Konrad Fijołek był inwigilowany Pegasusem?

Sztabowcy Fijołka już na początku kampanii zastanawiali się, czy ktoś nie donosi o ich planach konkurencji. Fot. Grzegorz Bukala

– Znano każdy nasz krok. To nie mógł być przypadek – mówi cytowana przez Korso24, osoba, która miała być blisko sztabu wyborczego Konrada Fijołka. Portal sugeruje, że w czasie wyborów na prezydenta Rzeszowa kandydat opozycji mógł paść ofiarą inwigilacji. Czy to możliwe? – Nie mamy żadnych dowodów ani przesłanek, które potwierdzałyby te informacje – oświadcza Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta.

Portal Korso24 twierdzi, że sztabowcy Fijołka już na początku kampanii zastanawiali się, czy ktoś nie donosi o ich planach konkurencji. Gdy podjęto decyzję o tym, by przez telefon nie poruszać ważnych kwestii dotyczących kampanii, sytuacja miała się uspokoić. Ostatecznie Konrad Fijołek pokonał Marcina Warchoła, Ewę Leniart oraz Grzegorza Brauna.
Kilka miesięcy po tym zwycięstwie media obiegła zaskakująca informacja, że kandydat opozycji, podobnie jak Roman Giertych, senator Krzysztof Brejza (szef kampanii wyborczej Koalicji Obywatelskiej), czy prokurator Ewa Wrzosek mógł być inwigilowany za pomocą szpiegującego oprogramowania Pegasus.
– Na chwilę obecną istnienie domniemanego podsłuchu jest dla nas wyłącznie faktem medialnym, ponieważ nie mamy żadnych dowodów ani przesłanek, które potwierdzałyby te informacje – oświadcza Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Dowiedzieliśmy się o tym z artykułu na portalu Korso24, ale tam też nie ma żadnych konkretów, więc trudno się do tego odnieść. Teoretycznie to mogło być możliwe, ale nie musiało – dodaje. Rzeczniczka zauważa, że w czasie kampanii wyborczej zazwyczaj zachowuje się daleko idącą ostrożność. – Spraw bardzo ważnych nie załatwia się przez telefon, więc trudno powiedzieć, czy faktycznie coś wyciekło, czy to tylko czyjeś domniemania – zaznacza.
Po doniesieniach o szpiegowaniu Giertycha czy Brejzy politycy opozycji zapowiedzieli, że będą sprawdzać, czy na ich telefonach również nie ma szkodliwego oprogramowania. Konrad Fijołek na razie nie zamierza tego robić. – Nie mam informacji, żeby pan prezydent chciał to weryfikować. Jest zajęty bieżącymi sprawami miasta i to jest dla niego na tę chwilę najważniejsze – mówi nam Marzena Kłeczek-Krawiec.

wk

Subscribe
Powiadom o
guest
59 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KLIK
KLIK
6 miesięcy temu

Pegasus został kupiony do szpiegowania czerwonych ich dzieci, wnuków i farbowanych lisów. Bardzo dobrze bo to „zdradzieckie mordy” Służalczo kolaborują z Moskalami i Rudolfami za Odry.

radek
radek
7 miesięcy temu

Pegasus jest produktem izraelskiej firmy NSO Group i jako oprogramowanie szpiegowskie sprzedawany jest wyłącznie rządom państw. Pomyślany był jako specjalistyczne oprogramowanie służące do inwigilowania zorganizowanych grup przestępczych czy terrorystycznych. Powołana w polskim senacie,nadzwyczajna komisja powinna ustalić,kto zlecił zakup tego oprogramowania,dla jakich celów oraz,kogo szpiegowano i z jakich powodów. Może się okazać,że w Polsce,zamiast przestępców,inwigilacji poddawano ludzi uznawanych za przeciwników PiS.

obiektywny
obiektywny
6 miesięcy temu
Reply to  radek

Za PO był miód? Przychodzili o 6 rano do „ofiar reżimu”, pałowali na ulicach, gazowali ręcznymi miotaczami przypadkowych ludzi, wykorzystywano policyjnych psychologów do mieszania między strajkującymi pielęgniarkami. Co ty na to? Kto rządzi ten rozrabia po swojemu.

