REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 2 października 2023

Impreza w skansenie w Kolbuszowej z lasem i łowiectwem w roli głównej

Kolbuszowski skansen zaprasza na kolejną imprezę plenerową. Tym razem w roli głównej wystąpią las i łowiectwo. (Fot. Paweł Galek)

Kolbuszowski skansen zaprasza na kolejną imprezę plenerową. Tym razem w roli głównej wystąpią las i łowiectwo. Tradycyjnie będzie też pokaz twórczości ludowej oraz możliwość zasmakowania lokalnej kuchni i zwiedzania zabytkowych obiektów. Wydarzenie „Im dalej w las” odbędzie się w niedzielę (23 bm.), w godz. 12-18. 

W programie m.in.: gry i zabawy leśne oraz degustacja żywności pochodzenia leśnego, pokazy filmu „Podkarpacie lasem rośnie” (szkoła z Trzebosi) oraz uruchomienie traka spalinowego i zwiedzanie leśniczówki z Zerwanki. 

Będzie też możliwość zwiedzania wyłuszczarni szyszek z Dąbrówek, suszarni runa leśnego z Pateraków i stajni z Przecławia; a także pokazy: łuczniczy, psów myśliwskich, żywicowania (zagajnik za suszarnią z Pateraków), wabienia zwierzyny, cięcia na traku (zagroda z Kopci), przygotowania nasion do siewu (wyłuszczarnia szyszek z Dąbrówek).

W ofercie imprezy również degustacja dziczyzny i koncert sygnałów łowieckich.

Tego dnia w skansenie odbędzie też pokaz twórczości ludowej. Piotr Michniak z Nowicy w zagrodzie z Wrzaw zaprezentuje kunszt łyżkarstwa.

W budynku szkoły z Trzebosi kuchnię lokalną zapewnią panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Weryni. Turyści będą mogli zwiedzić zabytkowy kościół z Rzochowa oraz wystawy: malarską „Przestrzenie” w spichlerzu z Bidzin i ilustracji Joli Richter-Magnuszewskiej w domu parafialnym z Książnic. 

Bilety w cenie: 25 i 17 zł, 70 zł – bilet rodzinny, dzieci do 7 roku życia wstęp wolny. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania Super Nowości z 2 października 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin