Hulajnogi już w Sanoku

Czy mieszkańcy Sanoka przekonają się do nowego sposobu poruszania? Fot. Martyna Sokołowska

Od piątku Sanok można przemierzać i zwiedzać na hulajnodze. – Wierzę, że nowa forma transportu sprawdzi się w Sanoku, jest to pierwszy krok w stronę zeroemisyjności – napisał w mediach społecznościowych Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka. 

Hulajnogi od kilku lat  cieszą się niezwykła popularnością w większych miastach. Są małe, ciche i przede wszystkim ekologiczne. W godzinach szczytu stanowią świetną alternatywę dla komunikacji miejskiej i samochodów.

W Sanoku do dyspozycji mieszkańców jest w sumie 50 hulajnóg, zostały rozstawione w różnych częściach miasta. Aby skorzystać z pojazdu wystarczy pobrać aplikację blinkee.city założyć konto i zarezerwować pojazd, by dotrzeć w wybrane miejsce.

– Jest to popularna forma przemieszczania się wśród różnych grup społecznych, szczególnie zadowoleni będą uczniowie i studenci, którzy już niedługo rozpoczną nowy rok akademicki – uważa burmistrz Matuszewski.

Na terenie Sanoka jest sporo terenów rekreacyjnych, gdzie można poruszać się hulajnogami. Znacznie skrócą one czas dotarcia turystom np. od jednego muzeum do drugiego, do Centrum Rehabilitacji i Sportu, stadionu, dworca lub innych atrakcyjnych miejsc w mieście. CO ważne, to też ekologiczny sposób poruszania się, przesiadając się na hulajnogę chronimy więc środowisko.

– W przypadku poruszania się hulajnogami mówimy o zeroemisyjności, która wkracza dużymi krokami do różnych sfer działalności w przestrzeni publicznej i w naszych indywidualnych gospodarstwach domowych. Dziś możliwość poruszania się hulajnogami stanowi swoiste preludium do dużych projektów, do których przygotowujemy się, by poprawić jakość powietrza. Postaramy się, by powstająca infrastruktura miejska była przyjazna tego typu pojazdom – zapewnił burmistrz Sanoka.

Martyna Sokołowska

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SAMBAYS
3 dni temu

Want and effortless approach to do Emini S&P trading? Google Emini S&P Trading Secret to learn more.