Jasielska firma zainteresowana Azją i Ameryką

Gamrat to czołowy w Polsce producent wyrobów z tworzyw sztucznych

JASŁO. Rada Nadzorcza Gamrat S.A. przyjęła Plan Finansowy Spółki na 2011 rok. Firma chce wzmocnić swoją pozycję na dotychczasowych rynkach, pozyskać nowe a także zmodernizować część zakładu.

W roku 2011 rozpocznie się trzyletni program modernizacji Zakładu Produkcji Profili i Rur. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji rur z polietylenu i polichlorku winylu. Aktualnie Spółka przetwarza ponad 30 tys. ton tych surowców.

– W wyniku realizacji programu inwestycyjnego i wprowadzenia do produkcji wyrobów z polipropylenu, w ciągu trzech lat ilość przetwarzanych tworzyw sztucznych powinna wzrosnąć do 45 tys. ton – informuje Urszula Ogrodnik, kierownik Działu Promocji i Reklamy. – Trzyletni plan inwestycyjny to kwota ponad 60 mln zł

Planowane łączne przychody w 2011 roku wyniosą ponad 220 mln zł. Firma chce też w tym roku chce zaprezentować na targach branżowych nowe typy rynien, nowe rury z polietylenu oraz nowe wykładziny.

– W eksporcie priorytetem będzie umocnienie pozycji i znajomości marki i produktów na rynkach europejskich oraz agresywne wejście na nowe rynki Azji i obu Ameryk – dodaje Urszula Ogrodnik.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments