„Kret” na Podkarpaciu. Będą utrudnienia w ruchu

W nocy z soboty na niedzielę (26 – 27.11.) drogą ekspresową S19 przez węzeł Rudnik nad Sanem i dalej drogą krajową nr 77 w kierunku Niska przejedzie konwój z maszyną do drążenia tunelu w Babicy. Z niedzieli na poniedziałek (27 – 28.11.) ruszy on w dalszą podróż tym razem m.in. „autostradowo-ekspresową” obwodnicą stolicy Podkarpacia do węzła Rzeszów Południe na S19, w okolicach którego będzie miał postój. Ostatni etap transportu – ul. 9. Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką, a dalej drogą w kierunku Babicy – będzie miał miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek (28 – 29.11.).

26 listopada (sobota) o godz. 22 transport „Kreta” po wyjeździe z MOP Bukowa będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie na węźle Rudnik nad Sanem konwój zjedzie na drogę krajową nr 77 w kierunku Niska. W Nisku będzie jechał ulicami: Wolności, PCK i Rzeszowską. Transport odbędzie się kolejno drogą wojewódzką nr 878 i dojedzie do węzła Nisko. Przejedzie przez Nowosielec, Jeżowe i Kamień i dalej do MOP Kamień, gdzie zaplanowano postój.
Transport tej maszyny będzie poruszał się z prędkością do 10 km/h. W związku z tym w czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S19 z MOP Bukowa do węzła Rudnik nad Sanem, może tworzyć się zator na jezdni w kierunku Rzeszowa. Ok. godz. 5 kolumna wjedzie na węzeł Łowisko (S19). Wówczas zamknięta dla ruchu zostanie droga ekspresowa na odcinku od węzła Łowisko do węzła Sokołów Młp. Północ. Kierowcy będą korzystać z objazdu drogą wojewódzką nr 878. Ruch pojazdów w kierunku Lublina będzie odbywał się bez utrudnień.

Zamkną odcinek Jasionka – Sokołów Młp.

27 listopada o godz. 22 transport maszyny po wyjeździe z MOP Kamień będzie poruszał się drogą ekspresową S19. Następnie, na węźle Rzeszów Wschód, konwój zjedzie na autostradę A4 w kierunku Krakowa. Do węzła Rzeszów Zachód będzie poruszał się A4, jadąc pod prąd. Na węźle Rzeszów Zachodni transport wróci na drogę ekspresową S19, którą dotrze do węzła Rzeszów Południe na S19, gdzie zaplanowano postój. Na czas przejazdu transportu całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek pomiędzy węzłami Jasionka – Sokołów Młp. Północ. Ok. godziny 0.30 konwój zjedzie z S19 na węźle Rzeszów Wschód na autostradę A4. Wówczas nastąpi czasowe zamknięcie A4 w kierunku Korczowej pomiędzy węzłami Rzeszów Zachodni, a Rzeszów Wchód, gdyż kolumna poruszała się będzie autostradą A4, jadąc jezdnią południową pod prąd. Utrudnienia potrwają do godz. 2.30.

Maszyna wjedzie w granice Rzeszowa

28 listopada (poniedziałek) o godz. 22 transport maszyny TBM wyruszy z węzła Rzeszów Południe na S19, następnie ul. Dywizji Piechoty i ul. Podkarpacką w Rzeszowie i dalej drogą krajową nr 19 w kierunku miejsca docelowego, czyli placu budowy w Babicy. Po dojeździe konwoju do granicy miasta Rzeszów, co nastąpi ok. 23.30, na czas przejazdu kolumny ruch pojazdów na DK 19 na kierunku Babica – Rzeszów zostanie wstrzymany, dla kierunku Rzeszów – Babica będzie sukcesywnie przywracany. Po przejeździe kolumny ruch będzie sukcesywnie przywracany na całej trasie. Przyjazd do Babicy planowany jest we wtorek (29 bm.) około godziny 2.
and

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments