Kiedy ruszy budowa PCLA?

Tak będzie prezentować się PCLA w Rzeszowie. Fot. ZK Architekci/UM Rzeszów

Kryta 6-torowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe, strefa siłowni oraz trybuna na 10 tys. kibiców – tak w skrócie wyglądać ma Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne na stadionie Resovii w Rzeszowie. Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony jeszcze w czerwcu. Mieszkańcy dopytują dziś, kiedy dokument zostanie wydany i w jakim terminie ruszy inwestycja?

Od kwietnia br. miasto Rzeszów jest właścicielem wszystkich działek potrzebnych pod budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego. Gotowy jest także projekt obiektu, który zostanie wybudowany na bazie stadionu CWKS Resovia przy ul. Wyspiańskiego. W czerwcu pełniący obowiązki prezydenta miasta Marek Bajdak złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Ów wniosek miał zostać wydany do 60 dni, ale miasto musiało uzupełnić dokumentację. Jak słyszymy, wydawanie wniosku znajduje się teraz na ostatniej prostej. – Przewidujemy, że pozwolenie uzyskamy we wrześniu. To ważny element na etapie proceduralnym. Czas jest istotny, bo mowa o ważnym przedsięwzięciu – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
Co dalej? Następnym krokiem będzie zapisanie przez radnych Rzeszowa środków w budżecie miasta potrzebnych do rozpoczęcia inwestycji. Niewykluczone, że dojdzie do tego jeszcze na najbliższej sesji Rady Miasta. I tu pojawia się kwestia finansowania zadania. Całe przedsięwzięcie ma pochłonąć nawet 120 mln zł. 1 czerwca na stadionie Resovii wicepremier Piotr Gliński poinformował, że miasto otrzyma z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 60 mln zł dofinansowania na ten cel. Pozostałe środki mają pochodzić z budżetu miasta oraz samorządu województwa. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, ile funduszy Urząd Marszałkowski i ratusz przeznaczą na inwestycję. Trwają ustalenia w tym zakresie.
Jak ma prezentować się nowy obiekt? Centrum Lekkoatletyczne ma powstać na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Gotowy jest już projekt zadania. Do dyspozycji sportowców mają być m.in.: kryta 6-torowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tys. kibiców. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Powstaną: drogi dojazdowe, chodniki, miejsca parkingowe, oświetlenie czy nasadzenia roślin. Nieoficjalnie mówi się, że początek budowy obiektu ruszy już w 2022 r.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
habeins
10 dni temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.

mieszkaniec
mieszkaniec
13 dni temu

Nie będzie żadnej inwestycji bo Fijołek kazał się j***ć rządowi. To teraz rząd Fijołkowi podobnie zrobi i nie da całej sumy na inwestycję. A UE już na stadiony pieniędzy nie daje !

Stadion to gigantyczne sumy. Reszta to tylko kręcenie lodów. Ale mieszkańcy chcieli łysego o niewyparzonym pysku to jest co jest.

bloger
bloger
11 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Piękny obiekt będą mieli gdzie się spotykac Świadkowie Jehowy.

kolo
kolo
9 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Jeśli z takiego powodu Rzeszów nie dostanie dofinasowania to będzie świadczyło jedynie o tym, że Fijołek strzelił w 10! :) To takie proste!

precz z homofobią
13 dni temu

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, ile funduszy Urząd Marszałkowski i ratusz przeznaczą na inwestycję. Trwają ustalenia w tym zakresie……….. wpierw trzeba odszczekać uchwałę o strefach wolnych od LGBT

roni
roni
13 dni temu

Od ponad 10 lat unia już nie daje pieniędzy na stadiony śmieszku. Jakie LGBT? Stadiony mają być finansowane jedynie z własnych pieniędzy krajów członkowskich.

https://www.sport.pl/euro/7,154862,4438394.html

Last edited 13 dni temu by roni
kolo
kolo
9 dni temu
Reply to  roni

Ale co ma jedno z drugim wspólnego? :) Jeśli przez pisowskich debili stracimy unijną kasę to będzie to oznaczać, że wiele inwestycji nie zostanie zrealizowanych bo zabraknie tej tzw. własnej kasy żeby sfinansować całość :) Pieniądze unijne+własne pozwalają na zrealizowanie większość ilość kosztownych inwestycji – niestety walka z obywatelami jest dla nsdapis ważniejsza :)

ROMAN
ROMAN
13 dni temu

To mamienie o tym i tamtym : o bieżni, trybunie działkach, planach, projektach itp. trwa już tygodniami i nic się nie dzieje nie widać jednego mądrego z łopatą więc wniosek jest jeden ;
Nie ma piniędzy na kupce ; 0 !
Bo kasiorka jest podstawą każdej inwestycji bo bez tego to ;
Marzenia ściętej głowy.