Kiedy powstanie droga od ul. Dębickiej do Staroniwskiej?

W sierpniu 2021 r. informowaliśmy o planach Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, dotyczących budowy czteropasmowej drogi od
ul. Dębickiej do Staroniwskiej. Nowa trasa ma lepiej skomunikować zachodnią część miasta, w tym rozwijające się osiedla w rejonie ul. bł. Karoliny i Wywrockiego. Kiedy ruszą pierwsze prace?

Od kilku lat władze Rzeszowa planują budowę drogi, która połączy osiedle Przybyszówka z osiedlem Staroniwa. Gigantyczne zadanie, które ma polegać na realizacji trasy od ul. Dębickiej do Staroniwskiej zostanie podzielone na trzy etapy.
– Pierwszy odcinek drogi będzie zaczynał się przy ul. Dębickiej i ma wpadać do ul. bł. Karoliny. Kolejny etap prac dotyczy budowy drogi od ul. bł. Karoliny przez Wołyńską do Potokowej. Trzeci etap, to realizacja trasy od ul. Potokowej do Staroniwskiej, a w przyszłości do 9. Dywizji Piechoty – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak jeszcze półtora roku temu tłumaczył „Super Nowościom” Andrzej Maciejko, dyrektor MZD w Rzeszowie, cała trasa ma być drogą klasy G z czterema pasami ruchu, z chodnikami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i kanalizacją. Łącznik ma lepiej skomunikować zachodnią część miasta, w tym rozwijające się osiedla w rejonie ul. bł. Karoliny i Wywrockiego. Będzie to także alternatywna i równoległa droga do al. Witosa oraz drogi ekspresowej S19.

Kiedy ruszą prace?

Plany zadania robią wrażenie, a na jakim etapie znajduje się dziś inwestycja? Jeszcze półtora roku temu dyrektor Maciejko wskazywał, że rozpoczęło się projektowanie połączenia ul. Dębickiej z bł. Karoliny. Trasa ma powstać na szkielecie obecnej ul. Pańskiej i liczyć ok. 1,3 km długości. Jak dziś wygląda ten temat? – Dokumentacja tego odcinka nadal powstaje, ze względu na duży zakres inwestycji, nie jest jeszcze gotowa. Jednak bardziej zaawansowany etap projektowania dotyczy drogi od ul. bł. Karoliny do ul. Potokowej (1,6 km). W tym przypadku opracowywanie dokumentacji znajduje się na finiszu. Niedługo będziemy także dysponować ZRID-em (zezwoleniem na realizację inwestycji). Droga powstanie na terenie, który otrzymaliśmy w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości. Chcielibyśmy w tym roku uzyskać środki na rozpoczęcie inwestycji i możliwe, że nawet ruszyć z pracami. Mówimy o pilnej inwestycji
– podkreśla Gernand.
W budżecie miasta na 2022 r. rzeczywiście znajduje się zadanie pt. „Budowa dróg (…) łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową.” Na ten cel zapisano około 4,5 mln zł. Kiedy z kolei rozpocznie się budowa pozostałych dwóch odcinków? Tego nie wiadomo. Realizacja odcinka łącznika od ul. Potokowej do Staroniwskiej (600 m) zapewne będzie ostatnim etapem.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ferenc WRÓĆ!!!
Ferenc WRÓĆ!!!
6 miesięcy temu

Za łysego Fjołka nigdy. Wydadzą z 200 tyś na opracowanie planu, w Wyborczej napiszą jak to prezydent ciężko pracuje po czym plan trafi do szuflady. Że się ludzie dają jeszcze nabierać na takie artykuły?

Na Słociniecw lecie firma zeszła z budowy straży pożarnej to dopiero teraz ratusz zauważył. Ten prezydent to jakaś POrażka.

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Będzie podobnie jak z ślepą ul.Dworaka jaka powstała do targu który został przeniesiony ze względu na plany jakie miało miasto Rzeszów z budowę nowego Sądu Okręgowego.I co o budowie wszyscy kandydaci którzy spotykali sie na rozmować w Sądzie Okręgowym już zapomnieli,kasy na budowę z Ministertwa Sprawiedliwości nie ma i pewnie już nie będzie. A co najgorsze Wisłostrada nadal jest w planach a ogłoszenie o przetarg na budowę Wisłokostrady miasto miało ogłosić w pazdzierniku ur,bo ZROD jest ale kasy nie ma.

Jan Pakosławic Rzeszowski
6 miesięcy temu

Tylko żeby ta droga powstała, konieczne jest przyłączenie do Rzeszowa Kielanówki, bo miastu nie wolno inwestować nie na swoim terenie.
Jednak prezydent Fijołek zamiast to załatwić woli doglądać – gdy w Warszawie ważą się losy poszerzenia Rzeszowa – pasieki i pszczółek w MPWiK-u na Zwięczycy.

Screenshot_20210715-010815.jpg
jasio
jasio
6 miesięcy temu

Wcale nie jest konieczne przyłączenie Kielanówki
Miasto może inwestować nie na swoim terenie tylko wtedy trzeba spisać odpowiednie zobowiązania-umowy.

Jan Pakosławic Rzeszowski
6 miesięcy temu
Reply to  jasio

Nie ma takiej możliwości jak piszesz, bo nie pozwala na to prawo. Na terenie miast na prawach powiatu zarząd wszystkimi drogami (oprócz autostrad i dróg ekspresowych) wraz z ich budową i póżniejszym utrzymaniem sprawuje miasto, a poza nim odpowiednie do klasy drogi instytucje samorządowe, gminne, powiatowe, wojewódzkie lub rządowe (GDDKiA). Teoretycznie można by jeszcze wynegocjować – ale tylko w zakresie budowy – umowę o zabezpieczeniu terenu i przeprowadzeniu budowy takiej drogi przez miasto, ale pod warunkiem zwrotu kosztów czyli jej wykupienia przez gminę/powiat/marszałka po zakończeniu budowy (taka umowa była z marszałkiem na łącznik do S-19 na przedłużeniu ul. Żołnierzy IX… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by Jan Pakosławic Rzeszowski
Piotr
Piotr
7 miesięcy temu

Najważniejszy jest odcinek od UL Dębickiej do ul.Bł.Karoliny który miła powstać już kilka lat temu kiedy budowana była UL Iwonicka.Mało tego SM Projektant wsparła budżet gm,miasta Rzeszów bo na ten odcinek drogi udzieliła pożyczki bezzwrotenej nie oprocentowanej.A co miasta zrobiło nawet nie utwardziło wąskiej drogi ul.Pańskiej jedynie fragment od ulDebickiej do potoku.Dalszy odcinek ulPańskiej jest w nadal w fatalnym stanie dochodzi tam do wypadków,samochody wpadają do rowów bo jest bardzo wąsko.Miaso przdłużyło ulBł Karoliny ale urzadzili sobie tam bazę autobusy MPK zamiast to drogę połączyć z ul.Pańską.Ale liczy się tylko inwestycje drogowe pod znajomych inwestrów albo pod domy decydentów inni… Czytaj więcej »

magda
magda
7 miesięcy temu

Ważniejsza była ślepa ul.Jana Wywrockiego do uL.Potokowej która wykonała dyżurna spółka ulubiona P.Mareczka nie tylko dlatego że tam mieszka ale że budowała i ZRID uzyskała nawet na gruntach prywatnych o kosztach nie ma co wspominać boi tak nikt tego nie będzie sprawdzał,bo nie ma zezwoalenia z ,,góry,,

Lepsza hjiena od biedaka z Broniewskiego
Lepsza hjiena od biedaka z Broniewskiego
7 miesięcy temu

Wicie kiedy ?? Nigdy 🤣🤣🤣

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Cuda na wianku , obiecywanki , cacanki. A gdy zapyta się kiedy dana inwestycja powstanie , zawsze pada odpowiedź niewiadomi. Gratulacje dla tych którzy głosowali na Fijołka.

Drut żyletkowy
Drut żyletkowy
6 miesięcy temu
Reply to  Jan

Komuna się skończyła. Gratulacje dla dzbanów dzięki którym towarzysz Ferenc dawał zezwolenia komu popadnie i gdzie popadnie na budowę czegokolwiek….A teraz wielkie zdziwienie

Jaroslaw
Jaroslaw
7 miesięcy temu

Czekają chyba na środki z ,, funduszu sprawiedliwosci,, tylko karateka z Nik może zablokować nie tylko ten fundusz jaki był wykorzystywany do kampanii.Moze warto zapytać czy już wszyscy się rozliczyli przed komisja wyborcza bo podobno wszyscy przekroczyli limit który wynosił około 179 tys zł,ale obrońca sponsora z ul 3 mają ma podobno inne rozliczenia.

Edek
Edek
6 miesięcy temu
Reply to  Jaroslaw

Masz na myśli P.Jacka który ma biuro nad kinem czy innych tych co wspołparacowali z agencją Olimp i Imperium co jest przedstawione na filmie P.Vegi,,Pętla,,Jak mówią na ul.3 maja nie tylko reżyser ma tasmy z nagraniami ale tez inni a na pewno ten co był w posiadaniu kluczy do szafy pancernej oodziału spółki ABC.

Byłe WSI
Byłe WSI
6 miesięcy temu
Reply to  Edek

Vegeta i jego filmy…Tylko plebs daje wiarę tym z palca wyssanym faktom jakie są w firmie….Zlituj się chłopie.

Wojtek
Wojtek
7 miesięcy temu

Teraz nie ma żadnych inwestycji drogowych a te które były w planie kilkuletnim przesuwane są na lata nastepne.A trzeba zaznaczyć że SM Projektant przekazała na rzecz miasta pożyczkę bezprocentową a miasto miało wybudować odcinek od ulDebickiej do ronda na ULBł Karoliny.Kasa poszła na inne cele,kwiatki rabatki i tzw ,,bostońskie,, podswietlane krzewy i na prpjekty dla znajomych biur projektowych a inwestycji nie ma.A ta która była na ul.Iwonickiej z zbiornikami na wody opadowe powinny być kontrolowane przez CBA bo była to tzw ustawka.Ale nikt tego teraz nie zrobi bo Tadeusz i emerytwany notowany w zbiorach IPN biskup byli na spotakaniu opłatkowym… Czytaj więcej »

karol
karol
7 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Zapytać Mareczka bo on jest tym odpowiedzialnym ale dał nogę do MPWIK, ale nie uniknie odpowiedzialności. Podobnie jak sekretarz UM,który sam dobrze wie że odpowie za wczesnieje emerytury czy odprawy emerytalne dla byłej skarbnik z Nosówki która wyłudziła nienależną odprawę emerytalną.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu

1300,1600,600 metrów inwestycje po byku .
Planują, projektują, rysują, Zridy szykują, dokumentacje powstają ,zapisują wirtualne kwoty w kalendarzu ;

I co?
Tego nie wiadomo czyli Pikuś!!!!!

No ale pracują a z wysiłku pot zalewa biurka .

Dość
Dość
7 miesięcy temu

Ch…. z tego będzie jak z Pańską też obiecywali