Kwiatkowskiego do przebudowy

Dodatkowy pas ruchu ma zostać dobudowany na ul. Kwiatkowskiego mniej więcej od wysokości skrzyżowania z ul. Cichą. Fot. Paweł Bialic
Dodatkowy pas ruchu ma zostać dobudowany na ul. Kwiatkowskiego mniej więcej od wysokości skrzyżowania z ul. Cichą. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Przebudowę prawoskrętu z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy oszacowano na 1,5 mln zł.

Miasto przygotowuje się do przebudowy prawoskrętu, który ma ułatwić wyjazd z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy. W tym miejscu codziennie rano tworzą się korki.

Jednym z pomysłów na rozładowanie korków miała być budowa mostu łączącego ul. Żeglarską z ul. Grabskiego. Pomysł ten nie zyskał akceptacji ani mieszkańców, ani większości radnych, którzy bronią terenów zielonych nad Wisłokiem. Na razie nie wiadomo, ile budowa mostu miałaby kosztować i czy w ogóle jest ona potrzebna, skoro miasto planuje budowę obwodnicy południowej (łącznik ul. Podkarpackiej z al. Sikorskiego), co łączy się z budową gigantycznego, prawie 800-metrowego mostu nad zalewem.

Przebudują prawoskręt
Nie jest wiadome, czy most w bliskim sąsiedztwie rezerwatu Lisia Góra w ogóle powstanie, dlatego też miejscy urzędnicy skupili się na innym projekcie. – Planujemy wybudować prawoskręt i ułatwić wyjazd z ul. Kwiatkowskiego w al. Powstańców Warszawy – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta miasta. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ma już opracowaną dokumentację tego zadania. Mowa tutaj o budowie dodatkowego pasa ruchu na ul. Kwiatkowskiego, mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Cichą. Wydłużona zostanie także zatoczka autobusowa na al. Powstańców Warszawy, która ma być częścią prawoskrętu.

We wtorek radni zgodzili się na wpisanie inwestycji do tegorocznego budżetu miasta. Zostanie ona zrealizowana do końca tego roku.

Całość inwestycji wstępnie oszacowano na 1,5 mln zł. Poza dodatkowym pasem drogowym trzeba będzie zmodernizować sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze. Konieczna będzie również przebudowa sieci podziemnych.

Agata Flak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja-jarz
Ja-jarz
5 lat temu

I znając życie zabiorą się za to we wrześniu albo w październiku generując jeszcze większe korki zamiast temat zrobić na wakacjach jak jest mały ruch. Ale to normalne w tym mieście, że nic nie jest przemyślane. I znowu Chłodnicki będzie tłumaczył, że jest chwilę gorzej, żebyś mógł mieć lepiej …ku chwale naszemu dobrodziejowi!!!

olo
olo
5 lat temu

LEWOSKRĘT jest potrzebny nie prawo.

ROMAN
ROMAN
5 lat temu

Aby rozładować ruch potrzebny jest most –
Przypomnę ze w takim Paryżu ( 3 lata temu ) było 37 mostów –
i u nas też mosty należy budować
choćby planowany tkzw. Skośny _ i od razu cały układ komunikacyjny przy Centrum Komunikacyjnym – oczywiście planowanym ?

Bartosz
Bartosz
5 lat temu

Most to wybudować ten co ma mieć 800m, a w okolicach żwirowni niech miasto nie niszczy terenu.
Zreszta korek od żwirowni do Powstańców można ominąć jadąc przez Strażacką, Graniczną i wyjechać przy Tesco, albo przy katedrze na Sikorskiego.

D
D
5 lat temu

Most z Kwiatkowskiego to powinien być priorytet. Nigdzie tyle nie budują co w południowej części Rzeszowa. Lepiej coś zrobić dla mieszkańców niż sponsorować Jiczynowi dojazd żeby tu więcej jeszcze korkował miasto?

Mieszkaniec ul. Strażacka
Mieszkaniec ul. Strażacka
5 lat temu

Prawoskręt pomoże na chwile. Ludzie stoją w korku co ranek aż od początku żwirowni na ul. Kwiatkowskiego. Bez budowy mostu z Żeglarskiej na Grabskiego się nie obędzie. A most na obwodnicy w budziwoju bardziej posłuży Tyczynowi, Boguchwale a nie mieszkańcom Rzeszowa. Kto jadąc do centrum miasta wyjedzie z Rzeszowa :) Dlatego dobrze że prawoskręt powstaje ale most jest z Kwiatkowskiego bardzo bardzo potrzebny.

żeszuf stolica imitacji
żeszuf stolica imitacji
5 lat temu

Głupoty gadasz. Zamiast na Kwiatkowskiego będziesz stał na Grabskiego.
Robota się robi…

Bodo
Bodo
5 lat temu

I robota się robi . Nie ważne czy za kilka lat trzeba będzie znowu coś przerobić . Byle robić Mieszkańcy zapłacą.

ktoś
ktoś
5 lat temu
Reply to  Bodo

w ciągu ostatnich 10 czy 15 lat 3 razy był przebudowywany wyjazd z Kwiatkowskiego i dalej źle?
a kiedy zrobią prawoskręt z
Powstańców w-wy na Sikorskiego ???