ROMAN
ROMAN
6 miesięcy temu
Reply to  obiektywny

No ale Oni też kupili podobny system nie pamiętam jak się nazywał – kupili go od włochów i wtedy nikt nie kwiczą.

radek
radek
6 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Funcjonuje około 50 systemów do inwigilacji,które są na wyposażeniu różnych służb. I ten fakt nie stanowi problemu,aby posiadać wiedzę,służby muszą mieć narzędzia. Istotą sprawy jest to,czy systemy do inwigilacji używane są zgodnie z prawem i zgodnie z ich przeznaczeniem. Podsłuchiwanie parlamentarzystów czy też politycznych rywali nie należy do porządku prawnego i jest potwornym nadużyciem,które musi zostać wyjaśnione a winni ukarani i to srogo.

głos rozsądku
głos rozsądku
6 miesięcy temu
Reply to  radek

A co jeśli polityczny rywal jest przestępcą?

radek
radek
6 miesięcy temu

Nie jest technicznie możliwe,aby wszystkich przestępców podsłuchiwać. W okresie rządów PiS przestępczość w kraju wzrosła o ok.20%. Tylko w I-szym kwartale 2021 roku popełniono 218 431 różnych przestępstw przez sympatyków wszystkich ugrupowań. Z doniesień medialnych wiemy,że systemem Pegasus szpiegowano politycznych rywali nie będących przestępcami.

głos rozsądku
głos rozsądku
6 miesięcy temu
Reply to  radek

A może to wykrywalność wzrosła, nie przestępczość?
Ten rywal polityczny, to nieskazitelny Giertych? I ma to zbadać równie wiarygodny Grodzki? Radku, widać moje modlitwy nie zostały wysłuchane.

radek
radek
6 miesięcy temu

Nie ośmieszaj się tymi wpisami.Twoje modlitwy są objawem obsesji nieuka. Jakoś dziwnie zapominasz,że szpiegowano także Misiewicza,byłego rzecznika PiS,panią prokurator a także polityka PO. Nikomu nigdy /także Giertychowi i Grodzkiemu/nie przedstawiono skutecznie zarzutów. Komisja parlamentarna ujawni dalsze osoby obejmowane podsłuchami.Będzie ciekawie. Jeśli wyjdziesz z kruchty i zaczniesz słuchać ludzi,dowiesz się więcej.

drOjboli
drOjboli
6 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

jak sobie przypomnisz ,nie musisz pisać

radek
radek
6 miesięcy temu
Reply to  obiektywny

Nie zajmuj się demonami przeszłości,które stworzyła propaganda PiS na partyjny użytek. Siódmy rok rządzenia i tylko klęski we wszystkich dziedzinach,za jakie się zabrali. Rozpoczęli od niszczenia polskiej konstytucji,nadając temu zdziczeniu odpowiednią oprawę na użytek elektoratu. Nikt by nie „rozrabiał po swojemu”, gdyby szanowano prawo.

głos rozsądku
głos rozsądku
6 miesięcy temu
Reply to  radek

Konstytucją nie została zmieniona. Potwierdzono tylko jej nadrzędność nad prawem UE.
Klęską byłoby gdyby rządziła teraz poprzednia ekipa.

Rzeszowiak
Rzeszowiak
7 miesięcy temu

A kogo to obchodzi , nic nie robi czyżby był winny i miał coś do ukrycia że o tym piszecie. Nawijanie bez sensu makaronu na uszy.

głos rozsądku
głos rozsądku
6 miesięcy temu
Reply to  Rzeszowiak

Rzecznik prezydenta stwierdził, że nie ma przesłanek, ani dowodów, które by to potwierdzały. To są tylko opowieści z mchu i paproci. Wykwity bujnej wyobraźni spragnionej sensacji.

Krysia z JT
Krysia z JT
7 miesięcy temu

A mnie wikary mówił że to się nazywa grzechomierz.
To teraz zmienili temu nazwę na pegasus ?

hijena
hijena
6 miesięcy temu
Reply to  Krysia z JT

rozumię Krysiu ,że jesteś już po badaniach grzechomierzem wikarego

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Byli notowani w zbiorach IPN inwestorzy zblizają nie tylko do ratusza i jteż do jego strategicznych wydziałów gdzie zapadają inwestycje miejskie.Informacja jest towarem może to potwierdzić była pracownica MZD której mąż był pewny że jego firma wygra przetarg nie tylko na projekt ale tez na realizację i budowe drogi południowej.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu

Bardzo ładne Foto – tylko nie adekwatne do aury czy w ratuszu tak grzeją : gazem, prunden, czy w piecach?
Dawniej też się grzało przy koksiakach i w gardło było ciepło i zewnętrznie i wewnętrznie ; O!
A i człek był łodkażony od wirusów ; O!

adam
adam
7 miesięcy temu

W czasach PRL taki karierowicz jak TW,,Bolek,, elektryk donosił na kolegów ale za kasę.Tak mu sie to podobno spodobało że nawet odbierający informcje nie bardzow ierzył w te jego wypociny.Danusce mówił potem że ma sczescie bo co tydzień wygrywał w Toto-Lotka,, i at kobita uwierzyła ze jeje mąż-elektryk niskich napieć ma takie szczęście.

