Konrad Fijołek zdeklasował konkurencję

Fot. Archiwum

W niedzielę, tuż po godz. 21, zakończyły się przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. Z opublikowanych wyników badania exit poll (dane z godz. 19.30) wynika, że najwięcej głosów uzyskał Konrad Fijołek (55,8 proc.),
a to oznacza, że został on nowym włodarzem stolicy Podkarpacia. Drugi wynik zdobyła Ewa Leniart (25,1 proc.), trzeci Grzegorz Braun (9,8 proc.), a czwarty Marcin Warchoł (9,3 proc.). Oficjalne wyniki wyborów zostaną przedstawione przez Miejską Komisję Wyborczą najprawdopodobniej jeszcze dziś rano.

Blisko trzy miesiące wyczerpującej kampanii wyborczej, wzrok całej Polski skupiony na Rzeszowie, i wreszcie długo wyczekiwane wyniki przedterminowych wyborów na prezydenta miasta. To już oficjalny koniec batalii o stolicę Podkarpacia.
W niedzielę, 13 czerwca, rzeszowianie mogli oddać swój głos na jednego z czterech kandydatów, którzy brali udział w wyścigu o fotel włodarza Rzeszowa. O urząd ubiegali się: wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek (popierany przez niemal całą opozycję), wojewoda Ewa Leniart (popierana przez PiS), wiceminister Marcin Warchoł (kandydat niezależny) oraz poseł Grzegorz Braun (popierany przez Konfederację). Wczoraj lokale wyborcze otwarte zostały o godz. 7, a zamknięte o 21. Prawo do oddania głosu miało łącznie 148 035 osób. W stolicy regionu działało łącznie aż 100 obwodowych komisji wyborczych.

Zacięta kampania wyborcza

Ciszę wyborczą, która zaczęła obowiązywać w piątek po północy, poprzedziła intensywna kampania wyborcza. Kandydaci brali udział w niezliczonej liczbie konferencji prasowych, briefingów czy spotkań z mieszkańcami. Niektórzy kilkukrotnie odwiedzali każde z osiedli miasta, proponując swoje rozwiązania w zakresie rozwoju infrastruktury drogowej, mieszkalnej, oświatowej czy sportowej. Do miasta zaproszono wielu polityków (m.in. Jarosława Kaczyńskiego, Borysa Budkę czy Krzysztofa Bosaka), samorządowców, a nawet celebrytów. Jak wyglądał sam dzień głosowania, i czy doszło do złamania ciszy wyborczej? W sobotę Policja odnotowała dwa zgłoszenia dotyczące wywieszania plakatów wyborczych, lecz nie zakwalifikowano ich jako łamanie ciszy. Także w niedzielę na szczęście nie doszło do żadnych incydentów.

Idzie nowe

Finałowym momentem wyborów był wczorajszy wieczór. Tuż po godz. 21 opublikowane zostały wyniki sondażów exit poll, które przedstawiły rezultaty kandydatów. Wg nich, zwycięzcą wyborów na prezydenta w Rzeszowie, a zarazem nowym włodarzem miasta został Konrad Fijołek. Co ważne, wyniki sondażów exit poll nie są oficjalnym wynikiem wyborów na urząd włodarza Rzeszowa. To szacunkowy rezultat, którego margines błędu wynosi przeważnie 2 punkty procentowe, więc wcale nie tak dużo.

Kamil Lech

4.9 90 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
53 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kumendant OSP
Kumendant OSP
1 miesiąc temu

A prezes PiS Kaczyński dla Rzeszowa kasy nie da !
No i co mu zrobicie ?

