Kiedy koniec prac budowlanych na ulicy Staszica?

Zasadnicze prace dotyczące przebudowy kanalizacji deszczowej na ul. Staszica zostały zakończone. Fot. Wit Hadło

Jeszcze w czerwcu informowaliśmy, że do końca sierpnia potrwa drugi etap prac dotyczący budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Staszica w Rzeszowie. Chodzi o odcinek od ul. Chrzanowskiej do Chodkiewicza. Pomimo zrealizowania sporego zakresu inwestycji, mieszkańcy miasta dopytują, kiedy roboty całkowicie się zakończą.

W ubiegłym roku część ul. Staszica została rozkopana, a droga stała się istnym placem budowy. Mowa o odcinku drogi od skrzyżowania z ul. Zofii Chrzanowskiej do Wincentego Pola, gdzie realizowane były m.in. prace dotyczące kanalizacji deszczowej. Dziś w tym miejscu położony jest już nowy asfalt, a poruszanie się ulicą odbywa się względnie spokojnie. W ostatnich miesiącach remonty przeniosły się na inną część ul. Staszica, pomiędzy ul. Chrzanowskiej do Chodkiewicza.
Jeszcze w czerwcu informowaliśmy o tym, że w związku z pracami mieszkańcy borykają się z kurzem i hałasem, a w dni deszczowe ze sporymi kałużami i w efekcie z kłopotami ze swobodnym przejazdem. Nastrojów nie poprawiał także sam widok rozgrzebanego terenu, ciężkiego sprzętu oraz przęseł i barierek. Na początku wakacji miejscy urzędnicy zapowiadali, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca sierpnia. Dziś co prawda najbardziej uciążliwe prace zostały zakończone, lecz w rejonie drogi wciąż widać m.in. barierki zabezpieczające. Mieszkańcy dopytują, kiedy sprzęt budowlany całkowicie zniknie i czy na nawierzchni drogi położona zostanie nowa warstwa asfaltowa. – Inwestycja jest bliska zrealizowania. Do końca prac pozostało już tylko ułożenie warstw asfaltowych nawierzchni. Roboty potrwają do końca października, a przedłużyły się ze względu na trudności przy budowie kanalizacji – wyjaśnia Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SAMBAYS
3 dni temu

Emini S&P Trading Secret has the best strategy and the most accurate methods to become a successful trader. Just Google Emini S&P to learn more.

orwas
6 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

garnesir
8 dni temu

Easy way to make money is through Emini S&P Trading Secret and it goes beyond expectation.