Kwiatkowskiego do przebudowy

Miasto przygotowuje się do przebudowy prawoskrętu, który ma ułatwić wyjazd z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Fot. Archiwum
Miasto przygotowuje się do przebudowy prawoskrętu, który ma ułatwić wyjazd z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Budowa prawoskrętu z ul. Kwiatkowskiego do al. Powstańców Warszawy pochłonie około 1,5 mln zł.

Mieszkańcy os. Drabiniaka i Budziwój skarżą się na codzienne korki, jakie tworzą się na ul. Kwiatkowskiego. Rozwiązaniem problemu ma być przebudowa jezdni.

W godzinach porannych, kiedy większość mieszkańców zmierza do centrum miasta, w rejonie ul. Kwiatkowskiego tworzą się gigantyczne korki. Jednym z pomysłów na ich rozładowanie miała być budowa mostu łączącego ul. Żeglarską z ul. Grabskiego. Pomysł ten nie zyskał sympatii ani mieszkańców, ani też większości radnych, którzy murem stoją za obroną terenów zielonych nad Wisłokiem. Obecnie opracowywana jest koncepcja jego budowy, jednak nie przesądza ona o tym, że planowana przeprawa w ogóle powstanie.

Przebudują prawoskręt
Nie czekając na most, miejscy urzędnicy skupili się na innym projekcie. Mowa tutaj o budowie dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. Dodatkowy pas powstanie mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Cichą. Zakres robót obejmie również budowę 18 miejsc parkingowych, budowę chodnika i przebudowę zjazdów po lewej stronie drogi.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ma już opracowaną dokumentację tego zadania. Teraz przyszedł czas na budowę. Wyłoniona w drodze przetargu firma wykona prace drogowe. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prawoskręt będzie gotowy pod koniec listopada br.

Agata Flak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
co za pomysł
co za pomysł
5 lat temu

a kto o zdrowych zmysłach w ogóle skręca w prawo w tym miejscu. Przecież każdy rozsądny kierowca skręci sobie w Cichą lub Strażacką, a następnie w Graniczną by w ogóle ominąć konieczność oczekiwania do skrętu w prawo w tym miejscu. To rozwiązanie ograniczy korki o 0,01%

żeszuf stolica imitacji
żeszuf stolica imitacji
5 lat temu

Robota się robi…

Bartosz
Bartosz
5 lat temu

Most na żeglarskiej i grabskiego NIE. Miasto niechnwybuduje most od podkarpackiej do Sikorskiego i to najlepiej po 3 pasy, pózniej zbuduje zatoczki autobusowe na Kwiatka. Drogę łącząca ul.Rzecha z Lwowska na granicy miasta, łącznik Warszawskiej z Krakowska, poszerzy most w Babicy.

taksi driver
taksi driver
5 lat temu
Reply to  Bartosz

Tylko tak jak proponujesz lokalizacje to robisz prezent TYczynowi i Boguchwale. To rzeszowski podatnik ma stać w korku żeby za jego pieniądze budować most prawie na rogatkach miasta? Ty chyba nie Rzeszowiak?

beton
beton
5 lat temu
Reply to  taksi driver

„taksi driverz-e”, w drogach takich jak obwodnice chodzi o to aby wyprowadzić na obrzeża ruch tranzytowy (czyli nie generowany przez mieszkańców, lecz przyjezdnych), po to aby mieszkańcy, czyli m.in. Ty, mogli jeździć obecnymi ulicami, tylko że nie zakorkowanymi w samym mieście. Lokalizacja mostu od Podkarpackiej do Sikorskiego jest więc prezentem dla mieszkańców Rzeszowa nie poprzez to, że będą oni (mieszkańcy) mogli po nim jeździć, lecz poprzez to że będą się nim przemieszczać obcy (także ci z Tyczyna i Boguchwały ale nie tylko) i przez to odciążą obecne arterie komunikacyjne Rzeszowa (Powstańców Warszawy, Kwiatkowskiego, Podwisłocze oraz Rejtana, Dąbrowskiego i Hetmańską). Mam… Czytaj więcej »

realista
realista
5 lat temu

Zamiast mieć to już przygotowane wcześniej i zrobić na wakacjach kiedy jest luźno na drodze, to zaczną we wrześniu i będą robić w październiku, kiedy wszelkie szkoły się zaczną. Jak to zwykle w Rzeszowie…od pomysłu do roboty (bez przemyśleń, co i jak).

mieszkaniec Strażackiej
mieszkaniec Strażackiej
5 lat temu

Rzeszów podzielony przez pół rzeką. Czy ten czy kolejny będzie musiał jednak budować most z drabinianki w strone dawnego wsk. Teraz jusz spoko bo wakacje ale przed korek od mostu na Strugu.

sebastian89
sebastian89
5 lat temu

Te kilkanaście metrów to jak plaster na skaleczenie nalepiać na urwaną rękę. Prezydent Ferenc powinien w końcu budować to co zapowiada od 2 kadencji? Mowa o moście z ul. Grabskiego przez Wisłok na ul. Żeglarską (obok tego ogromnego parkingu WSK)

klaudiusz
klaudiusz
5 lat temu
Reply to  sebastian89

ale jak kiedys zbuduje to będziesz marudzic że zbudował. bo to ferenc:D

haha
haha
5 lat temu
Reply to  klaudiusz

Na Kwiatkowskiego rusza budowa Zig Zaga. Warto sobie samemu znależć co to. Jak ktoś myśli że taki śmieszny kawałeczek pasa coś pomoże na korki to mnie rozśmiesza do łez