Koniec marzeń o Res-Vicie

Kilka lat temu funkcjonowało tu otwarte lodowisko. Możliwe, że w przeciągu kilku lat powstanie nowa muzyczna szkoła. Fot. Paweł Dubiel
Kilka lat temu funkcjonowało tu otwarte lodowisko. Możliwe, że w przeciągu kilku lat powstanie nowa muzyczna szkoła. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Miasto odzyskało działkę przy ul. Wyspiańskiego

Warte ok. 10 mln zł działki wracają w ręce miasta. Już wiadomo, że przy ul. Wyspiańskiego, gdzie niegdyś znajdowało się stare lodowisko, nie stanie planowany od lat kompleks handlowo-biurowo-usługowy Res -Vita ani sztuczna ślizgawka, która miała powstać w ramach inwestycji. Ratusz planuje tu wybudować nową, trzecią szkołę muzyczną.

Przypomnijmy, że kilka lat temu miasto za zgodą radnych, przekazało klubowi CWKS Resovia w wieczyste użytkowanie działki w rejonie al. Witosa i ul. Wyspiańskiego, na których znajdowało się miejskie lodowisko. W zamian za ten grunt inwestor miał wybudować nowe ze sztuczną nawierzchnią, jednak prace budowy centrum nie ruszyły i miasto wystąpiło o zwrot nieruchomości.

– W 2017 roku Sąd Okręgowy rozwiązał wieczyste użytkowanie. Res-Vita i Resovia odwołały się od tej decyzji. Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego – mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Tereny o powierzchni ok. 1,5 hektara są warte ok. 10 mln zł. Kiedyś radni Platformy Obywatelskiej wskazywali ten teren jako idealny pod budowę miejskiego krytego lodowiska. Jednak ta inwestycja jest już projektowana w innym miejscu – na os. Drabinianka.

Miasto jednak już wie, w jaki sposób zagospodarować działkę przy ul. Wyspiańskiego. W ubiegłym tygodniu prezydent Tadeusz Ferenc ogłosił, że chce w tym miejscu budować nową szkołę muzyczną, na wzór radomskiej placówki. Miałaby ona pomieścić 800 uczniów. Nowy obiekt miałby powstać w 3 – 4 lata. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 40 mln zł.

W szkole miałyby się znaleźć sale dydaktyczne, sale kształcenia słuchu, sale do ćwiczeń indywidualnych z izolacja akustyczną, sala zespołu kameralnego, sale do rytmiki, ale również biblioteka, szatnie, całe zaplecze rekreacyjno-sportowe i to, co w szkole muzycznej wydaje się być konieczne – sala koncertowa.

Blanka Szlachcińska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hijena
hijena
3 lat temu

kurna,czy rzeszowski burmistrz posiada zdolność samodzielnego myślenia?A może ta zdolność to dawne czasy.Szkola muzyczna. na wzór radomskiej,kładka w ksztalcie deski sedesowej na wzor sznanghajskiej,tapetowane kible na smieci wzorem dubajskich.Co ten chlopek -rozstropek jeszcze wymyśli??

tomek
tomek
3 lat temu

narazie to są obiecanki przedwyborcze. Nie uwierzę dopóki nie zaczną budować. teraz nasi urzędnicy będą ogłaszać przetargi przez rok, bo w przetargach oni są najlepsi.

Yacho
Yacho
3 lat temu

Skończy się na blokach.

aka
aka
3 lat temu
Reply to  Yacho

Ludzie po kiego diabła szkoła muzyczna – przecież to jest świetne miejsce na aqua park ,którego
w stolicy innowacji wciąż nie ma.

(':')
(':')
3 lat temu
Reply to  aka

Aqua park na 1.5hektara??? Chyba na sam parking by brakło miejsca!

TEDE EF
TEDE EF
3 lat temu
Reply to  (':')

Wprowadzę zakaz wpuszczania wieśniaków do miasta

tomek
tomek
3 lat temu
Reply to  Yacho

no tez tak myślę. ktoś z kolesi wybuduje bloki. albo pan P galerię :)

ROMAN
ROMAN
3 lat temu

No jak teren ma 1,5 ha to może by sie jeszcze zmieściło i porządne lodowisko z widownią i od razu zespół ze szkoły muzycznej przygrywał by tym śmigającym na lodzie ; co ?
A lodowisk ci u nas ni ma to i dwa były by jak znalazł . no i najważniejsze od razu parking i to odpiwiedni