Mietek
Mietek
1 miesiąc temu
Reply to  Kumendant OSP

św Piotr go nie wpuści i co zrobi? wróci do Rzeszowa z piniendzmi

Jula
Jula
1 miesiąc temu

Wygrała może regionalna poprawność polityczna,może demokracja.Ale czy nowy kandydat,następca nie zechce sprowadzić do miasta islamskich emigrantów zarobkowych jak deklarował w Gdańsku poprzedni włodarz miasta.Wynik jednak świadczy, że mieszkancy miasta nie chca już takiej ,,kontynuacji,, władzy,chcą zmiany metody rządzenia,współpracy w mieszkańcami zrzeszonymi przez liczne miejskie stowarzyszenia..Dość arogancji,przekleństw i buty jaka wykazywał się włodarz w stosunku nie tylko do swoich podwładnych.Może warto teraz wyczyścić UM,ratusz z jego ,,przydupasów,, i posłusznej osobistej sekretarki,którą jej działaniami już dawno powinna zająć się służby kontrolne państwa min za fałszowanie wytworzonych dokumentów urzędowych.Może teraz po wyborach jest czas na te rozliczenia,niech mieszkańcy zobaczą jaki jest ten ostateczny… Czytaj więcej »

Boguś de
Boguś de
1 miesiąc temu
Reply to  Jula

Pozwalniac wszystkich emerytów, dziadków 68 letnich majacych prawo do emerytury!!!!

na wypoczynek
na wypoczynek
1 miesiąc temu
Reply to  Boguś de

Masz racje przecież pis wywalczył i obniżył wiek emerytalny do 65 lat to pozwalniać ich tak samo.

mario
mario
1 miesiąc temu
Reply to  na wypoczynek

Emerytowana specjalista od tranportu zbiorowego,była naczycielka rosyjskiego z Dynowa czy rodzina radnego z klubu SLD albo żona dyżurnego redaktora lokalnej gazety zatrudniona w UM. W lokalnej TVP aż raąą tę posłuszne zależności politycznej i siatka powiązań z byłą rzecznik UM.Bo gdy jest taka siatka powiązań to nie ma co mówił,że lokalne media ą niezależne politycznie.Podobnie jest z wirtualnym portalem miejskim sponsorowanym przez lokalnych inwestorów z zarzutami.Redaktor naczelny tego portalu wirtualnego portalu próbował wmówić mieszkańcom miasta i narzucić indywidualny ranking poparcia dla kandydatów na prezydenta. Albo oskarżał publicznie że to wojewoda Leniart jest tylko winna i ponosi odpowiedzialność że nie doszło… Czytaj więcej »

czyścić.
czyścić.
1 miesiąc temu
Reply to  Jula

Masz rację ale jesteś niekonsekwentna, bo jak czyścic to we wszystkich urzędach, włącznie z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Wojewódzkim a nie wybiórczo bo patologia jest wszędzie. Czyścić tak tylko kto to zrobi?.

bloger
bloger
1 miesiąc temu
Reply to  Jula

nie nalezy spodziewać nic nowego po tym najwierniejszym pretorianie Ferenca ,trwać będzie nadal festiwal kwiatkow i rabatek

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Szkoda miasta i ludzi

Wacek
Wacek
1 miesiąc temu

Jak podają badania ponad 70 % mieszkańców Rzeszowa, którzy głosowali wcześniej na prezydenta Ferenca głosowało na radnego Konrada Fijołka. Bo choć nie miła wsparcia od byłego prezydenta to potrafił przekonać wodzów z koalicji do tego aby wystawić tylko jednego kandydata. Bo tylko jeden kandydat mógł pokonać koalicje prawicową w której były spory i konflikty.A zgoda buduje a niezgoda rujnuje.W prawicowej koalicji są tzw ,krety,,maja ambicje ale nie mają zaplecza politycznego, grają na dwie a czasem na trzy strony.Taka przystawką mało wiarygodna jest Solidarna Polska gdzie najwięcej jest członków z Podkarpacia.Jarosław jak dalej będzie liczył na pokorę koalicjantów którzy zawsze coś… Czytaj więcej »

pa pa kochanie
pa pa kochanie
1 miesiąc temu
Reply to  Wacek

Zostanie Kaczyński z Kukizem, nic dodać nic ująć. Ten pierwszy powinien resztę pieszczot oddac swojemu kotkowi a ten drugi jak jeszcze nie zapomniał to niech nam coś zaśpiewa na pożegnanie.

Kotula
Kotula
1 miesiąc temu

No i dobrze. Kurek z kasą zostanie zakręcony. Są jeszcze inne miasta w tym województwie chociażby Przemyśl, który z powodu „rozwoju” Rzeszowa poważnie cierpi i jest zaniedbany.

Rzeszów Stolicą Podkarpacia
Rzeszów Stolicą Podkarpacia
1 miesiąc temu
Reply to  Kotula

Przemyśl w 10 lat stracił 1/5 ludzi. Ludzie przenoszą się do stolicy Podkarpacia Rzeszowa. W Przemyśl w upadłe miasto nie wartojuż inwestować. To jak pudrowanie gnijącego trupa przed zamknięciem wieka.

Może i można tylko po co?

Kotula
Kotula
1 miesiąc temu

Tu nie chodzi o Przemyśl ale o upadające budżetowe miasto Rzeszów. Kurek z kasą będzie przykręcony. Na amen. Dolina lotnicza splajtowała. Monorala nie ma. Korki i chaos komunikacyjny. No czasem tak bywa.

idiota
idiota
1 miesiąc temu
Reply to  Kotula

Dlatego mam propozycje dla Ciebie przenieś stolicę z Rzeszowa do Przemyśla pewno będziesz zadowolony.

adam
adam
1 miesiąc temu

Mieszkańcy miasta za kilka tygodni się przekonają że budżet miasta nie stać na żadne poważne inwestycj rozwojowe bez wsparcia rzadu.A rzad obecny który był przez prezydenta-elekta ośmieszany nie zrobi wiele będzie kontynuacja.Już sa powązne problemy komunikacyjne na ul.Krakowskiej skret do ul.Drbicka zaczyna sie już na wysokości stacji benzynowej Shell,przejazd pod totrami jest coraz bardzie utrudniony,wychodzą braki w inwestycjach budowy ringu wokół miasta.A tego radny nie zrobi nawet z nową radna,która dbała i dbać będzie pewenie o inwestorów i deweloperów.Dobrze że za 2 lata będzie korekta w wyborach samorządowych,ale już kontynuacji działań pewnie już nie będzie i dobrzez dla mieszkańców.Bo czas… Czytaj więcej »

konio
konio
1 miesiąc temu
Reply to  adam

Po tym jak prezydent elekt tweetował – „Jeb*** rząd” rząd nie da mu ani złotówki. A tyle naobiecywał że prawdopodobnie albo zadłuży miasto na kilka mld złotych albo podwyższy tak podatki jak prezydent Warszawy. Ale Rzeszowianie sami sobie wybrali. Teraz płaćcie i płaczcie.

Mietek
Mietek
1 miesiąc temu
Reply to  konio

jakby wygrała Leniart, PiS tez nie dałby kasy bo po co skoro ma tu władzę i tępych wyborców

wyborca
wyborca
1 miesiąc temu
Reply to  adam

A skąd wiesz czy nie będzie nowych wyborów już w STYCZNIU?, jest taka możliwość.

Rzeszów100%
Rzeszów100%
1 miesiąc temu

Pis zrobił 3 błędy.

  • Raz wystawił Leniart która 3 lata temu zablokowała miastu budowę obwodnicy południowej i pozbawiła 277 mln unijnej dotacji i to jednym podpisem!
  • Błąd drugi, komisarz pisowski zablokował miastu 27 budów mieszkaniowych i mieszkańcy uznali że to bedzie „normą” po objęciu przez Pis władzy w Rzeszowie.
  • Trzeci błąd na cztery dni przed wyborami Bajdak z Leniart cwalili się blokowaniem wydawania WZetek rzeszowskim firmom budowlanym od portali internetowych po tvp Rzeszów!!!.

No ludzie kochani nie blokuje się budowlanki które głównie żyje z mieszkaniówki? – Szaleniec.