Olo
Olo
7 miesięcy temu

Był inwigilowany przez supernowości.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Olo

A był jakiś artykuł?

maniek
maniek
7 miesięcy temu

W te bajki wierzą tylko czciciele TVN, sześć lat bez prawka jeździł xD

maria
maria
7 miesięcy temu
Reply to  maniek

Gdyby służby były takie sprawne i kontrolowali przez podśłuchy dziennikarzy np z TVN to zapewne dziennikarz Kraśko nie jezdził by bez prawa jazdy przez 6 lat.Kilka lat temu był taki amerykanski film i sytsem do weryfikacji połączęń co weryfikowała słowa i zaznaczone treści o nazwie ,,Awalon,,Teraz zapewne są już bardzie profesjonalne systemy,takie że wystarczy strzyknąć nanonadajnik z nankarkę SIM i jest osoba sledzona przez nadajniki GSM.Teraz wszyscy z paszportem covidowym są sledzeni i nikt już nie ucieknie z tej ziemi bowiem jest w systemie inwigilacji na który sam się zdecydował i zgłosił.Co cikawe to nie już fim s-f tylko obecna… Czytaj więcej »

drOjboli
drOjboli
6 miesięcy temu
Reply to  maria

najlepiej jest strzyknąć nanonadajnik w pochwę

KEMOT
KEMOT
7 miesięcy temu

A tym Pegasusem to był „inwigilowany” z przodu czy z tyłu ? Głęboko mu wszedł ten Pegasus do środka, czy tylko go tak psmyrał po wierzchu ? A może by tak zrobić o tym jakiś filmik ? Taki np. pod tytułem ” Pegasus na fiołku – sex and przemoc !”. Oj niestety pewnie zakwalifikowali by go na „18+”a i dystrybucja była by mocno ograniczona ! A przecież tutaj o popularność się rozchodzi.

Piotr
Piotr
7 miesięcy temu

A kto dopuścił ze wieczór wyborczy wojewodziny Ewy Leniart odbył się w restauracji Radośc w kamienicy nr 24 rzeszowskiego rynku wiadomo do kogo ta kamienica należy czy tej samej osoby która wcześniej mieszkała na UlLegionistów bardzo blisko Agencji ,,Olimp,,czy to przypadek.Co ciekawe wieczór drugoego kandydata był w restauracji KUK Nuk byłego kolegi skazanego prawomocnie inwestora.Nic w Rzeszowie nie dzieje sie bez uzasadnienia.Warto sie też zastanowić dlaczego były kandydat ,Tow Tadeusza w wyborach prezydenckich pracownik WSK ,solidarnościowiec przegrała wybory do rzeszowskiego ratuszz czy tylko dlatego że debata była w Hotelu Prezydenckim którego włascicielem jest sąsiad Tadeusza z Ul Kwiatkowskiego.Nic w Rzeszowie… Czytaj więcej »

Galicjok
Galicjok
7 miesięcy temu

To tak to się teraz nazywa ? Dawniej w PRL-u mówili że był inwigilowany członkiem, a za królewskiej Polski to mówili kutasem czy jak tam bliżej by to nazwał.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu

Ciekawe co ten Agent : Pegasus wykrył?
Cuda wianki, dzikie węże i la gówno?
No zgadza się : O!

bloger
bloger
7 miesięcy temu

nie róbcie jaj ,już nie ma czegoś wazniejszego na pierwszą stronę gazet?

hohoł
hohoł
7 miesięcy temu
Reply to  bloger

On juz sam w sobie jest śmieszny nie ma sensu dokładać do pieca.
Jak to mówiła świnia do świni która zwymiotowała do koryta – Nie dolewajcie bo nie zjemy.

RSHA
RSHA
7 miesięcy temu

No pisowskie świnie. Za Krakowem remontujemy dla was miejsce. Razem z komunistami będziecie odrabiać swoje winy. Listy z transportem już są gotowe. Za 5 lat będziecie latać z pyłem od smogu … Koronawirus to dopiero początek..

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  RSHA

No odezwał się knur – masarz ostrzy noże uważaj bo ci krwi upuści i zrobi kaszankę 😆

Mirek
Mirek
7 miesięcy temu
Reply to  RSHA

Brawo!

soorbet
soorbet
7 miesięcy temu

Napada to się na bank a nie na sklep z cebulą 😋

Tak można jednym zdaniem skwitować sposób celebryty (na określenie prezydent nie zasłużył) na zainteresowanie społeczeństwa swoją osobą.

paszcza
paszcza
7 miesięcy temu
Reply to  soorbet

Naszego jak już to takim sprzętem inwigilowano.
Jaki prezydent taki Pegasus

comment image

Davidd
Davidd
7 miesięcy temu
Reply to  paszcza

Miałem to napisać że łysego ineigilowano lepszą wersją typu Nitento. Z drugiej strony kto takiego pajacyka chciałby podsłuchiwać . Robi z siebie gwiazdę a zapewne nic takiego nie miało miejsca, chce takimi informacjami na chwilę zaiatnieć w mediach bo dawno o nim nie pisali poza artykułem 1 stycznia gdzie dziarstko maszerował z misiami przywitać pierwsze dziecko urodzone w nowym roku.

hijena
hijena
7 miesięcy temu
Reply to  paszcza

jaki polityk ,taki pegasus

KLIK
KLIK
7 miesięcy temu

Jebel Pegasus ogarnął też Rzeszów. A co to za figura ten FIJOŁEK, pochodzenie SLD czyli betonowa czerwonka. CHWILOWE OGŁUPIENIE NAPŁYWOWYCH. W właściwych wyborach przepadnie a za rok nikt nie będzie pamiętał tego nazwiska.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  KLIK

A co zapamiętają za 100 lat a co za 1000 lat?
No tak zdjęcia pozostaną : O!

rzeszowiak
rzeszowiak
7 miesięcy temu

Rządy Fijołka ostatnie pół roku:
-wycięcie najważniejszych inwestycji (estakada, obwodnica, wislokostrada),
-podwyżka cen biletów, likwidacja przejazdów dla bezrobotnych
żadnych dużych inwestycji w porównaniu do innych miast wojewódzkich, cięcia i zaciskanie pasa, a w Rzeszowie powinnno sie budować jak najwięcej i tworzyć nowe miejsca pracy. Przed Rzeszowem dwa lata rządów pozorowanych dwa stracone lata.

kolo
kolo
7 miesięcy temu
Reply to  rzeszowiak

Jak każdy dobry włodarz również Pan Prezydent Fijołek wie (w przeciwieństwie to pisowskiego guano) co to jest inflacja i jakie są jej skutki :) Wie że zobowiązania trzeba płacić, a pieniążków sobie nie dodrukuje i nie nałoży kolejnych danin/opłat na mieszkańców:) Co za tym idzie wie, że w warunkach „rządów” pisowskich sqrwysynów nie wszystkie inwestycje da się zrealizować :)

peło
peło
7 miesięcy temu
Reply to  kolo

a po co w rzeszowie cokolwiek budować no przeciesz wszystko jest, i zarobki takie wysokie, jakże wspaniałe innowacyje miasto.
A po co w rzeszowie park wodny, no przeciesz mozna pojechac do krakowa na wycieczke i tam zostawić pieniądze no przeciesz według lemingów peło takich atrakcji nie trzeba

cobu
cobu
7 miesięcy temu
Reply to  peło

Po co budować cokolwiek w Rzeszowie jak to juz jest w Berlinie… No to już wiecie dlaczego targowica z PO poparła łysą Sofię Loren :)

Andy759
Andy759
7 miesięcy temu
Reply to  kolo

Poprzedni prezydent nie miał jakoś problemu aby załatwić kasę od rządu na duże inwestycje gdyż żył z nimi w zhodzie. A Fijołek co naodp…. wyzywając rządzących podczas kampanii , więc zaszkodził przede wszystkim mieszkańcom miasta. Takie zachowanie powinno być rozliczone przy najbliższych wyborach. Brak dużych inwestycji cofa miasto w rozwoju, dopuki nie zmieni się prezydent mieszkańcy będą cierpieć.

hijena
hijena
7 miesięcy temu
Reply to  Andy759

no to wymień mondralo*bez stękania i jąkania inwestycje poprzedniego burmistrza Rzeszowa.Kwiatków ,rabatek i korków ulicznych nie bierz pod uwagę

Andy759
Andy759
7 miesięcy temu
Reply to  hijena

Można o twoim wpisie śmiało napisać wypisując takie wypociny jakbyś się z choinki urwał albo przyleciał z kosmosu. Tego jest tyle że wystarczy wejść na strone urzędu miasta w zakładce inwestycje , wybrac dany rok i czytać do woli.

