Kontuzja Krajewskiej

Fot. Maciej Goclon

Rozgrywająca reprezentacji Marta Krajewska doznała kontuzji i nie wystąpi w tegorocznej edycji Ligi Narodów, która rozegrana zostanie we włoskim Rimini – poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

Polki we wtorek meczem z Włoszkami zainaugurują rozgrywki. Siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów to debiutantka w kadrze Jacka Nawrockiego, ale selekcjoner nie będzie mógł z niej skorzystać. Jak poinformowano w poniedziałek, uraz jest na tyle poważny, że zawodniczka nie może uczestniczyć zarówno w meczach, jak i treningach. Krajewska wkrótce wróci do Polski; sztab szkoleniowy nie podjął jeszcze decyzji, czy jej miejsce zastąpi inna zawodniczka. Nawrocki ma jeszcze do dyspozycji dwie rozgrywające – inną debiutantkę Martynę Łazowską oraz Julię Nowicką. Polki pierwsze spotkanie rozegrają we wtorek o godz. 19.30 z Włochami.
– Nie ukrywam, że przystępujemy do Ligi Narodów z wielkim znakiem zapytania – mówi selekcjoner Jacek Nawrocki. Z powodu pandemii koronawirusa Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) zmuszona była do zmiany formuły rozgrywek. Zamiast 20 turniejów (po cztery w każdej z pięciu rund), wszystkie spotkania rozegrane zostaną w jednym miejscu. Wybór padł na włoskie Rimini, które również gościć będzie męskie reprezentacje startujące w LN. Biało-czerwone nad Adriatykiem przebywają od soboty. Na miejscu polska ekipa została poddana testom na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki były negatywne, dlatego zespół mógł już przystąpić do treningów. Nawrocki nie ukrywa, że zmiany w rozgrywkach niosą za sobą wiele wątpliwości. – Startujemy w Lidze Narodów z wielkim znakiem zapytania w głowie. Raz ze względu na nową formułę, a druga kwestia to ze względu na warunki, czyli zamknięcie ekip w „bańce”. Trudno przewidzieć takie sprawy jak logistyka czy mental drużyny. Dlatego trudno porównywać ten turniej z tymi, w których uczestniczyliśmy dwa czy trzy lata temu. Zresztą nie tylko my jesteśmy pełni obaw – przyznał Nawrocki. Uczestników LN czekają regularne testy na obecność koronawirusa, ale obostrzenia nie są aż tak restrykcyjne. Siatkarki mogły udać się nawet na krótki spacer na plażę, choć ze względu na chłodną aurę skończyło się tylko na zamoczeniu nóg w morzu.

rm

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wanimet
11 dni temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.