Lasy Janowskie – Zdziary. Odcinek S19 już otwarty


Odcinek S19 od Lasów Janowskich do Zdziar liczy około 9,5 km długości. Fot. GDDKiA

Gotowy jest już kolejny odcinek trasy Via Carpatia od Lasów Janowskich do Zdziar. Mowa o drodze o długości około 9,5 km, której budowa kosztowała ponad 236 mln zł. W poniedziałek odbyło się uroczyste otwarcie „ekspresówki” i zapowiedź kolejnych inwestycji.

Droga ekspresowa S19 to element międzynarodowego szlaku Via Carpatia, łączącego północną i południową część Europy. W Polsce trasa ta liczyć ma ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie i podkarpackie. Na Podkarpaciu docelowa długość wyniesie około 169 km. W naszym regionie od kilku lat trwa budowa kilku różnych odcinków „ekspresówki”. W poniedziałek po południu do użytku został oddany odcinek od Lasów Janowskich do Zdziar o długości ok. 9,5 km. – Z każdym oddanym odcinkiem, podpisaną umową i ogłoszonym przetargiem zbliżamy się do zrealizowania szlaku Via Carpatia. Z odcinkiem od Lasów Janowskich do Zdziar na terenie Polski kierowcy będą mieli do dyspozycji ok. 93 km tej trasy, zaś w realizacji jest ponad 310 km – tłumaczył Tomasz Żuchowski, p.o. generalny dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek rozpoczyna się za węzłem Lasy Janowskie w granicach województwa lubelskiego. Początkowo droga przebiega równolegle do istniejącej DK19. Następnie, po przekroczeniu rzeki Bukowa i granicy z woj. podkarpackim, kieruje się w lewo i przecina obszary leśne, gdzie zlokalizowano po obu stronach drogi Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Bukowa. Po wschodniej stronie, za cmentarzem, droga omija miejscowość Domostawa. Dalej przecina kompleks leśny i krzyżuje się z obecną DK19, kierując się przez obszary polno-leśne w stronę miejscowości Kutyły, którą omija od zachodu. Następnie kieruje się na wschód i w okolicy miejscowości Zdziary poprzez łącznik dochodzi do DK19 na węźle Zdziary.

Kamil Lech

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasmopm
3 dni temu

Sure money doing trading? Do search for „Emini S&P Trading secret”.

Roman
Roman
4 dni temu

Dobrze, że ten PiS rządzi, to bynajmniej drogi budujom.

Chłop ze Wsi Rzeszów
Chłop ze Wsi Rzeszów
4 dni temu
Reply to  Roman

Dzięki Pisowi benzyna i inne podatki tak pójdą w górę że tymi drogami nikt jeździł nie będzie

Jak
Jak
2 dni temu

Zapytaj kolegów jeśli ich masz ile kosztuje benzyna w Holandii chyba juz przekroczyła 2 euro podobnie wzrasta cena gazu na rynkach światowych.Wzrosną ceny i inflacja będzie wieksza niz przewidywano i to nie tylko w Europie.Podobne wzrosła i to rekordowo cena galonu benzyny w USA.a tam ludzie dużo pokonują mil drogi aby dojechac do pracy.

Polak
Polak
1 dzień temu
Reply to  Jak

Jak wytłumaczysz to że 10 lat temu baryłka ropy była droższa niż dziś a benzyna była tańsza? Co na to Twój chłopak z Holandii? A propos co to jest Holandia bo takiego kraju nie ma.