kolo
kolo
7 miesięcy temu
Reply to  Andy759

Poprzedni prezydent nie musiał się zmagać z apogeum indolencji pisowskiego nie”rządu” pod postacią zmian powodujących lawinowy wzrost cen wszystkiego i zmniejszającego wpływy do samorządów :)
Ponadto jeśli „rząd” pis debili w ten sposób mści się na fijołku to oznacza jedynie tyle że fijołek miał rację – pieniądze na inwestycje to nie prywatna kasa pis debili żeby ci dysponowali nimi opierając się nie na merytorycznych przesłankach a na słowach prawdy :)

Andy759
Andy759
7 miesięcy temu
Reply to  kolo

Co ma wzrost cen do inwestycji. Rząd posiada pule do wydania na ważne przedsięwzięcia i można się o nie starać, co zresztą Ferenc korzystał bo potrafił gadać. A łysa pierdoła nie potrafi nic. Tyle naobiecywał w kampanii czego to nie dokona i skończyło się paplaniem. Osobiście domyślałem się że tak będzie widząc jak popierali go POpaprańcy

KLIK
KLIK
7 miesięcy temu
Reply to  kolo

Nie na temat,

radek
radek
7 miesięcy temu

Nie można wykluczać tego,że pan Fijołek był podsłuchiwany przez pisowskie, tajne służby w okresie kampanii wyborczej lub w innych terminach. Działania w zakresie podsłuchów przez służby są praktycznie poza wszelką kontrolą.Iluzoryczna jest także sądowa kontrola, na co chętnie /ale fałszywie/powołują się rządzący politycy. Dowodem jest to,że ujawnione dotychczas przypadki stosowania podsłuchów dotyczą polityka PO,adwokata i prokuratora. Nikomu z nich nigdy nie przedstawiono zarzutu o jakiekolwiek przestępstwo. Sprawa nielegalnych podsłuchów jest rozwojowa i mogą się jeszcze ujawnić inne,niekorzystne dla obecnych władz fakty.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  radek

Rozumiem że wraca stare ;
Rozmowa kontrolowana…..
ba teraz wszędzie bełkoczą że nagrywana no ok.
To teraz tak na serio to se można pogadać o dupie Maryny : O!

hijena
hijena
7 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Romciu tobie to wychodzi najlepiej.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  hijena

No widzę że kapujesz –
czytasz to czego nie napiszę ok.

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
7 miesięcy temu
Reply to  radek

Komuniści myślą, że inni działają tak samo jak oni. Mają jakieś niby dowody, których nikt nie widział, podobnie jak z wiedzą o istnieniu yeti, którego też nikt nie widział. „Sprawa nielegalnych podsłuchów jest rozwojowa i mogą się jeszcze ujawnić inne, niekorzystne dla obecnych władz fakty”, które bez cienia wątpliwości będą spreparowane w zaciszu redakcyjnych gabinetów tzw. „wolnych mediów”. No cóż, w każdym państwie są tajne służby. W naszym kraju na pewno takie służby są, działają i to są służby państwowe, a nie jakieś „pisowskie”. Pan Jarosław, Pan Zbigniew, Pan Mateusz, czy Pan Antoni zajmują się poważnymi sprawami służącymi dobru Narodu,… Czytaj więcej »

radek
radek
7 miesięcy temu

Każdy przechrzta uważa,że jeśli będzie wychwalał nowe władze /powstałe po 1989 roku/ jego przeszłość pójdzie w niepamięć.Mylne przekonanie,często widoczne także na tym forum.System Pegasus w rękach nieodpowiedzialnych ludzi jest śmiertelnym zagrożeniem dla demokracji oraz dla praw człowieka. Komuniści uważali,że tylko oni mają patent na prawdę,podobnie jest teraz.

hijena
hijena
7 miesięcy temu
Reply to  radek

Radziu,jeżeli nie obnażasz się publicznie,nie molestujesz dzieci,nie bijesz starej,jeżeli mozna spotkac ciebie w kościele na mszy,nie handlujesz bimberkiem,możesz spać spokojnie.Jestes poza zainteresowaniem Pegasusa

radek
radek
7 miesięcy temu
Reply to  hijena

Jesteś w błędzie.Osoby, o których wiemy że były podsłuchiwane Pegasusem spełniały twoje kryteria. I to nie zadziałało.

głos rozsądku
głos rozsądku
6 miesięcy temu
Reply to  radek

Nie ośmieszaj się. Nieuchwytny Giertych unika wezwań bo jest niewinny?

głos rozsądku
głos rozsądku
6 miesięcy temu
Reply to  radek

Nie można też wykluczyć, że pisowskie służby miały ciekawsze zajęcia niż podsłuchiwanie Pana Fiołka.