Informacja dla podróżnych już jest

Podróżni po 6 dniach od zamknięcia przystanku autobusowego obok dworca PKP doczekali się wreszcie planszy informującej gdzie muszą szukać innego przystanku, z którego odjeżdżają autobusy MPK. Stało się to po interwencji Super Nowości, którym Zarząd Transportu Miejskiego obiecał w poniedziałek umieszczenie stosownej informacji na ogrodzeniu nieczynnego obecnie przystanku.

W ubiegłym tygodniu zamknięto ul. Grottgera w związku z pracami przy budowie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego (rozpoczęły się prace przygotowawcze pod remont m.in. budynku dworca Rzeszów Główny). Niektórzy podróżni narzekali, że nie wiedzą gdzie powinni się udać, żeby pojechać autobusem linii 0A, bo na tym wyłączonym przystanku nie umieszczono żadnej informacji w tej sprawie. Jednak po rozmowie z przedstawicielem Kancelarii Prezydenta Rzeszowa zadziałano szybko i już wiadomo, że należy podejść kilkaset metrów na Plac Wolności, a stamtąd można pojechać linią 0A i 0B w kierunku alei Rejtana i Ronda Dmowskiego.
Jednak nie pomyślano jeszcze o jednej, jakże ważnej informacji. Oczywiście rzeszowianie wiedzą, gdzie jest zlokalizowany Plac Wolności, ale takiej wiedzy nie posiadają przyjezdni, czy to z innych województw, czy też innych rejonów Podkarpacia. Wystarczyłoby umieścić tam mapkę jak dojść na ten plac i przystanek. Taką najprostszą mapkę.
Podróżni są wdzięczni służbom ZTM, że powieszono planszę na ogrodzeniu przy zamkniętym przystanku obok dworca PKP. Tylko powinna się ona pojawić już w ubiegłym tygodniu, a nie dopiero wczoraj pod interwencji Czytelników, którzy zgłosili ten problem w redakcji Super Nowości. Może więc podróżni, szczególnie ci nie znający dobrze Rzeszowa, doczekają się mapki, jak dojść na plac Wolności? Sprawdzimy.

and