Jednak wycofali się z potępienia ideologii LGBT

– Zastanówcie się co robicie, w jakim kierunku idziecie. Jesteście tchórzami, po prostu – grzmiał w kierunku rządzącej większości radny PiS, Marek Kamiński. Fot. Paweł Galek

Stało się to, czego można było się spodziewać. Rada Powiatu w Mielcu wycofała się z podjętego dwa lata temu stanowiska w sprawie „powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. Za takim rozwiązaniem zagłosowała centrolewicowa rządząca większość (13 radnych), przeciwko w komplecie był klub PiS (12).

Wniosek o wycofanie ze stanowiska w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową zgłosił Kazimierz Gacek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

„Nie było latarników”

– Myślę, że to nie LGBT ani spory ideologiczne decydują o kształcie naszego powiatu i Polski. Wpływają na to zupełnie inne kwestie. Stanowisko, które przyjęliśmy, w mojej ocenie, stygmatyzuje. Nic z rzeczy, które zawarliśmy w tym oświadczeniu, się nie wydarzyło i się nie zdarzy. Nie było latarników. Nikt nie widział żadnych gorszycieli w szkołach. Nie było niczego, co by wskazywało na słuszność tego stanowiska – oświadczył radny Gacek.
Głosowanie w sprawie wycofania się ze stanowiska odbyło się na poniedziałkowej (21 bm.) sesji Rady Powiatu. Zdecydowanie na nie był dwunastoosobowy klub radnych PiS.

„Jesteście tchórzami”

– Co się stało, że państwo radni tak radykalnie zmienili zdanie? Mnie to strasznie ciekawi i boli. W ub.r. obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Ja bym się trochę bał na waszym miejscu – przestrzegał rządzącą większość radny PiS, Marek Kamiński. – Ta ideologia idzie bardzo daleko, deprawuje dzieci, a to jest karalne. Zastanówcie się co robicie, w jakim kierunku idziecie. Jesteście tchórzami, po prostu – grzmiał radny Kamiński.
Dla argumentacji swojej tezy odczytał fragmenty dokumentu „Standardy edukacji seksualnej w Europie” wydanego w 2010 r. przez WHO (Światową Organizację Zdrowia).

Skasowana polemika

Odpowiedzi ze strony rządzącej większości nie było. Radny Gacek złożył wniosek o zamknięcie dyskusji w tej sprawie. – Padło już wystarczająco dużo słów. Dalsza dyskusja będzie tylko biciem piany i tańcem wokół swojego elektoratu – tłumaczył swój wniosek.
– Nie rozumiem, jak można zamykać formalnie dyskusję w momencie, kiedy radni chcą się wypowiedzieć. Gdzie tu tolerancja i swoboda wypowiedzi? – irytował się radny PiS, Waldemar Barnaś. – To stanowisko nikogo nie dyskryminuje, zachowuje standardy tolerancji, nie łamie prawa, jest zgodnie z naszą tysiącletnią tradycją. W czym jest więc problem?
Na pytanie to nie uzyskał odpowiedzi. Rada Powiatu stosunkiem głosów 13-12 wycofała się z potępienia ideologii LGBT. W następnym punkcie sesji podjęto stanowisko „w sprawie przeciwdziałania i zapobiegania demoralizacji dzieci i młodzieży”.
– Można było zostawić jedno stanowisko i przyjąć drugie. Ale podejrzewam, że przeszkadza wam symbol LGBT – podsumował głosowanie radny PiS, Zbigniew Tymuła.

Paweł Galek

4.9 33 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
potofda
2 miesięcy temu

When you apply the Emini S&P Trading Secret method you’ll find the easiest way to earn money, Google Emini S&P Trading Secret and you’ll see what I mean.

skp
skp
2 miesięcy temu

Strach nie jest dobrym doradcą, strach przed uczonymi głupkami z zachodu i polskojęzycznych gazet, strach przed utratą pieniędzy powoduje że zapomina się o swojej tradycji, historii i kulturze. Ma racje Barnaś który mówił że radni przestraszyli się LGBT. To nie niechęć przed dyskryminacją, to strach przed LGBT

radek
radek
2 miesięcy temu

Poważni zdawałoby się ludzie /radni/ powinni zastanawiać się nad tym,co i dla kogo uchwalają. Ideologia LGBT nie istnieje i nigdy nie istniała,są wśród nas ludzie,którzy do tych grup skrótowo określanych przynależą. Należy ich szanować i powstrzymywać się od upokarzania. To są także nasi rodacy.

maniek
maniek
2 miesięcy temu
Reply to  radek

Małpka trzepiąca się na poręczy podczas Marszu Powstania Warszawskiego też jest naszym rodakiem i zasługuje na szacunek? Tęczowe panienki KJW niszczące zabytkowe budynki też zasługują na szacunek? Taaaaaaaa żadna ideologia, głupi uwierzy.

LBO TEAM
LBO TEAM
2 miesięcy temu

Rasizm, homofobia i podszywanie się pod innych?
„Pompo je idiota”! UMYSŁOWA MIERNOTA!!!
Ale Ci ten Makumba doj.bał! Szkoda tylko, że to nie ja!
Tylko widły w ręce nieuku i wyrzucać gnój z chlewu!!! Ty jesteś prostak, cham bez honoru i zero absolutne (0K=-273,15°C) jakich tu wielu na tym forum!
https://supernowosci24.pl/przemysl-mogl-stracic-10-mln-euro/#comment-169011

https://supernowosci24.pl/film-o-prezesie-pis-nie-powstanie-bo-ten-naprawde-sie-zbuntowal/#comment-169620
Ale cię je..e jak pies sukę pod płotem późną zimą, a wczesną wiosną!

Last edited 2 miesięcy temu by LBO TEAM
LBO TEAM
LBO TEAM
2 miesięcy temu

Zbieramy datki na głodnych murzynów w Afryce,jak się murzyn się naje to idzie robić następnych głodnych murzynów.Nr konta na stronie murzynypedaliuchy.eu.LBO TEAM kocha czarne pały.