o 8 rano zabukował bilet na samolot. Cieszę się, że z powrotem jestem w Rzeszowie (Hancock startował tu w 2015 r. – przyp. red.). Mam nadzieję, że sezon 2018 przyniesie wiele pozytywnych aspektów – przekonywał Greg Hancock. Amerykanin oprócz zdobywania punktów, będzie także jednym z trzech trenerów. Oprócz niego nad rzeszowskimi żużlowcami czuwać będzie także dotychczasowy szkoleniowiec, Janusz Stachyra oraz Mirosław Kowalik, który w tym roku pracował w Gdańsku. – O tym, co było w tym sezonie zapominamy i zaczynamy nowy rozdział – mówił Janusz Stachyra. – Z Januszem znamy się bardzo długo. Cieszę się, że będę pracował w Rzeszowie. Na pewno będziemy się wspólnie dogadywać i zrobimy wszystko, by Stal awansowała do Nice PLŻ – dodał Mirosław Kowalik. Przy Hetmańskiej w przyszłym sezonie będziemy także oglądać nowych polskich zawodników, a wśród nich indywidualnego mistrza Polski sprzed 5 lat, Tomasza Jędrzejaka. Do Rzeszowa wracają także starzy dobrzy znajomi w osobach Macieja Kuciapy i Dawida Stachyry. Zadbano również o kadrę juniorską, ściągając z Gdańska Aureliusz Bielińskiego i z Łodzi Arkadiusza Potońca.

Rozstanie w zgodzie i spalone mosty

Po stronie ubytków należy odnotować m.in. braci Lampartów i Australijczyka Josha Grajczonka. – Z braćmi Lampartami rozstaliśmy się w dobrych relacjach. Wybrali inną drogą. Czy dobrą, przekonamy się za rok. Co do Grajczonka to jest u mnie „spalony” i nawet nie interesuje mnie, gdzie będzie jeździł w przyszłym sezonie. Jeśli ktoś uzgadnia ze mną warunki, podaje rękę patrząc w oczy, a następnie wywija taki numer i idzie do innego klubu, to nie ma u mnie czego szukać. Zdradził i tyle – nie krył rozczarowania Ireneusz Nawrocki, nowy właściciel rzeszowskiej spółki, której proces przejmowania jest na finiszu. Biznesmen z Bielska-Białej, jako posiadacz 95  proc. akcji będzie prezesem zarządu Speedway Stali Rzeszów S.A. Rola wiceprezesa ds. sportowych i organizacyjnych przypadnie Marcinowi Janikowi, dotychczasowemu kierownikowi drużyny.

STAL RZESZÓW 2018

Seniorzy: Greg Hancock (USA), Aaron Summers (Australia), Lewis Rose (Wielka Brytania), Kyle Howarth (Wielka Brytania), Rory Schlein (Australia), Nicklas Porsing (Dania), Nick Morris (Australia), Tomasz Jędrzejak, Edward Mazur, Maciej Kuciapa, Dawid Stachyra.

Juniorzy: Patryk Wojdyło, Mateusz Rząsa, Aureliusz Bieliński, Arkadiusz Potoniec, Michał Curzytek.

Trenerzy: Mirosław Kowalik, Janusz Stachyra, Greg Hancock.

Zarząd: Ireneusz Nawrocki (prezes), Marcin Janik (wiceprezes ds. sportowych i organizacyjnych, menedżer).

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mis
mis
4 lat temu

I pięknie. Teraz czekamy i na końcu sezonu rozliczymy. Oby choć połowa snutych planów będzie wykonana. Do zobaczenia na Hetmańskiej.

Pani bLONDYNKA
Pani bLONDYNKA
4 lat temu

MACIUŚ… .

NASER
NASER
4 lat temu

Jest bład Kyle Howard to chyba aktor, nowy żuzlowiec Stali to Kyle Howarth

markiz de Sade
markiz de Sade
4 lat temu

Grajczonek i Lamparty – nie fair panowie.

Zibi
Zibi
4 lat temu
Reply to  markiz de Sade

Przykro mi ale Grajchonek źle wybrał.

zz
zz
4 lat temu
Reply to  Zibi

Grajczonek wybrał grzanie ławy w Łodzi