Kluczowy pojedynek

PLH. Rozpoczyna się rywalizacja o awans do strefy medalowej

Dziś rozpoczyna się faza play-off. Zespół Ciarko KH Sanok rozpoczyna rywalizację z JKH GKS Jastrzębie od meczu wyjazdowego. Przypomnijmy, że w myśl obowiązującego regulaminu, JKH by awansować do półfinału musi zwyciężyć w 3 spotkaniach (zaliczony bonus z rundy zasadniczej). Sanoczanie muszą natomiast wygrać 4 spotkania, by awansować dalej.

Drugie i trzecie spotkanie rozegrane zostaną w Sanoku (11 i 12 luty). Kolejne ewentualne mecze w Jastrzębiu to 15 i 16 luty, a ostatni (gdyby zaszła taka potrzeba) w Sanoku 19 lutego. W rundzie zasadniczej Ciarko KH z ekipą JKH Jastrzębie wygrywało u siebie 3-2 po rzutach karnych i 3:1, natomiast na wyjeździe przegrywało w Jastrzębiu 1-2 i 3-6. Rywale sanockiej drużyny jednak w tabeli byli na czwartym miejscu i dlatego zaczynają walkę o półfinały (do 4 zwycięstw) od prowadzenia 1-0. Mimo, że rywalizacja dopiero się zaczyna to pierwszy mecz może mieć kolosalne znaczenie. Sprawę z tego zdają sobie w Jastrzębiu, bowiem na ostatni mecz rundy zasadniczej zespół JKH pojechał bez trzynastu podstawowych zawodników, którym trener Jirzi Reznar dał wolne przed pojedynkami z zespołem z Sanoka.

W bojowych nastrojach

Zespół trenera Milana Jancuski do Jastrzębia wybiera się w dobrych humorach. W ostatniej kolejce Ciarko KH wygrała w Tychach z GKS-em 6-2, ale w tym przypadku nie tylko wyniki może cieszyć ale bardzo dobra gra. – Przed nami najważniejsze mecze sezonu i forma zespołu musi być jak najlepsza – mówi trener Ciarko KH. – Wszyscy w zespole są zdrowi i gotowi do gry co może nas tylko cieszyć, bo wiadomo z jakimi problemami borykaliśmy się niemal przez cały styczeń. Play-off rządzi się swoimi prawami i każdy mecz jest tutaj niezwykle ważne, choć ten pierwszy może mieć naprawdę duże znaczenie i trzeba go wygrać – stwierdza trener.

GKS JASTRZĘBIE – CIARKO KH środa godz. 18

Pozostałe pary I rundy play-off:

Comarch Cracovia – KH Zagłębie Sosnowiec,

GKS Tychy – Stoczniowiec Gdańsk,

Aksam Unia Oświęcim – MMKS Podhale Nowy Targ.

Klasyfikacja najlepszych hokeistów po rundzie zasadniczej (cyfry oznaczają mecze, bramki, asysty, punkty)

1. Richard Kral (Jastrzębie) 35 28 40 68

2. Leszek Laszkiewicz (Cracovia) 34 30 28 58

3. Petr Lipina (Jastrzębie) 35 27 30 57

4. Mateusz Danieluk (Jastrzębie) 35 23 33 55

5. Petr Valusiak (Krynica/Oświęcim) 34 20 29 49

12. Krystoan Dziubiński (Ciarko KH) 34 18 20 38

15. Martin Vozdecky (Ciarki KH) 29 17 20 37

26. Michał Radwański (Ciarko KH) 32 17 15 32

rm

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments