Kiedy remont ul. Grunwaldzkiej?

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej ma zakończyć się najpóźniej w maju 2021 r. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Zmodernizowany ma zostać nie, tak jak dotychczas zakładano, tylko fragment deptaka (od ul. Kościuszki do Matejki), a cały odcinek drogi w kierunku północnym.

Najpierw mówiło się, że ul. Grunwaldzka w Rzeszowie zostanie przebudowana w połowie 2019 r., później miejscy urzędnicy wspominali o końcówce roku. Teraz padają zapewnienia, że remont ruszy jeszcze w 2020 r. – Już w marcu na deptak wejdą archeolodzy, którzy przebadają teren – mówi ratusz. Obecną nawierzchnie z kostki zastąpią granitowe płyty.

Miasto nadal ma problem z przebudową ul. Mickiewicza w Rzeszowie. Przypomnijmy, od kilku miesięcy trwa konflikt na linii władze Rzeszowa – konserwator zabytków. Powód? Konserwator nie chce demontażu zabytkowej kostki z nawierzchni deptaka, natomiast miasto chce ułożyć tam granitowe płyty. Przez brak porozumienia, temat inwestycji na ul. Mickiewicza jest niejako zawieszony. Ratusz, aby nie tracić czasu, myśli już nad przebudową innego drogi.

Mowa o ul. Grunwaldzkiej, o gruntownej modernizacji której wspomina się już od połowy 2018 r. Prace dotyczące przebudowy deptaka (przede wszystkim wymiana nawierzchni) miały rozpocząć się już w połowie 2019 r. Następnie mówiło się, że będzie to koniec roku. Do dziś roboty nie ruszyły. Jak obecnie wygląda sytuacja? – Przede wszystkim zmieniliśmy zakres prac i ul. Grunwaldzka nie będzie remontowana od ul. Kościuszki do ul. Matejki, a na całej swojej długości – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Rozszerzenie założeń inwestycji ma związek z brakiem ostatecznej decyzji do losu ul. Mickiewicza.

– W marcu na ul. Grunwaldzką wkroczą archeolodzy, którzy przebadają teren i liczymy, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się najpóźniej w III kwartale 2020 r. – wyjaśnia Chłodnicki. Termin realizacji całego przedsięwzięcia to maj 2021 r. Modernizacja drogi ma pochłonąć ok. 4 mln zł. Jakie prace przeprowadzi wyłoniona w przetargu firma? Obecną nawierzchnie z kostki mają zastąpić granitowe płyty podobnie jak miało to miejsce w przypadku ul. 3 Maja. Wykonawca zajmie się także zagospodarowaniem terenu, montażem małej infrastruktury i nasadzeniami roślin.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 rok temu

Kolesie pana F muaza zarobić

hijena
hijena
1 rok temu

zapewne wykonawca remontu przebiera juz niecierpliwie nogami.Ile lat czeka się w Rzeszowie na mieszkanie komunalne i ile takich bloków wybudowano w ciągu ostatnich dziesięciu lat

ROMAN
ROMAN
1 rok temu

Stop -Stop zły projekt :
nie tykać Grunwaldzkiej
Ulica jest Ok. -do wymiany kwalifikuje się 10
( słownie -dziesięć )kostek uszkodzonych reszta spokojnie posłuży jeszcze10 lat
Nic nie planować zostawić te 4-miliony dołożyć kolejne 4-ry miliony i wybudować prosty most przez Wisłok ( w układzie drogowym 1+1 )
A gdzie ?-no tu gdzie już planowano dawno temu ;
Np.koło Lidla przy stadionie / czy np.na wysokości ul Długosza

Jak coś jest dobre i funkcjonalne to dziwne że zaraz przychodzą pomysły urzędnikom -nie konsultowane z SUWERENEM
ale to złe pomysły Ratusza poronione pomysły :
Dlatego RĘCE PRECZ OD ul.Grunwaldzkiej

Jon
Jon
1 rok temu
Reply to  ROMAN

Most za 8 baniek przez wislok? Chyba zartujesz

maniek
maniek
1 rok temu

Znowu fuszerka jak na 3 Maja?

bolek
bolek
1 rok temu

Czy to nie następna ustawka pod znajomego inwestora.Aby czasem nie było podobnie jak z remontem ul.3 maja gdzie płyty pękają i są poplamione wyglądają paskudnie.Czy nie ma ważniejszych inwestycji a może teraz ulica jest tak zniszczona że trzeba robić remont.A może inwestor który jest pewny że wygra przetarg naciska na decydentów miejskich.

dam
dam
1 rok temu
Reply to  bolek

Panie granit normalne ze się brudzi… po zimie znów będzie czysty i tak w kółko….