Konrad Fijołek w specjalnym wydaniu „Sumy Karysia”

Konrad Fijołek w „Sumie Karysia” musiał się zmierzyć z wieloma pytaniami, dotyczącymi przyszłości Rzeszowa. Fot. Archiwum

Niedzielna (6 czerwca) „Suma Karysia” była szczególna, bo gościł w niej kandydat na włodarza Rzeszowa, Konrad Fijołek. Nie był jednak sam, a pytania zadawały mu takie sławy, jak Agnieszka Holland czy Zbigniew Hołdys. Spotkał się też online ze swoim dawnym wykładowcą Dariuszem Wojakowskim, ale także „przepytała” go w kwestii zatrzymania w Rzeszowie młodych ludzi studentka Patrycja Chmiel. Nie zabrakło też Olgierda Łukaszewicza oraz Macieja Badrejczuka, a także: Grażyny Bochenek, Ireny Paterek, Elżbiety Łukcijewskiej, Kingi Łozińskiej no i oczywiście samego Jakuba Karysia.

O Konradzie Fijołku nieco przekornie mówi się, że jest on kandydatem… nudnym. – Żadnych kochanek, żadnych skandali, nic ciekawego – żartował z udawanym żalem Kuba Karyś. – Bardzo przepraszam za to, że jestem nudny – podchwycił żart K. Fijołek. – Ale w dzisiejszych szalonych czasach ta nuda jest moją receptą na życie – dodał. Potem żarty się skończyły, ale nudno nie było. Do rozmowy online włączyła się wybitna reżyserka, Agnieszka Holland. – Byłam w Rzeszowie kilka razy i uważam, że jest to wspaniałe miasto o ogromnym potencjale, także w dziedzinie kultury – podkreśla A. Holland. – Jako osoba związana ze sztuką, głównie filmową, chciałam pana zapytać, co jako prezydent miasta chciałby pan zrobić w kierunku uczynienia z Rzeszowa miejsca spotkań kulturalnych? – zapytała. – Nie mam okazji mówić o tym w debatach, bo one zwykle są bardzo polityczne – zastrzegł K. Fijołek. – Na razie uczyniłem pierwszy krok do tego, by w rzeszowskiej kulturze więcej się działo, zaprosiłem do dialogu naszych miejscowych ludzi kultury – zdradził Fijołek. – Właśnie po to, by uwolnić ten potencjał kulturalny, który w naszym mieście jest! Marzy mi się, by połączyć te potencjały: nasz lokalny, rzeszowski z krajowym, a nawet światowym – nie ukrywał kandydat na włodarza Rzeszowa.

Sentymentalne spotkanie

Potem był czas nieco sentymentalnego spotkania, bo do „Sumy Karysia” dołączył dr hab. Dariusz Wojakowski, socjolog, obecnie prodziekan ds. studenckich krakowskiej AGH, kiedyś natomiast wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, którą ukończył właśnie Konrad Fijołek. – Potwierdzam że pan Konrad ma „papiery” na to, by być prezydentem Rzeszowa – zadeklarował z uśmiechem prof. Wojakowski. Panowie nieco powspominali dawne czasy, ale już za chwilę Konrad Fijołek został „wywołany do tablicy” przez Patrycję Chmiel, dziennikarkę i studentkę prawa, która miała doń bardzo ważne pytanie: Co zrobić, by młodzi ludzie spoza Rzeszowa, studiujący tu, po studiach zostawali w tym mieście i nim wiązali swą przyszłość? – Musimy stworzyć ofertę dla studentów kierunków humanistycznych, tak by także dla nich pozostanie w Rzeszowie po studiach było perspektywistyczne i atrakcyjne – podkreślił Konrad Fijołek. – Pandemia nam w tym trochę przeszkodziła, ale nadrobimy to – zapewnił. – W Rzeszowie będzie miejsce nie tylko dla absolwentów kierunków technicznych i będą dla nich także miejsca pracy.

Autentyczna troska o miasto

Konrada Fijołka w wyścigu do fotela włodarza Rzeszowa dopingował także guru polskiej sceny muzycznej i od dawna już znakomity komentator sceny politycznej, Zbigniew Hołdys, którego ojciec, jak zdradził Kuba Karyś, urodził się w podrzeszowskiej Dylągówce. – Widzę w Konradzie autentyczną troskę o miasto, o ludzi, o tę małą ojczyznę – mówiła z kolei europosłanka z Podkarpacia, Elżbieta Łukacijewska, dodając, że: – Widzę też dbałość o to, by stolica Podkarpacia była po prostu europejska. – Wielu ludzi właśnie w panu widzi tego, kto poprowadzi dalej to miasto – zwrócił się do Fijołka wybitny aktor, Olgierd Łukaszewicz.
– Ja wierzę, że pan potrafi poradzić sobie z kierowaniem tego miasta ku lepszemu, nawet w tych trudnych warunkach, jakie są teraz – dodał. O tym, że to właśnie K. Fijołek będzie najlepszym prezydentem Rzeszowa przekonana jest też Grażyna Bochenek, była już dziś dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów i znawczyni kinematografii polskiej i światowej i dała temu wyraz w „Sumie Karysia” wyrażając nadzieję, że pod rządami Fijołka uda się w Rzeszowie zorganizować festiwal filmowy. Himalaista Maciej Badrejczuk z kolei wypytywał K. Fijołka, czy w hali Podpromie będzie można wreszcie liczyć na ściankę wspinaczkową, gdy ten zostanie włodarzem Rzeszowa.
W „Sumie Karusia” pojawiło się jeszcze kilkoro innych znakomitych gości online i pojawiło się też wiele słów poparcia dla K. Fijołka, ale także wiele pytań. Konrad Fijołek zatem, mimo bardzo miłej atmosfery, łatwo nie miał, ale poradził sobie, jak zwykle zresztą, dobrze. Teraz przez nim ostatnie dni kampanii i ważny „egzamin” już 13 czerwca.

Monika Kamińska

4.9 104 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wanimet
2 dni temu

Emini S&P Trading Secret has the best strategy and the most accurate methods to become a successful trader. Just Google Emini S&P to learn more.

ciotka z Ropczyc
ciotka z Ropczyc
2 dni temu

Prezes Kaczyński chce dobra dla narodu ale mu te KOMUCHY nie dajo.

ziomek
ziomek
2 dni temu

ROPCZYCE to same PiS-iory i nie dziwota to co piszą, ciemnota zostanie ciemnotą a RADIO MARYJA i TVP-1 z mózgu już wam wodę zrobiło i nic na to wam nie można poradzić-pozdrawiam z Ropczyc.

maniek
maniek
3 dni temu

No i oczywiście kodziarza dobre dobre

KEMOT
KEMOT
3 dni temu

No tak, tylko gdzie są te sumy bo tutaj widać raczej tylko płotki i karasie i to na dodatek albo stare albo lekko śnięte. A cały geniusz kandydata Fijołka widać w odpowiedzi :”Musimy stworzyć ofertę dla studentów kierunków humanistycznych, tak by także dla nich pozostanie w Rzeszowie po studiach było perspektywistyczne i atrakcyjne(..). – Pandemia nam w tym trochę przeszkodziła, ale nadrobimy to –(…) – W Rzeszowie będzie miejsce nie tylko dla absolwentów kierunków technicznych i będą dla nich także miejsca pracy.” Jednym słowem – wybierzcie mnie a ja po wyborach oleję was siurem grubym i parabolicznym. Widać taka retoryka… Czytaj więcej »

hijena
hijena
3 dni temu

Nie widzę Fikołka ,chłoptasia na posyłki Ferenca w fotelu burmistrza Rzeszowa

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  hijena

Ja też nie widzę – za to jak przymknę oczy to widzę taki plakat ze szkoły podstawowej z roku 1957
Mianowicie : stoi taki mówca nad nim sztandar czerwony, on z lekko uniesioną ręką kadzi i coś bredzi do mas co patrzą w niego jak w obraz
A dziś : plakatu ni ma, jego ni ma masy poszły w niebyt historii która co?
Zatacza koło.

ha-ha-ha
ha-ha-ha
2 dni temu
Reply to  hijena

Ciekawy jestem czy po wyborach zapadniesz się pod ziemię jak Fiołek zasiądzie na tronie a Ty nic nie będziesz miał do powiedzenia.

Ola
Ola
4 dni temu

Tadeusz nie był nudny zawsze było rządzenie przez konflikty.Jednym do bicia był sekretarz który wylądował aż po ponizaniu w szpitalu albo dyrektroem MZD którego prezydent 2x zwalniał dyscyplinarnie.Z tym,że za to zwolnienie dyscyplinarne i za prawnika zapłacili wszyscy mieszkancy miasta, a nie prezydent z włąsnej kieszeni bo taki wyrok wydał Sad Pracy.Fiłek będzie dużo mówił a efektów nie będzie bo nikt nie bedzie wspiuerał finansowo radnego.Mamy pewne pewne że ani droga południowa ani Wisłosrda ani obowdnica połnocna nie powstanie jak wygra radny Fijołek.Można już zbiierać zakłady że bedzie marnie, nudni i bez efektów,dobrze że ta kadencję trwa tylko 2 lata.

hijena
hijena
3 dni temu
Reply to  Ola

czego się mozna spodziewać po ewentualnym wyborze Fikołka, to na pewno w Rzeszowie przybędzie kosciólkow

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  hijena

A na jakim osiedlu jeszcze nie jest wybudowany?

heca
heca
2 dni temu
Reply to  ROMAN

Przecież ON zalicza się do tych nierozgarniętych, to dlaczego zadajesz mu takie trudne pytanie.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
4 dni temu

Z każdym sondażem Fijołek traci poparcie. Warto wspomnieć że sondaż to tylko 1000 osób a 3 największe polskie firmy bukmacherskie dają wygraną jednak panu Warchołowi popieranemu przez Ferenca! Bardziej jednak wieżę ludziom co płacą własnymi pieniędzmi niż komuś kto może przez telefon mówić co chce.

Na 100% wygra Warchoł

Marek
Marek
3 dni temu

Co będzie jak Banaś skontrolije fundusz sprawiedliwości bo to nie jest do promocji kandydata i nie jest to kiełbasa wyborcza nawet jak zarządza tym szeryf Zbigniew.Również banery reklamijące posła i byłego prezydenta pradziadka Tadeusza wystawiane są podobno na deweloperów i szemranych inwestorów którzy liczą chyba na dalszą wspołpracę kosztem mieszkańców miasta..Kto ma te nieprawidłosći kontrolować komisja wyborcza czy CBA.Fijołek podobnie powioenin odpowioedzieć za współudziała w legalizacji nie tylko samowoli budowlanych czy decyzji o odstepstwach przy umowach offsetowych.Pawłowski miał przekazać na rzecz miasta ponad 5 mln zł na rzecz rozbudowy ulicy niezbednej do budowy galerii inni też mieli podobnie jak inwestor… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  Marek

I to jest to czyli OŚMIORNICA
Kto jest w stanie poodcinać jej wszystkie łby i wszystkie macki za jednym razem?

Sylwek
Sylwek
3 dni temu

Na pewno, dzięki spotowi którym tylko się ośmieszył, ciekawe kto mu doradza z tymi spotami…haha

Last edited 3 dni temu by Sylwek
Lewia
Lewia
3 dni temu

Rozdawnictwo nie swoich pieniędzy i nie zgodnie z przeznaczeniem z Funduszu…warchołek przekupczyk…miejmy nadzieję że wróci do swoich warszawiaków z tym uśmiechem Jokera….

LBO TEAM
LBO TEAM
4 dni temu

MIESZKAŃCY RZESZOWA!
NIE GŁOSUJCIE NA KANDYDATÓW OBOZU FASZYSTOWSKO-KATOLICKO-NARODOWEGO!!
ZWOLENNIKÓW FASZYSTOWSKIEJ „DEMOKRACJI”, „WOLNOŚCI” I BANDYCKICH METOD SPRAWOWANIA WŁADZY!!!
WOLNOŚĆ JEST BEZCENNA!!!!
GŁOSUJCIE NA KONRADA FIJOŁKA!!!!!

historyk
historyk
4 dni temu
Reply to  LBO TEAM

Co ma faszyzm wspólnego z wiarą katolicką?

Niedawno prezydent Poznania mówił że cieszy się z zaboru niemieckiego bo to było „dobre dla miasta”! Kolejny z PO mówi – po co budować Port Centralny w Polsce jak Niemcy kończą swój pod Berlinem. Jeszcze inni politycy PO mówią że Polska nie powinna domagać się reparacji za zniszczone miasta i zrabowane i wywiezione do Niemiec dzieła sztuki…

Faszyzm?
Mi się kojarzy z politykami którzy mieli dziadków w wermachcie i przyjmowali medale im. niemieckiego oprawcy Waltera Rathenau.

ROMAN
ROMAN
3 dni temu
Reply to  LBO TEAM

A może tak na ; CZARNEGO KOTA _co
A prawda nie startuje ; a szkoda!

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  LBO TEAM

Czyli co wolność szlachecka – to już było, już my to przerabiali.

LBO TEAM
LBO TEAM
4 dni temu

Rasizm?
Ale Ci ten Makumba doj.bał! 
Szkoda tylko, że to nie ja!
Tylko widły w ręce nieuku i wyrzucać gnój z chlewu!!! Ty jesteś prostak, cham bez honoru i zero absolutne (0K=-273,15°C) jakich tu wielu na tym forum!
-https://supernowosci24.pl/przemysl-mogl-stracic-10-mln-euro/#comment-169011

ha ha ha
ha ha ha
4 dni temu

Fijołek obraził w internecie partię która dzieli pieniądze zarówno budżetowe jak i unijne. Zagadka, czy po wygranej Fiołka rząd da na Rzeszów kasę na obwodnicę południową czy przekop pod rondem na Pobitnym, 2 etap Wisłokostrady, zadaszenie Resovii?

-najwyżej po ryju da :)

yuin
yuin
4 dni temu
Reply to  ha ha ha

Dla Rzeszowa wygrana fiołka to prawdziwa katastrofa!

mieszkaniec
mieszkaniec
3 dni temu
Reply to  yuin

Przestań opowiadać dyrdymały już tyle razy mieliśmy spadochroniarzy i co z tego Rzeszów miał ano po wyborach tylko pustkę.

emeryt
emeryt
3 dni temu
Reply to  ha ha ha

Sam dałeś sobie odpowiedz że żądzi klika z Warszawy bo jak będzie ich człowiek to może dostaniemy a jak nie to nie. Gdzie jest w takim razie ta demokracja PiS-owska. Strach pomyśleć co będzie dalej. Ale jestem dobrej myśli bo Ferenc był z komuny a pieniądze jakoś dostawał i Rzeszów naprawdę się rozwinął.

hijena
hijena
2 dni temu
Reply to  emeryt

tak ,tak najwiecej powstalo szmateksow ,skupów zlomu ,gdzie emeryci zanoszą skarby wygrzebane ze śmietników i darmowa jadlodajnia

modlitwa może Cię wyzwoli
modlitwa może Cię wyzwoli
2 dni temu
Reply to  hijena

Jednak po Tobie niczego nie można się spodziewać bo ograniczenie myślowe na to Ci nie pozwala. Co ma Ferenc do szmateksów, skupu złomu i pozostałych usług od tego są ludzie którzy otwierają swój mały interes a ty Tylko miauczysz i paczysz kiedy dostaniesz zapomogę.

LBO TEAM
LBO TEAM
4 dni temu

Zbieramy datki na głodnych murzynów w Afryce,jak się murzyn się naje to idzie robić następnych głodnych murzynów.

ROMAN
ROMAN
3 dni temu
Reply to  LBO TEAM

A ta kasa to do tej Górnej Wolty do Wagadugu też będzie wysłana no nie dla murzynka Bambo a na studnie ; O!

emeryt
emeryt
4 dni temu

Mieszkańcy Rzeszowa miejcie to z tyłu głowy że Rzeszów po ewentualnej wygranej pana Fijołka pieniędzy na inwestycje nie otrzyma żadnych!

Po tym jak na tweeterze pisał pod swoim nazwiskiem i kazał się Jeb*** pisowi i panu Kaczyńskiemu nikt z rządu z tym człowiekiem nie będzie chciał rozmawiać.

Rzeszowianin
Rzeszowianin
3 dni temu
Reply to  emeryt

Jaki pan Kaczyński on jest już taki stary że jak przyjechał do Rzeszowa to myślał że jest w Szczecinie a jak śpiewał hymn POLSKI to pomylił kluczowe słowa i on ma się za POLAKA nie znający tego co dla nas najważniejsze.

ROMAN
ROMAN
3 dni temu
Reply to  Rzeszowianin

No nie ma się co spierać – no człowiek dawno nie oglądał tego no ATLASU
No to wszystko się miesza lądy z ocenami, wyspy z pustyniami, wschód z zachodem, Wisła z Nilem, góry z dolinami to i miasta się mieszają ; O!
Dlatego wskazane powtórne zapisanie się na jakieś te korepetycje z geografii no a podstawą to ślepa mapa, ślepa mapa.

