Łatają dziury na ul. Króla Kazimierza

Trwa remont jezdni przy ul. Króla Kazimierza. Fot. Wit Hadło

Trwają prace przy naprawie dziur, kolein i uskoków na jezdni wykonanej z kostki brukowej i asfalcie na ul. Króla Kazimierza. Sprawę nierówności na tej drodze zgłosili Super Nowościom przed 13 maja kierowcy. Domagali się pilnego remontu tej drogi.

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie przystąpił do prac i obecnie punktowo naprawiane są dziury i inne nierówności na ul. Króla Kazimierza.
– Roboty potrwają kilka dni – poinformował nas Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
– Na ten cel wydawane są pieniądze z ogólnej puli przeznaczonej na bieżące utrzymanie dróg w Rzeszowie.
Jeszcze 4 lata temu informowaliśmy na łamach Super Nowości o skargach kierowców, którzy nie mogli pojąć, po co właściwie jest droga wykonana z kostki, zaledwie kilkunastometrowa i to jeszcze w samym centrum miasta. Twierdzili, że nie wygląda to estetycznie i utrudnia przejazd kierowcom. Kamienie w wielu miejscach były nierówne i łatwo było samochodem wpaść w koleinę. Apelowano nawet, żeby tam położono asfalt, ale do dzisiaj tego nie zrobiono.
Do teraz ten odcinek ul. Króla Kazimierza nie przeszedł większego remontu, a nawierzchnia jest w coraz gorszym stanie. Ostatnio było więcej uskoków i nierówności. Były też wyrwane kostki. Kierowcy zaczęli jeszcze bardziej narzekać na stan tej jezdni. Jednak w tym tygodniu przystąpiono do łatania dziur. Niestety, nie jest możliwe ułożenie nawierzchni asfaltowej na kostce brukowej, bo konserwator zabytków nie wyraził na to zgody. To dlatego, że ta ulica ma walor historyczny. Jedynym więc wyjściem, żeby droga była równa jest załatanie dziur w jezdni.

and