Kolejna kompromitacja PiS-u

Marszałek Elżbieta Witek podczas spotkania w Otyniu. W tle transparent „TVP ŁŻe”. Fot. TVN24

W sobotę (17 lipca) marszałek Sejmu z PiS, Elżbieta Witek, odwiedziła Lubuskie, by tam promować Polski Ład. Pewnie chciała dla swej partii dobrze, ale wyszło jej jak zawsze. Pani marszałek usiłowała zrobić z ludzi idiotów, wmawiając im, że pieniądze na programy 500 i 300 plus daje Polakom… rząd, co spotkało się potem z ostrą reakcją internautów i opozycji. Nie umiała też podjąć dialogu z protestującymi i wezwała zwolenników swej partii do tego, by ich uciszyli.

Polski Ład to, jak wszyscy wiedzą, oczko w głowie i wielka ściema PiS-u, więc PiS chce zrobić wszystko, by Polaków do niego przekonać. Rządowe media do tego jednak nie wystarczą, więc wysyła swoich działaczy w tzw. teren, czyli do polskich miast, miasteczek i wsi. Marszałek Sejmu Elżbiecie Witek trafiło się w sobotę (17 lipca) województwo lubuskie. W sumie powinna się cieszyć, bo jest ono zupełnie jak Podkarpacie, zielone i piękne. Do tego dokładnie w tym samym dniu, poza jej spotkaniami w Otyniu i Lubsku, z sympatykami PiS-u i Polskiego Ładu w stolicy regionu, Zielonej Górze, przewidziany był protest pod biurem poselskim polityka PiS-u, Marka Asta. Ast jest gorącym zwolennikiem zmian, jakie „dobra zmiana” wprowadza w polskim wymiarze sprawiedliwości, a także polityki, jaka prowadzi ona wobec wymiaru sprawiedliwości UE, stąd oczywiste dość, że ludzie ceniący sobie praworządność protestują pod jego biurami poselskimi.

Nie mogła wyłączyć mikrofonów, więc spanikowała

Tak więc na spotkanie z marszałek Witek w Otyniu udała się stosunkowo niewielka grupa podchodząca sceptycznie nie tylko do Polskiego Ładu, ale i w ogóle „dobrej zmiany”. Wśród kilkunastu osób byli działacze lubuskiego KOD-u, a także działaczki Strajku Kobiet i wspierający walkę środowisk LGBT o równe prawa. Mieli z sobą transparentu o treści dość oczywistej, np. „TVP łże”, czy „Wolne Sądy” oraz tęczowe flagi. Marszałek Elżbieta Witek najwyraźniej nie wie jednak, albo nie chce przyjąć do wiadomości, jakie mamy nastroje społeczne, bo gdy tylko zobaczyła w Otyniu owe flagi i transparenty, i usłyszała skandowane „Konstytucja, Konstytucja”, wcale nie rozpoczęła dialogu z protestującymi. – Pani marszałek poza salą sejmową nie ma narzędzi do uciszania ludzi i wyłączania im mikrofonów – mówi z uśmiechem Wiesław Kotyza, działacz lubuskiego KOD-u.
– Dlatego sprawiała wrażenie, jakby wpadła w panikę – uśmiecha się. W sukurs E. Witek przyszli ci, którzy na spotkaniu zjawili się, żeby okazać wparcie rządowi i „jedynie słusznej” partii, czyli jak zwykle bywa, jej członkowie i garść sympatyków skutecznie wprowadzonych w błąd przez rządową propagandę. – Zaczęli krzyczeć i ruszyli na nas, by odebrać nam nasze transparenty i flagi – wspomina W. Kotyza. – My nadal krzyczeliśmy „Konstytucja”, „Europa”, ale także „Policja” – opowiada działacz KOD. – W pewnym momencie pojawił się jakiś osobnik w cywilnym ubraniu i przegonił nacierających na nas zwolenników rządu – dodaje. Potem pojawiły się „posiłki” marszałek Witek, czyli poseł Marek Ast oraz europosłanka Elżbieta Rafalska. Ta mówiła o protestujących, nawiązując do geografii: – Powiedziała, że „w Lubuskiem jest dużo lasów, a przyszła tu dzicz” – zauważa W. Kotyza. Pojawiła się też policja, która odgrodziła protestujących od entuzjastów Polskiego Ładu i PiS-u. – Odseparowali ich od nas i znaleźliśmy się za sceną gdzie prowadzono spotkanie – wyjaśnia Kotyza. – W sumie dobrze, bo tamci ludzie byli bardzo, ale to bardzo agresywni – podkreśla.

Buta czy głupota przemawiała?

„Gościnne występy” marszałek Witek w Otyniu odbyły się szerokim echem także i dlatego, że pani marszałek zwyczajne straciła podczas nich panowanie nad sobą i tak oto zwróciła się do niezadowolonych z rządów Zjednoczonej Prawicy: – Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60 lub 65 lat, a może ktoś nie bierze 500 plus albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że jak dają, to się bierze – mówiła Witek. – A ja myślę, że warto by się było unieść honorem i od „wrednego” rządu PiS tego nie brać. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie. To jest mało honorowe, bo jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła – dodała. Ta, nie czarujmy się, zupełnie niedorzeczna wypowiedź PiS-owskiej pani marszałek doczekała się licznych komentarzy. Jedna z internautek dosłownie „zmiażdżyła” Witek, uświadamiając jej, że rząd nikomu nic nie daje, bo nie ma swoich pieniędzy. – Na to wszystko składamy się my, podatnicy – przypomniała działaczce PiS-u na Twitterze. – Trzeba to nazwać wprost. Marszałek Witek, wykrzykując nową PiS-owską narrację „Tu jest Polska, a nie Unia”, pluje w twarz 77,4 proc. Polek i Polaków uczestniczących w referendum, którzy wyrazili zgodę na przystąpienie PL do UE. Poza tym to świetne hasło dla PiS. Zapewni czytelny wybór! – napisał także na Twitterze Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej. – Pani marszałek Witek łaskawie zasugerowała, że jeśli nie popiera się rządu PiS, to nie powinno się brać od niego pieniędzy. Intrygująca koncepcja, zwłaszcza gdyby zaczęła działać w dwie strony. Ciekawe, jakie wtedy poparcie miałby rząd? – napisał z kolei były premier Marek Belka.
No cóż, marszałek Witek nie grzeszy dyplomacją ani błyskotliwością. Za to, jak większość działaczy PiS, grzeszy pychą i ignorancją. Tyle, że chyba nie zdaje sobie sprawy z tych grzechów, abo – co gorsza – uważa, że jako „błogosławiona” przez prezesa Kaczyńskiego ma do nich prawo i „jej się należą”.

Monika Kamińska

5 384 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
3 dni temu

HOJNY DZIAD z cudzej torby daje !

maniek
maniek
6 dni temu

Te pieniądze są z worka, którego platfusy nie mogą teraz ukraść, dlatego taki skowyt. Wybór prosty, dostajesz 500+ albo nie bierz i czekaj aż platfusy przejmą władzę i kupią sobie zegarki za cenę której nawet nie zarobisz przez rok, bo wrócił ten co sprzedał wszystkie polskie firmy Niemcom za grosze i na zamknięcie. Głosuj na platfusów, mirabelki i szczaw i czekają.

propagnda tylko juz mało kto w to wierzy
propagnda tylko juz mało kto w to wierzy
3 dni temu
Reply to  maniek

Czy takich idiotów mamy więcej jak TY?. Pieniądze są z naszych podatków bo rząd ich niema ale jak się rozdaj to później trzeba to oddać albo zabrać innym. Najlepsze to jest to że nie kto inny jak PiS-owski ŻELAZNY MARIAN powiedział prawdę że zadłużenie państwa to nie 80 miliardów jak podaje PINOKIO tylko 380 miliardów. Co by nie powiedział to premier tego rządu to im się udał kłamie jak z nut.

maniek
maniek
3 dni temu

Nobla dostaniesz za odkrycie skąd państwo bierze pieniądze, gratulacje xD

KEMOT
KEMOT
10 dni temu

Czy zrobienie na jakimś spotkaniu „obory, chamstwa , Lub zbydlęcenia” nie jest kompromitacją? Do kogo ta pseudo redaktorzyna spod znaku geriatrycznego porno chce dotrzeć ? Czyżby stacja telewizyjna której właścicielem jest „kałboj” na jednym z europejskich lotnisk a założycielem zwykły chamski ubecki donosiciel już całkiem w swej nienawiści oszalała. Paście się tym tekstem „Tuskoluby” bo niewiele czasu wam zostało (cyt. R. Trzaskowski), a koncesja na sianie jadu i nienawiści wygasa we wrześniu. I o czym ten dziennikarski pokurcz będzie pisał jak źródło informacji wygaśnie?

emeryt który nie spał na styropianie
emeryt który nie spał na styropianie
10 dni temu
Reply to  KEMOT

Odpowiadając na Twoje dyrdymały to powiem tak że ta paniusia straciła poczucie rzeczywistości, idąc jej tropem to faktycznie partia wodzowska niema swoich pieniędzy tylko nasze podatki tak że niech nie wciska nam ciemnoty bo tak było za PZPR-u, czyli mówiąc wprost niczym się nie różnią od PZPR-u. Jeżeli każe oddawać ludziom pieniądze to niech sami dadzą cos od siebie a garna kasę całymi garściami i z nikim się nie liczą. Mówią nam że PZPR było partią wyzuta z pod prawa to dlaczego do dzisiaj nie pooddawali dyplomów które zdobyli za tamtej tak niedobrej władzy?. Ja bym tak zrobił ukarał bym… Czytaj więcej »

ŻELAZNY MARIAN
ŻELAZNY MARIAN
3 dni temu
Reply to  KEMOT

Całe szczęście że takich pieniaczy jak TY jest mało a i poparcia żadne oprócz działaczy PiS-u tak jak napisałeś czas powoli się zaczyna kończyć a dwa lata szybko zleci i trzeba będzie pójść siedzieć a materiały już do tego powoli przygotowuje nie kto inny jak ich BANAŚ, sami powoli się wykończą i wcale nie trzeba im pomagać w tym co robią.

Sebastian Kościelnik
Sebastian Kościelnik
10 dni temu

Zrobiliście KODziarze zbiórkę na moje nowe seicento, a nie dostałem ani złotówki. Co się stało z tymi pieniędzmi, wierzę w waszą uczciwość, ale to już 4 lata minęły.

maniek
maniek
6 dni temu

Czy KODbarber oddał pieniądze?

Spłuczka
Spłuczka
10 dni temu

Kompromitacji KODu nie da się zliczyć, niepłacący alimenciarze, zomowcy, sutenerzy, złodzieje. Już nawet Partia Oszustów ma was w głębokim POważaniu.

Wojtek
Wojtek
8 dni temu
Reply to  Spłuczka

Ważne, że tutaj redaktorem naczelnym jest kodziarz więc natrzaskali ci minusów.

maniek
maniek
6 dni temu
Reply to  Wojtek

On sam trzaska te minusy ;D

Karl Krematorzysta
Karl Krematorzysta
10 dni temu

PiS to pierniczę Idę Spać

azi
azi
10 dni temu

I co z tego? I jedni i drudzy są siebie warci!