Ilu mamy milionerów w regionie?

PODKARPACIE. Z roku na rok przybywa na Podkarpaciu osób, które zarabiają ponad 1 mln zł rocznie.

Choć Podkarpacie należy do biedniejszych regionów Polski, a zarobki przeciętnego mieszkańca są raczej mizerne, nie brakuje u nas osób, których roczny dochód liczony jest w milionach złotych. Z najnowszych danych wynika, że do podkarpackich Urzędów Skarbowych wpłynęło 419 rozliczeń za 2011r., w których podatnicy wykazali dochód przekraczający kwotę 1 miliona zł. W porównaniu do roku 2010 jest ich o 30 więc.

Statystyczny podkarpacki milioner nie przekroczył jeszcze 50 roku życia, ma dwójkę dzieci i prowadzi działalność gospodarczą.

Gdzie w naszym regionie mieszka ich najwięcej? W Rzeszowie jest 119 osób z co najmniej milionem na koncie – Najwięcej, bo 74 rozliczenia z wykazanym dochodem powyżej jednego miliona zł wpłynęły do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie, 45 do Drugiego U S, 41 do Urzędu Skarbowego w Mielcu, a 40 do Urzędu Skarbowego w Dębicy – mówi Małgorzata Jopek, zastępująca rzecznika Izby Skarbowej w Rzeszowie.

W stolicy Podkarpacia również zarobiono najwięcej. – Rozliczenie z największym wykazanym dochodem, przekraczającym kwotę 18 milionów zł, wpłynęło do Drugiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie – dodaje Jopek.

Dochód przekraczający kwotę 10 milionów zł wykazało jeszcze 4 podatników rozliczających się w Urzędach Skarbowych w Dębicy, w Ropczycach, w Stalowej Woli oraz w Pierwszym Urzędzie Skarbowym.

***
Pod względem liczby milionerów Podkarpacie przegoniło woj. lubuskie, gdzie jest ich 239, woj. świętokrzyskie, gdzie mieszka 278 milionerów i woj. opolskie (270). Szkoda tylko, że pomiędzy osobami tak bogatymi, a przeciętnym Kowalskim z zarobkami rzędu 1500-2000 zł jest ogromna przepaść, która z roku na rok się powiększa.

Katarzyna Szczyrek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
6 lat temu

Witam.
Co do polityków, to powinni pozostać tylko uczciwi, reszta won ale:
Ludzie otrząśnijcie się.
Czemu jesteście tak zazdrośni?
Czy lepiej byłoby wam na sercu gdyby wszyscy byli biednymi Polskimi dziadami?
Przez tą zazdrość ginie Polska!!!-obudźcie się.

rysiek
rysiek
8 lat temu

marzy wam się KOMUNA

KYSY Trybun Ludowy
KYSY Trybun Ludowy
8 lat temu

Pytam się Was milionerzy, – czy na Polsce Wam zależy. I coście tez zrobili, – by rodacy dobrze żyli? I pytam się Senatora Jankowskiego, – obłudnika tu takiego . Co poczęte życie na scenie broni, – czego u siebie kobiet nie broni. Tam głodowe płace maja, – i jak zachodzą to przerywają. Bo za co wyżyć tez nie dają. Ten Senator to jest zdrajca Polski , – i wszystkich Polaków. Boże chroń od takich Robaków. Na ludzkiej krzywdzie się dorabia, – i Polskę ograbia. Zło nazywajcie po imieniu, – nie chowajcie się też w cieniu. autor KYSY Trybun Ludowy tel:782-119-573… Czytaj więcej »

KYSY Trybun Ludowy
KYSY Trybun Ludowy
8 lat temu

Najczęściej te miliony,
– na ludzkiej krzywdzie dorobione.
Bo to prawda też Rodacy,
– Polska to jest obóz pracy.
Człek Ci nie jest nagradzany,
– ale wszędzie okradany.
I za ciężką pracę,
– ma dziś marną płacę.
Młodzi z Polski uciekają,
– bo przyszłości tu nie mają,
12 lipca 2012
Autor: KYSY Trybun Ludowy
tel:782-119-573
e-mail: kysyprzemysl@gmail.com

rogol
rogol
8 lat temu

To jest czysty zysk te miliony.Ciekawe ile zarabiaja pracownicy u takiego milionera bo to oni mu wypracowuja te miliony.

Piotr
Piotr
8 lat temu

Z życia wzięte, że… im więcej ma pieniędzy tym większy dziad.