Kierunek Tokio

Celem reprezentacji Polski w Tokio jest złoty medal. Fot. PZPS

Polscy siatkarze bez straty seta wygrali w Krakowie 18. edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W poniedziałek siatkarze złożyli w Warszawie olimpijskie ślubowanie, a wczoraj odlecieli do Japonii. Walkę o medal tokijskich igrzysk zainaugurują
24 lipca meczem z Iranem (godz. 12.40).

Zawodnicy poczuli, że mają wsparcie przed wyjazdem na igrzyska – powiedział trener biało-czerwonych Vital Heynen. W Tauron Arenie mistrzowie świata nie mieli zbyt wymagających rywali. Heynen nie chciał jednak po meczu wypowiadać się na temat poziomu, taktyki i oceniać zawodników. – Siatkarze poczuli, że mają wsparcie przed wyjazdem na igrzyska i to był tak naprawdę jedyny cel tego turnieju. Zagraliśmy przed prawie ośmioma tysiącami kibiców, czyli przy maksymalnej frekwencji dopuszczalnej w obecnej sytuacji. To było niezwykłe doświadczenie. A może ten turniej był dla mnie? Pomyślałem sobie – czas zdobyć dla Polski olimpijski medal – przyznał Belg. Po zakończonym spotkaniu Heynen chwycił mikrofon i przemówił po polsku do zgromadzonych w hali kibiców. Miał trochę problemów z płynnym wysławianiem się, ale deklaracja, że polska drużyna jedzie do Tokio wywalczyć medal wzbudziła aplauz. – Ktoś pomógł mi napisać przemowę na smartfonie. Miałem wszystko przygotowane, wiedziałem co powiedzieć, ale zdenerwowałem się, kiedy stanąłem na środku hali. Dlatego zapomniałem kilku słów. Na przykład poczuć. Jak mogłem zapomnieć takie słowo? – zastanawiał się, żartując.
Zawodnicy byli pod wrażeniem publiczności podczas turnieju w Krakowie. – To smutne, że już się przyzwyczailiśmy do tych cichych meczów. Bardzo nam brakowało kibiców i atmosfery, którą tworzą. To bardzo miłe, że mogliśmy to przeżyć przed wylotem na igrzyska – mówi środkowy reprezentacji Polski i Asseco Resovii, Jakub Kochanowski.- Nasza rozłąka z kibicami trwała dwa lata i myślę, że dodało nam to jeszcze więcej energii. Jedziemy do Japonii, gdzie będziemy grali bez kibiców. Mam nadzieję, że zachowamy to w głowach i to pomoże nam w trudnych warunkach w Japonii
– dodawał Michał Mieszko Gogol, drugi trener polskiej reprezentacji.
W poniedziałek polski zespół w Centrum Olimpijskim w Warszawie – wraz z pływakami i judokami – złoży ślubowanie. Wspólnego dla wszystkich dyscyplin odczytu dokonał Michał Kubiak – kapitan reprezentacji Polski. – Ja, reprezentant Polski na Igrzyska XXXII Olimpiady w Tokio, w imieniu wszystkich zawodników uroczyście ślubuję, że będziemy przestrzegać obowiązujących przepisów, regulaminów sportowych i zasad fair-play oraz godnie i z zaangażowaniem reprezentować nasz kraj.
We wtorek polscy siatkarze wylecieli na zgrupowanie do Japonii. Przez kilka dni trenować będą w ośrodku w Takasaki, położonym niewiele ponad sto kilometrów od Tokio. 24 lipca o godz. 12.40 rozegrają pierwszy mecz na igrzyskach, a ich rywalem będzie Iran.

rm

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lowdiee
1 rok temu

Want an easy way to earn money? Do a search for „Emini S&P Trading Secret.