Kolejne wypadki z udziałem jednośladów

Fot. KPP

POW. STRZYŻOWSKI. Trzy osoby ucierpiały w wypadkach, do których doszło podczas weekendu na drogach powiatu strzyżowskiego. W Baryczce ranny został motocyklista, w Grodzisku motorowerzysta, a w Wysokiej Strzyżowskiej pieszy.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, około godz. 17.20 w Baryczce na krajowej „dziewiątce”. 44-letni kierujący motocyklem marki Harley Davidson najprawdopodobniej na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w naczepę ciężarowego dafa, a następnie w ciężarową scanię. W zdarzeniu ucierpiał kierujący jednośladem, który został przetransportowany śmigłowcem Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie. Kierowcy samochodów ciężarowych byli trzeźwi.

W sobotę, 7 lipca doszło do wypadku drogowego w miejscowości Grodzisko. W zdarzeniu brał udział 16-letni kierujący motorowerem marki Romet oraz 23-letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel Astra. Jak ustalili policjanci, kierujący motorowerem wyjeżdżając z posesji najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej astrze. W wyniku zdarzenia motorowerzysta z obrażeniami głowy został przetransportowany śmigłowcem Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Rzeszowie. Kierująca astrą była trzeźwa.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 21.50 w miejscowości Wysoka Strzyżowska. W zdarzeniu brał udział motorowerzysta i pieszy. 17-letni kierujący motorowerem marki Yamaha podczas manewru wymijania najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i uderzył w 47-letniego pieszego.

Okoliczności i przyczyny wypadków będą wyjaśniane w toku prowadzonych postępowań.

tc/KPP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments