Kunegunda w stolicy polskiej wikliny

Smoczyca Kunegunda

RUDNIK NAD SANEM. Trwają przygotowania do jubileuszu IV rocznicy powstania Centrum Wikliniarstwa. Jedną z nowych propozycji przygotowanych przez pracowników centrum jest wiklinowa smocza jama.

Smoczyca o intrygującym imieniu Kunegunda, wraz z potomstwem zamieszkała tydzień temu w jednej z sal ekspozycyjnych. Uroczego gada strzeże wiklinowy rycerz Budziwój i wiedźma Hildegarda. W okolicy smoczej jamy pojawia się również wiklinowa biała dama.

Pomysłodawcą instalacji jest dyrektor Krystyna Wójcik, a zrealizował ją pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury Waldemar Łojek.

– To jedna z atrakcji, którą przygotowaliśmy na zbliżającą się rocznicę powstania Centrum Wikliniarstwa. Przypomnę, że jest to jedyna tego typu placówka w Polsce. Trzy lata temu za projekt „Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem” zdobyliśmy nagrodę główną w konkursie „Polska Pięknieje. 7 Cudów Unijnych Funduszy”. Z roku na rok realizujemy coraz to nowe pomysły, które mają przyciągnąć do nas turystów. Smocza jama jest jendym z nich.– kończy dyrektor Krystyna Wójcik.

Już niedługo miłośnicy wiklinowych wyrobów będą mieli okazję do wspólnej zabawy, w ostatni weekend maja obchodzone będą dni miasta. Program imprezy będzie można znaleźć na stronie www.rudnik.pl.

Diana Konior

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments