Jutro drogowy paraliż Rzeszowa

Peleton TdP wjedzie do Rzeszowa od strony Tyczyna. Następnie zrobi pełną rundę po mieście (zaznaczone kolorem czerwonym) i będzie finiszował na mecie usytuowanej na al. Cieplińskiego. Fot. Grafika Super Nowości

W środę już od godz. 6 częściowo zamknięta zostanie aleja Cieplińskiego i ul. Lisa-Kuli (od alei Piłsudskiego do pl. Śreniawitów). W późniejszych godzinach kierowców w stolicy Podkarpacia czekają jeszcze większe utrudnienia w ruchu, bowiem część ulic w centrum miasta zostanie całkowicie zamknięta. To efekt kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, które go meta V etapy będzie zlokalizowana właśnie w Rzeszowie.

Po tym, jak od godz. 6 częściowo będzie zamknięta rzeszowska aleja Cieplińskiego i ul. Lisa-
-Kuli, ruch samochodów do godz. 9 odbywać się będzie po niej dwukierunkowo jedną jezdnią (prawa nitka, jadąc od al. Piłsudskiego). Po godz. 9 te ulice zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu. Nie będzie również możliwy dojazd do al. Cieplińskiego i ul. Lisa-Kuli z ulic przyległych, tj.: Moniuszki, ks. Jałowego, Sokoła, Pułaskiego i Mochnackiego.

Kolejne zamknięcia o godz. 12 i 15

Do Rzeszowa peleton TdP wjedzie od strony Tyczyna przed godz. 16, a następnie przejedzie ulicami: Pienińską, św. Walentego, św. Rocha, Paderewskiego, Armii Krajowej, al. Niepodległości, al. Kopisto, mostem Zamkowym, Kilara, przez plac Śreniawitów, ul. Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego. Tam zawodnicy nawrócą i rozpoczną kolejne okrążenie ulicami: Cieplińskiego, Lisa-Kuli, plac Śreniawitów, Hetmańską, al. Powstańców Warszawy (pasem pod prąd), mostem Karpackim, al. Powstańców Warszawy (przed skrzyżowaniem z ul. Kwiatkowskiego wyścig wjedzie na prawy pas), Sikorskiego, Łukasiewicza, Wieniawskiego, Matysowską, św. Walentego, św. Rocha, ul. Paderewskiego, Armii Krajowej, Niepodległości, Kopisto, mostem Zamkowym, ul. Kilara, Lenartowicza, przez plac Śreniawitów, ul. Lisa-Kuli, Cieplińskiego do mety. Przejazd pierwszych zawodników na metę przewidywany jest pomiędzy godz. 16.30 a 16.50.
Przed wyścigiem głównym w godz. 12.50 do 15 odbędzie się Tour de Pologne Junior. Juniorzy przejadą trasą biegnącą przez: al. Cieplińskiego, ul. Lisa-Kuli, plac Śreniawitów, ul. Hetmańską, al. Powstańców Warszawy (pod prąd). Na skrzyżowaniu młodzi zawodnicy skręcą w ulicę Podwisłocze na most Zamkowy, ul. Kilara, plac Śreniawitów, ul. Lisa-Kuli, al. Cieplińskiego. Tą trasą kolarze, w zależności od wieku, przejadą 4, 3 lub 2 okrążenia. Ta część trasy będzie zamknięta od godz. 12 do zakończenia wyścigu głównego. Pozostała część trasy wyścigu głównego przebiegająca przez Rzeszów zostanie zamknięta około godz. 15. Przez cały czas trwania wyścigu, ruch na al. Powstańców Warszawy będzie odbywał się wahadłowo z niewielkimi przerwami w celu przepuszczenia zawodników. W miarę możliwości policjanci na całej trasie będą przepuszczać ruch poprzeczny i odblokowywać ruch po przejeździe ostatnich zawodników.

Droga Łańcut – Wola Rafałowska będzie zamknięta

Utrudnienia czekają kierowców także w środę w Łańcucie, gdzie kolarze wystartują do V etapu. Wjazd na drogi powiatu łańcuckiego przewidywany jest w godz. od 12 do 13.30. Start V etapu wyścigu nastąpi w Łańcucie na ul. Kościuszki przy Miejskim Domu Kultury. Zawodnicy pojadą ulicami miasta w kolejności: Grunwaldzką, Żeromskiego, Wyszyńskiego, Bohaterów, Kraszewskiego, Cetnarskiego, Słowackiego, Królowej Elżbiety, Mickiewicza, Mościckiego. Następnie wyścig przejedzie przez następujące miejscowości: Wysoka, Albigowa, Kraczkowa, Cierpisz, Wola Rafałowska, Handzlówka, Husów i Markowa. Około godz. 12.40 wyścig wjedzie drogą powiatową z kierunku Łańcuta do Woli Rafałowskiej. Następnie w Handzlówce wjedzie na teren powiatu łańcuckiego. Ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu około godziny 11.50.
Wyścig ponownie wjedzie na teren powiatu rzeszowskiego w Bachórzu około godz. 14.50. Dalej kolarze pojadą przez: Dynów, Wyręby, Kąkolówkę, Błażową, Błażową Dolną, Nowy Borek, Kielanarową do Tyczyna. Ruch zostanie wstrzymany w Bachórzu około godz. 13.30, a następnie sukcesywnie wstrzymywany będzie w kolejnych miejscowościach na godzinę przed przejazdem kolarzy.
W Tyczynie pierwsi zawodnicy spodziewani są około godz. 15.40. Przejadą ulicami: Mickiewicza, Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia, Asnyka, Łany do Matysówki. Trasa przez Tyczyn zostanie zamknięta około godziny 14.50.

and