No to wyborcy Leniart zasadzili kopa w dupsko.

ojp***
ojp***
1 miesiąc temu
Reply to  Rzeszów100%

Wcześniejszy kandydat pisu Buczak też walcząc z Ferencem wymyślił sobie blokować miastu inwestycje. I też przegrał. Tu w Rzeszowie coś 260 deweloperów. Mieszkaniówka daję pracę. Co Leniart chciała ugrać?

murarz na emeryturze
murarz na emeryturze
1 miesiąc temu
Reply to  ojp***

Pis jest niereformowalny. Nie można wygrać wyborów mając jedynie do zaproponowania zarżnięcie gospodarki –

_https://rzeszow-news.pl/bajdak-vs-deweloperzy-kolejne-wuzetki-zawieszone-powodem-wybory/

Aquapark, wieżowce, szeregówki, most, obwodnica… bez różnicy ZAWSZE Pis blokuje i dlatego 20 lat pis nie wygrał w Rzeszowie!

I Wszyscy śpiewają :)-
I Wszyscy śpiewają :)-
1 miesiąc temu
Reply to  Rzeszów100%

Zablokowanie obwodnicy to za gruby kaliber. Co sobie pisuary myślały w Warszawie że tu lud ciemny i zapomniał kto utrącił miastu kluczową inwestycję? A teraz wszyscy razem:

” Nie płacz Ewka bo tu miejsca brak na twe babskie łzy.

Zablokowałaś miastu obwodnice to dostałaś baty.

Żegnam Was już czas wracam do Dylągówki z podkulonym ogonem…”

Last edited 1 miesiąc temu by I Wszyscy śpiewają :)-
maniek
maniek
1 miesiąc temu
Reply to  Rzeszów100%

Jest wyrok sądu w sprawie oczerniania p. Leniart za tzw. blokadę obwodnicy, na jej korzyść, pięknie kodziarze pięknie, winda jedzie coraz wyżej, im wyżej się zatrzyma, tym upadek SN będzie boleśniejszy…

rowerzysta
rowerzysta
1 miesiąc temu
Reply to  maniek

A kto zablokował miastu obwodnicę? Muminki, Gandalf, Frodo Bagins, może smerfy z psem Pluto? Czy może ot tak sama z siebie się zablokowała?

maniek
maniek
1 miesiąc temu
Reply to  rowerzysta

Rowerzysta, pedałuj pedałuj wolniutko i rowerek do garażu, żeby nie ukradli, masakra…

radek
radek
1 miesiąc temu

Skowyt niektórych /zapewne doradców z daleka od Rzeszowa/ niczego nie zmieni,prezydent miasta wybrany w pierwszej turze. Pan Fijołek ma doświadczenie samorządowe i powinien sobie poradzić wbrew opiniom kobiety,która miała być kobyłą wyborczą pewnej partii a okazała się marną szkapą.Nowy prezydent niczego nie osiągnie sam,potrzebuje mądrych współpracowników i stałego poparcia mieszkańców. Wyborcy nie oczekują cudów,niemożliwych do zrealizowania. Wystarczy realizacja tego,co podnosili w kampanii oraz, co im obiecywano. Żyjemy w 21 wieku,miasto musi się rozwijać,nabierać europejskich kształtów a mieszkańcy pozytywnych nawyków, w tym kultury współżycia,tolerancji, porzucić kłótliwość i zaściankowość,wychodzić z cywilizacyjnego zacofania,szanować prawa innych ludzi do życia według ich pomysłów, unikać zachowań… Czytaj więcej »

brzeszczotuńcio
brzeszczotuńcio
1 miesiąc temu
Reply to  radek

Pan Jarosław nie interesuje się samorządami. To widać, słychać i czuć. Dlatego wystawił Panią Ewę L., która jest chwiejna jak chorągiewka na wietrze. Wielka szkoda, że Pan Grzegorz B. przegrał z kretesem. Zostałby prezydentem naszego skomuszałego miasta z wielką ci…ą, zająłby się lokalnymi problemami i w ten sposób przestałby sypać piach w tryby antykomunistycznej partii Pana Jarosława.

maniek
maniek
1 miesiąc temu

Rzeszów czeka wieloletnia stagnacja. Poparcie lewactwa, które zawsze ignorowało Podkarpacie, mogło się przydać tylko p. Fijołkowi. Rządzący przegrali w Rzeszowie, nie będzie żadnej współpracy z nowymi władzami Rzeszowa, zero pieniędzy i inwestycji w region. Następne nowe autobusy za 20 lat, budowa i remont dróg za 30 lat.

ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu
Reply to  maniek

Jak to 20 letnia stagnacja –
Aktualny nowy Pan Prezydent zajmie taboret w ratuszu na dwa lata to co ty człowieku bzdety opowiadasz i za chwilę znowu wybory i znowu bajki, opowiastki
i kolejne wizję j kolejna kampania.
– spokojnie ten nowy jeszcze gabinetu nie zasiedzi a już będzie po schodach schodził a właśnie czy kwiatki tam stoją jeszcze czy nie po byłym.

modlitwa może Cię wyzwoli
modlitwa może Cię wyzwoli
1 miesiąc temu
Reply to  maniek

Maniek na Twoją głupotę jest tylko jedno lekarstwo- MODLITWA O ZDROWIE- bo o rozum za późno.

KLIK
KLIK
1 miesiąc temu

Na mieście aż huczy jak to sponsorzy sobie obiecują rewanż.

Gość
Gość
1 miesiąc temu

Idzie nowe??? Niestety zostało stare… stare układy z deweloperką, stare obietnice, zmieniła się tylko kieszeń do której deweloperzy będą wsuwać kopertki za zezwolenia na budowanie wszystkiego i wszędzie…..

Polskie prawo
Polskie prawo
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Wszędzie pewno tak robią a w Krasnem to można to sprawdzić, na decyzję czeka się nawet i cały rok. Kto smaruje ten jedzie.

ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu
Reply to  Polskie prawo

A czym ; towotem, smalcem czy srebrnikami?

LBO TEAM
LBO TEAM
1 miesiąc temu

Rasizm, homofobia i podszywanie się pod innych?
„Pompo je idiota”! UMYSŁOWA MIERNOTA!!!
Ale Ci ten Makumba doj.bał! Szkoda tylko, że to nie ja!
Tylko widły w ręce nieuku i wyrzucać gnój z chlewu!!! Ty jesteś prostak, cham bez honoru i zero absolutne (0K=-273,15°C) jakich tu wielu na tym forum!
https://supernowosci24.pl/przemysl-mogl-stracic-10-mln-euro/#comment-169011

https://supernowosci24.pl/film-o-prezesie-pis-nie-powstanie-bo-ten-naprawde-sie-zbuntowal/#comment-169620
Ale cię je..e jak pies sukę pod płotem późną zimą, a wczesną wiosną!

Last edited 1 miesiąc temu by LBO TEAM
LBO TEAM
LBO TEAM
1 miesiąc temu

Zbieramy datki na głodnych murzynów w Afryce,jak się murzyn się naje to idzie robić następnych głodnych murzynów.Nr konta na stronie murzynypedaliuchy.eu.

Boguchwała
Boguchwała
1 miesiąc temu

Wiszu ,pakuj sie ,wypierdoli cie Konrad ,i Tomuś,

jakie to prostactwo się pleni
jakie to prostactwo się pleni
1 miesiąc temu
Reply to  Boguchwała

Uprzedzony uważaj żeby ciebie nie wypierdolili, czym wojujesz od tego zginiesz.

Boguchwała
Boguchwała
1 miesiąc temu

Kolejny emeryt zabral głos??won,bo psem poszczuje

Last edited 1 miesiąc temu by Boguchwała
Robek
Robek
1 miesiąc temu

No to teraz będzie miał stołek jak Tadzio. Do 89 lat :)

ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu

No to mamy taboret obsadzony i teraz proste pytanie :
Czy to co obiecał były Prezydent nowy Prezydent będzie realizował ?
No bo były obiecał naprawić chodnik
( w 2015)p – po realizacji budowy :
Państwowego Archiwum i do dzisiaj nic pikuś a już 5 lat minęło –
Czyli to była klasyka obiecanki cacanki : O!

Mietek
Mietek
1 miesiąc temu
Reply to  ROMAN

u mnie na parkingu ma zrobić asfalt, czekam z utęsknieniem

ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu
Reply to  Mietek

No właśnie ja też czekam a dziś pierwszy dzień po wyborach i nic się nie dzieje z tych zapowiadanych wizji ;
Drzew nikt nowych nie sadził, nowych ścieżek rowerowych nikt nie klajstrował ale jest jedno nowum – po prostu rewelacja;
Przechodziłem koło Telewizji przez ul. Kopisto a tu ciach pras 36 samochodów od mostu zamkowego stop !!!!!!!
bo ja przechodzę to jest to a potem
36 kierowców sprzęgło, jedynka i gaz do dechy jak na F- 1 i sru do rejtana.

bloger
bloger
1 miesiąc temu
Reply to  ROMAN

jak to się nić nie dzieje? A uroczysta msza we Farze ,to pikuś

radek
radek
1 miesiąc temu

Mieszkańcy wybrali gospodarza a nie polityka i chwała oraz podziękowanie tym,którzy interes miasta uznali za najważniejszy w tej batalii prezydenckiej i wzięli udział w głosowaniu. Frekwencja nie była oszałamiająca, Uprawnionych do głosowania było 148263 osób a uczestniczyło w wyborach 54% spośród nich. Pan Konrad Fijołek otrzymał 45059 ważnych głosów,czyli 56,51%,pani Leniart otrzymała 18831 głosów,czyli 23,62 %,pan Warchoł otrzymał 8546 głosów czyli 10,72 %,pan Braun otrzymał 7296 głosów czyli 9,15%. Wszyscy partyjni kandydaci wybory przegrali,co dobrze świadczy o postawie dorosłych mieszczan. Dziwić może poparcie dla niszczyciela porządku prawnego,pana Warchoła,wspieranego przez schorowanego starca,kiedyś prezydenta miasta, oraz poparcie dla faceta znikąd,pana Brauna,bardziej kandydata… Czytaj więcej »

LBO TEAM
LBO TEAM
1 miesiąc temu

Na pohybel wszystkim ultra/katolicko-faszystowskim: warchlakom, wieprzom i knurom oraz przestępcom z wyrokami do odsiedzenia, a chcącymi stworzyć z politycznymi gangsterami mafijny system władzy!!!
Zdrajca i złodziej Ferenc?
„Pancerny” Marian do pracy!
!!!

Last edited 1 miesiąc temu by LBO TEAM
Olek
Olek
1 miesiąc temu

Źle się dzieje w SN24. Już po ogłoszeniu sondaży wszystkie portale, nawet te bardzo niszowe, podały informację a w SN24 dłuuuuga cisza. Wreszcie rano, gdy znane są juz wyniki oficjalne, wy wrzucacie tekst z danymi z sondaży. Co tam sie u was wyprawia. Juz pomijam długą nieaktywność strony.

Irek
Irek
1 miesiąc temu

Największym przegranym w tych wyborach jest były prezydent tow.Tadeusz bowiem wyniki świadczą że mieszkancy już nie chcą podobno dobrej kontynuacji.Miasto i jego mieszkańcy chcą przerwać stare zacementowane układy personalne i chca zmian sposobu myślenia,rządzenia i większej współpracy że stowarzyszeniami a nie despotycznego działania.Teraz czas na rozliczenia i zrobienia miejskiego bilansu strat i zysków po 18 latach despotycznych działań.

ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu
Reply to  Irek

No to do tego bilansu powinna być zatrudniona odpowiednią Księgowa aby lewa i prawa strona słupków była prawdziwa – a nie z przysłowiowego
sufitu.

ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu

Co tam procenty, procenty
Gdzie są konkretne liczby :
Głosowało tyle Osób, wygrał Ten tyle głosów, itd
To tak samo jak jeden zarabia 10.000 a drugi 1.000 razem mają po 5.500
: O!
Mieszanie patykiem w Wisłoku

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  ROMAN

Roman, nie ekscytuj się. Zawsze przychodzi czas na liczby. Przecież wiesz.

ROMAN
ROMAN
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

No tak wiem :
Czekam na bilans z ratusza strat i zysków pi 18 latach