Jarek
Jarek
4 dni temu

Takiej ilości wazeliny już dawno nie widziałem

rzeszowiak
rzeszowiak
4 dni temu

I masz w zupelnosci racje bo miasto dazy w kierunku „pieknej smierci”.         
Jak tak dalej bedzie sie dzialo to w Rzeszowie beda tylko pracownicy pieknych sklepow i ogromne galerie z cala masa towarow.
W tych sklepach beda pracowac RZESZOWIANIE za MINIMALNA stawke i ktorych nie bedzie stac na kupno czegokolwiek w tych sklepach, ORAZ DRUGA grupa mieszkancow Rzeszowa ktora bedzie stala z czapkami w reku PRZED TYMI GALERIAMI jako zebracy.
Kupujacymi w tych sklepach beda ludzie ktorzy beda przejazdem w Rzeszowie, bo turystow w RZESZOWIE prawie NIE MA !!

Sydney
Sydney
4 dni temu

Fiolek??,co zrobił z ferencem przez 18.lat ,powiem wam w tajemnicy-gówno,zrobł

ROMAN
ROMAN
3 dni temu
Reply to  Sydney

Nie, nie błąd a zrobili wiele ; O!
Kwiatki, bratki i rabatki, i te yomby, no tą AUREOLE, dalej ten no wodotrysk, skrzynie z tymi lipami a miały być te palmy, no i granity na deptakach
A ponadto były te wizję, wizje, wizje, obiecanki, a z cacanek to ten klajster i beton, beton, beton.
No co dużo czy mało?
Zawsze cuś.

radek
radek
4 dni temu

Rzeszów jest stolicą Podkarpacia a mieszkają w nim ludzie otwarci w większości na nowinki cywilizacyjne. Aby tak pozostało trzeba już w pierwszej turze powierzyć funkcję prezydenta panu Konradowi Fijałkowi. Inni kandydaci są uzależnieni od polityki swoich ugrupowań partyjnych i nie gwarantują rozwoju miasta w oczekiwanym kierunku.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
4 dni temu
Reply to  radek

Fijołek dużo naobiecywał ale pis mu pieniędzy nie da na obwodnice czy stadion resovi…
Czyli prawdopodobnie Fijołek zacznie od podwyżek podatków dokładnie jak zrobił to Trzaskowski który nomen omen też Fijołka popiera.

Zostaniemy z tym cudakiem jak listonosz z odciskami. Już lepiej wybrać Warchoła.

radek
radek
3 dni temu

PiS rozdaje pieniądze nie swoje, bo takich nie posiada, ale nas wszystkich,podatników. Wyczuwa ale też powoduje lęki Polaków /jesteś przykładem/ oraz gra na najgorszych,ludzkich instynktach. Metodę „dziel i rządź” rządząca formacja ciągle udoskonala i poszerza zakres jej działania. Niewygodne dla obecnej władzy środowiska lub osoby natychmiast pozbawiane są polskości /rola TVP/ i wtrącane do niższej kategorii obywateli.

wyborca
wyborca
3 dni temu
Reply to  radek

Przynajmniej to co napisałeś powinien zrozumieć każdy bo jak tego nie odróżnia to znaczy że w głowie pustka. Musicie wszyscy wiedzieć że PiS niema swoich pieniędzy tylko nasze podatki i łaski nie robi a jak będzie inaczej to właśnie w wyborach ich rozliczyć.

ROMAN
ROMAN
3 dni temu
Reply to  wyborca

A co?
Dawniej też władza nie miała swoich piniendzy – to co łeb nie wiedział.
Kasa jest zawsze z podatków od czasów Popiela
A – własne te piniondze to Babka miała no miała mieć właśnie
ale jej las sprzedali to nie zobaczyła ani piniendzy ani lasu ; O!

tercjarka spod Fary
tercjarka spod Fary
2 dni temu
Reply to  wyborca

Mam rozumieć ,że Platfusy będą mieli kasę od dobrej ciotki Merkel.

tercjarka spod Fary
tercjarka spod Fary
2 dni temu

a co sądzisz o Pani Leniart?Podziel się ze swoimi przemyśleniami

ROMAN
ROMAN
2 dni temu
Reply to  radek

A On gwarantuje co?
nigdy ,nigdy nie ma pewności jest tylko ciąg do Koryta –
Bo potem to wszystko co było wcześniej to mały PIKUŚ – O!
A pozostaje zwykły, szary dzień bo obiecanki, cacanki spłynęły do rynsztoku jak krople deszczu.