Jednego dnia napadli na dwa salony gier

Mężczyźni chcieli się wzbogacić, okradając salony gier
(zdj. Ilustracyjne). Fot. Wit Hadło

Weszli do dwóch salonów gier, obezwładnili pracowników i ukradli pieniądze. Ich łupem padło ponad 2 tys. zł. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu Andrzejowi H. oraz 38-letniemu Ryszardowi P., którym zarzucono dokonanie dwóch rozbojów kilka miesięcy temu.

Do pierwszego napadu doszło 6 maja 2021 r., przy ul. Popiełuszki. – Po wejściu do salonu gier jeden z oskarżonych wyciągnął pracownika salonu zza lady, przewrócił na ziemię i grożąc nożem zażądał od niego pieniędzy. W tym czasie drugi mężczyzna wyłamał kasetkę w jednym z automatów, która jednak była pusta. Ostatecznie sprawcy skradli około 200 zł z kasetki, znajdującej się pod ladą – relacjonowała policja.
Gdy na miejsce przyjechali mundurowi, dostali zawiadomienie o kolejnym rozboju, tym razem przy ul. Grottgera. Sprawcy, używając przemocy obezwładnili pracującą tam kobietę (obejmując jej szyję przedramieniem i dusząc), a następnie ukradli jej portfel z dokumentami oraz prywatnymi i firmowymi pieniędzmi w kwocie 2 tys. zł. Po wyjściu z lokalu, skradzionymi kluczami zamknęli kobietę w środku.
Było bardzo prawdopodobne, że obydwa przestępstwa popełniły te same osoby. Wstępnie potwierdzały to ustalone rysopisy i zapisy monitoringów. Policjanci sprawdzili okolice salonów, skontrolowali dworce, a komunikat o poszukiwaniu sprawców trafił do innych patroli. Ich ustaleniem zajęli się kryminalni z rzeszowskiej komendy.
Po kilku dniach wytypowali podejrzewanych mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu grójeckiego. 12 maja 2021 r. zatrzymano Ryszarda P., a dzień później Andrzeja H.
Obaj trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy przekazano do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która prowadziła w sprawie śledztwo. Prokurator przesłuchał podejrzanych i przedstawił im zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i rozboju.
Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych
3-miesięczy areszt, który został przedłużony przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie i jest stosowany nadal.
– Andrzej H. przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, które w niewielkim zakresie korespondują z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. Natomiast Ryszard P. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień
– informuje Prok. Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.
22 grudnia 2021 r. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko mężczyznom.
Obaj byli wcześniej karani. Andrzej H. – za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ryszard P. – za rozboje, kradzieże z włamaniem oraz paserstwo. Ponadto 38-latek zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy.
Mężczyznom grozi od 2 do 12 lat więzienia.

wk

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
4 miesięcy temu

Czasami mnie swędzi odbyt bo nie lubię używać mydła po oddaniu stolca

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  hijena

To nie o medycynie to o salonie gier nawet nie o tym z czerwonymi latarniami ; 😆

hijena
hijena
3 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Romciu jakiś prymitywny typ posługuje się moim nickiem

Brześczotuńcio
Brześczotuńcio
4 miesięcy temu

Jeszcze chwila polskiego ładu i będzie jak na dzikim zachodzie. Głosowałem na PiS ale jestem rozczarowany

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu

No a z czego będą strzelać?
No wiem, wiem z łuków i
czarno prochowców z przed 1885 i ich włoskich replik?

Don Vito Corleone
Don Vito Corleone
4 miesięcy temu

Ale sie dorobili. W rodzinnym biznesie sa TYSIACE takich maszyn i koncowej fazie z bilonu robi sie z tego pieniadze. A tu ani sie dorobili a siedziec trzeba bedzie jak za miliony.

emigrant
emigrant
4 miesięcy temu

Widziałem jak bacie przywieźli na koleckowym krzesełku do klubu do maszyn BO ONA WYGRA. Minęło jakiś czas jak babcia płakała bo przegrała całą emeryture i za co ona teraz będzie żyła.
Jak bym wziął bata z przykręconą na końcu muterką i bym nim babcie pociągnął zdrowo ze dwa albo trzy razy to by babcia wstartowała z tego koleckowego krzesełka i weszła by pewnie na orbite.
O tak wygląda ludzka głupota – BO ONA WYGRA !

hijena
hijena
4 miesięcy temu

miejmy nadzieję,że jurorzy sądu powszechnego nie uznają niskiej szkodliwości czynu i resocjalizacja odbywać się będzie przy obsłudze rydla ,dziagana i szufli przy budowie kolejnej polskiej autostrady

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  hijena

Ciul z autostradą –
niech zaczną u nas , u nas i to już ;
Trasa południowa, Wisłoko- strada, droga na Słocinę przez działki czy budowa
ul Zygmunta Starego bo cuś pogrzebali i zniknęli UFO ich porwało czy co?
I wszystko stoi : O!

hijena
hijena
4 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

A tam cicho być.

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu
Reply to  hijena

Na królową Angielską nic nie wygaduję to co mi do paszczy knebel pchasz?

Jarek
Jarek
4 miesięcy temu

To salony gier Totalizatora Sportowego?

ROMAN
ROMAN
4 miesięcy temu

No proszę jakieś szczawiki z Grójca zabawiali się w Al Capone –
no jak widać nie mieli pochodzenia włoskiego ani nie urodzili się w Brooklynie .
No oby kara była stosowna a nie cela +
; O!