Kiedy warto zamówić sprzątanie biur?

Czyste biuro nie tylko jest atrakcyjną wizytówką firmy, ale również sprzyja efektywnej i ergonomicznej pracy. Kiedy warto zdecydować się na usługę sprzątania biur? Zobacz najważniejsze zalety dotyczące tego typu oferty i jej główne zastosowanie.

 

Sprzątanie biur – doraźne i według harmonogramu

Firmy sprzątające świadczące usługi sprzątania biur mogą obecnie zaoferować je swoim klientom w różnych wariantach. Przede wszystkim można podzielić je na dwie kategorie, czyli na usługi odbywające się w sposób doraźny oraz na te, które prowadzone są zgodnie z harmonogramem, według wcześniej zawartej umowy. Doraźne usługi sprzątania biur stosowane są wtedy, gdy konieczne jest wykonanie konkretnych czynności, na przykład jak umycie okien, wypranie wykładzin dywanowych, tapicerek, a także generalne sprzątanie, na przykład przed lub po przeprowadzce firmy. Z kolei usługi prowadzone według harmonogramu najczęściej są wykorzystywane wtedy, gdy firma chce, aby nad czystością w jej biurze cały czas czuwały odpowiednie osoby. Wtedy prace mogą być prowadzone w konkretnych terminach, na przykład codziennie, co kilka dni.

 

Jakie usługi wchodzą w skład sprzątania biura?

Firmy prowadzące sprzątanie biur Bielsko-Biała oraz w innych miastach w Polsce mogą zaoferować swoim klientom szeroką gamę czynności w ramach obsługi doraźnej i według harmonogramu.

Do najczęściej zlecanych usług tego typu zaliczane są przede wszystkim:

  • usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni, między innymi ścieranie kurzu, usuwanie plam
  • odkurzanie podłóg oraz ich mycie
  • utrzymanie czystości w pomieszczeniach jak łazienki, kuchnie, pomieszczenia socjalne
  • uzupełnianie materiałów jak papiery, mydła
  • usuwanie śmieci
  • podlewanie kwiatów
  • pranie tapicerek meblowych w fotelach, krzesłach
  • pranie wykładzin dywanowych
  • mycie przeszkleń, w tym okien, także różnymi metodami, na przykład alpinistyczną w przypadku wysokich budynków

 

Sprzątanie biur – kiedy warto zamówić tę usługę?

Usługa sprzątania biur ma zatem bardzo szerokie zastosowanie oraz może być ona realizowana w wielu wariantach na zamówienie klientów. Wobec tego ma ona również uniwersalne przeznaczenie i może bardzo dobrze sprawdzić się w biurach mniejszych i większych firm, w każdej branży, niezależnie od metrażu oraz liczby pracowników. Zamówienie profesjonalnego sprzątania pozwoli w tym przypadku na uzyskanie idealnej czystości biura bez wysiłku. Firma może wtedy dokładnie zająć się wyczyszczeniem wszystkich pomieszczeń, aby były one estetyczne, bezpieczne, pozytywnie świadczyły o firmie. Również jest to usługa przystępna cenowo, ponieważ zamówienie sprzątania biur będzie tańsze niż zatrudnienie własnego pracownika odpowiedzialnego za sprzątanie.

 

Artykuł partnera