Lekcje z Elżbietą II

Projekt „The British Royal Family” uczniowie ze SP w Radomyślu Wielkim od 2017 r. pisali do królowej Elżbiety II listy, obchodzili jej urodziny, świętowali jubileusze, poznawali historię Wielkiej Brytanii i królewskiego rodu oraz wspólnie czytali korespondencję, którą otrzymywali z Londynu. Fot. SP w Radomyślu nad Sanem

Projektowali wytworne kapelusze, repliki koron i tiar. Planowali eleganckie spotkania przy herbacie. Korespondowali z Pałacem Buckingham. Każdy list, który przychodził z Londynu do Radomyśla był czytany i traktowany jak cenny skarb.
A wszystko w ramach projektu „The British Royal Family”.

– Byliśmy zaszczyceni możliwością korespondowania z królową Elżbietą II. Będziemy ją serdecznie wspominać. Jest nam niezmiernie przykro, że odeszła. Była wyjątkową kobietą, władcą i symbolem narodowym Wielkiej Brytanii, który miał ogromny wpływ także na nasze szkolne życie – zapewnia społeczność szkolna z Radomyśla Wielkiego.
Projekt „The British Royal Family” miał na celu przybliżenie uczniom faktów na temat królowej Elżbiety II, a także informacji na temat członków jej rodziny. Przedmiotem badań nauczycieli i uczniów zaangażowanych w projekt była więc Brytyjska Rodzina Królewska. W ramach projektu uczniowie pogłębiali wiedzę na tematy związane z obyczajami panującymi wśród członków rodziny królewskiej, sposobami spędzania przez nich wolnego czasu, miejscem zamieszkania monarchini. Projekt obejmował także treści związane z historią i pozwalał na wyrobienie wśród uczniów szacunku dla odmiennej kultury i tradycji. Miał także na celu uatrakcyjnienie nauki języka angielskiego.
– W ramach realizacji projektu „The British Royal Family” nasi uczniowie uczestniczyli w nietypowych lekcjach z języka angielskiego. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów o członkach brytyjskiej rodziny królewskiej i o pałacu Buckingham
– przekazuje Barbara Żala. – Lekcje te były również doskonałą okazją do powtórzenia wybranych zagadnień gramatycznych. Ciekawym elementem naszych lekcji była możliwość przymierzenia „królewskich kapeluszy” oraz replik brytyjskich koron i tiar. Nasi uczniowie mogli również zobaczyć i przeczytać wszystkie listy, które otrzymaliśmy z Pałacu Buckingham. Lekcje kończyły się wypiciem tradycyjnej herbaty i poczęstunkiem przy pięknie nakrytym stole w towarzystwie ,,królowej”
Uczniowie świętowali także urodziny królowej i jej jubileusze. Platynowy jubileusz 70-lecia jej panowania zorganizowali w czerwcu br. Z tej okazji napisali listy i kartki, w których przekazali serdeczne życzenia dla królowej Elżbiety II. Listy i kartki zostały wysłane do Pałacu Buckingham. Atmosferę świętowania odtworzono także podczas zajęć. Były flagi, balony i plakaty z życzeniami.

Małgorzata Rokoszewska