Lodowisko wciąż tylko w planach

Budynek lodowiska ma mieć wymiary 60 na 120 m, z kolei sama tafla lodowiska 30 na 60 m. Fot. UM Rzeszów

Duże, kryte lodowisko to marzenie tysięcy rzeszowian, które jednak raczej prędko się nie spełni. Wprawdzie obecnie trwa projektowanie nowe kompleksu, który ma powstać w miejscu, gdzie już kiedyś funkcjonowała ślizgawka (rejon al. Witosa i ul. Wyspiańskiego). Budowa obiektu jednak raczej szybko się nie rozpocznie, gdyż najpierw miasto musi zmienić miejscowy plan zagospodarowania dla terenu inwestycji.

W 2016 r. rozebrane zostało stare lodowisko znajdujące się przy al. Witosa i ul. Wyspiańskiego. Wydawało się, że w szybkim czasie powstanie tam centrum Res-Vita z nową ślizgawką, lecz z planów nic nie wyszło. Kilka lat później miasto zastanawiało się nad realizacją inwestycji w rejonie ul. Granicznej i Zielonej (Drabinianka), lecz teren ostatecznie przekazano Ministerstwu Sprawiedliwości pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego. Co stało się dalej? Powrócono do koncepcji budowy obiektu… przy al. Witosa. W grudniu 2020 r. okazało się, że ratusz wybrał już nawet projektanta. Termin wykonania dokumentacji przewidziano na luty 2022 r.
Jak jednak słyszeliśmy na wakacjach 2021 r., miejscowy plan przestrzenny dla obszaru inwestycji, niestety koliduje z założeniami projektowanego obiektu. – Musimy najpierw zmienić miejscowy plan. Dzięki temu uda, się zaprojektować lodowisko w sposób sensowny – mówił wówczas prezydent Konrad Fijołek. W październiku usłyszeliśmy, że przygotowywanie projektu nowego lodowiska zostało zawieszone.
– Musimy zmienić miejscowy plan w części dla lodowiska. Chcemy dopuścić nieco większą zabudowę, wyższą niż do 13 metrów – potwierdzał Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Wciąż niewiele wiadomo

Jak dziś wygląda sytuacja? Niestety niewiele się zmieniło. – Projekt uchwały dotyczący opracowania zmian w miejscowym planie dla terenu lodowiska nie został jeszcze przedłożony radzie miasta. Ponadto, sam projekt lodowiska nie jest gotowy. Prezydent oczywiście chce, aby infrastruktura powstała, lecz potrzebne są zmiany w planie – mówi Gernand. Wszystko to oznacza, że inwestycja znacznie się opóźni. Najpierw trzeba zgody radnych na zmiany w planie przestrzennym, a następnie wprowadzenie korekty i uchwalenie planu. Kolejny krok to ogłoszenie przetargu na wykonawstwo. Trudno więc powiedzieć, kiedy ruszą pierwsze roboty.
Koncepcja zakładała realizację nowoczesnego budynku o wymiarach 60 na 120 m z taflą lodowiska 30 na 60 m. W budynku powstać ma m.in. trybuna na 1000 widzów, strefa gastronomiczna, pokoje techniczne czy część podziemna z parkingiem na 160 pojazdów. Obiekt ma spełniać wymogi międzynarodowej federacji hokeja.

Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luks
luks
7 miesięcy temu

Jeszcze kilka lat temu to w Rzeszowie miescie innowacji były porządne lokale i agencje towarzyskie Olimp ,Imperium cz Alaska do których przybywali warszwscy celebrycji posłowie nawet ministrowie czy biskup.A teraz nie ma już nic porzadnego nawet lodowiska,agencji.Targi na Podpromiu jakieś nieciekawe ale za to deweloperzy notowani w zbiorach IPN buduja na potegę bo włodarz na tego albo apartament albo przelewane są środki na konto wnuka który 30 maja miał nietypową uroczystość koscielną w rzeszowskiej Farze z muzumanką z Pakistanu Sadia S.Husaiin z Bostonu.

Jerzy B.
Jerzy B.
7 miesięcy temu

Nie będzie lodowiska, nie będzie przebudowy ronda na pobitym, nie będzie przebicia do podkarpackiej od strony Kwiatkowskiego. Dlaczego? Bo Fiolek obsadził się działaczami rasowi i kolegami Kawalca z Apklanu i to oni lobbują kolejna niepotrzebną inwestycje jaka jest PCLA i tereny pod zabudowę dla Apklanu. Po co ~PCLA skoro na Politechnice jest centrum z którego korzysta, STAL, Resovia i Uniwersytet? Po co kolejne boisko którego utrzymanie pochłonie miliony złotych miasta dla garstki kibiców i zespołu co zaraz spadnie do 3-ciej ligi? Jest Centrum Lekko atletyczne, Jest Stadion Miejski zmodernizowany. ~~Nie marnotrawmy pieniędzy na gowniane PCLA. Zróbcie lodowisko, rondo na pobitym… Czytaj więcej »

Mirja
Mirja
7 miesięcy temu
Reply to  Jerzy B.

To ta firma do której co chwie lata Mareczek no ten z ciemnych okularach co spie…. do MZBM bo tam można duża kasę zarobić na inwestycjach z wkładem UE.Zwolnił doświadczona panią architekt (wysłał ją za emeryture ) a zastapił nastepną emeryttką z UM Gdańska która dostała od miasta apartament w kamienicy blisko biuro bo na ULJałowego.Co ta emerytka bez kierynkowego wykształacenia bo jest podobno po parwie może w miescie dobrze zorganizować jak ona nie zna miasta.Ale co ciekawe wymądrza sie jakby sie na architekturze miejskich i potrzebach miasta znała.Wygonili ja z UM Gdańsk to przyjechała robić zament w Rzeszowie.Czy nie… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Mirja

No i racja –

wywód pokazuje dobitnie że brak kompetentnych osób na danym taborecie powoduje : zastój, marazm, stagnację i bieg do tyłu ; O!
A kto cierpi no nie ci co przy korycie tylko Suweren

hijena
hijena
6 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Romciu daj przykład i bierz się za łopatę.Trza chodniki odśnieżyć

ROMAN
ROMAN
6 miesięcy temu
Reply to  hijena

a widziałeś mó trotuar j przed posesją – przyjdż,zobacz i nie kwicz

jugo
jugo
7 miesięcy temu

Tak normalnie Panie Prezydencie powiem bez wytykania błędów poprzednikom, że to lodowisko jest pilnie potrzebne. Powinien Pan to sobie „wzionć za ambit” i przynajmniej za swojej kadencji doprowadzić do decyzji ostatecznej – pozwolenia na budowę. Dobra by to była zaliczka na przyszłe wybory. Bo tak na prawdę nie ma pan sztandarowej inwestycji.

Marek Cz
Marek Cz
7 miesięcy temu

Wzrosły rachunki za prąd i gaz więc na lodowisko zabrakło pieniędzy

zetor
zetor
7 miesięcy temu

Co jest nie twk z tym Fijolkiem?

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  zetor

No wszystko jest ok.
Tylko jest jeden problem – no nie ma kasy i nie będzie i tyle,
Dlatego może by stanął obok tej Cyganki co jest na 3_go Maja czy Kościuszki i byśmy ściepe zrobili na to lodowisko i już by budowa ruszyła bo temat co chwila wyskakuje i już boleści można dostać bo ciągle to samo i samo a postępu
nie ma

Adam
Adam
7 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Jakoś u Ferenca zawsze były pieniądze bo potrafił je zdobyć a u tego biedaczyska problem jest we wszystkim. Umywa ręce, najlepiej aby nic nie było robione żeby mu głowy nie zawracano. Głupi wyborcy dali się nabrać a teraz miasto stoi w rozwoju i odziwo nikomu to nie przeszkadza.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  zetor

No i stwierdzenie że brak kasy pokazuje dobitnie wstrzymanie inwestycji : remiza strażacka na Słocinie.
Chcieli budować remizę tam gdzie 200 lat temu stawy były no po drugiej stronie też bloki postawiali ale ile betonu poszło a tu co dołek wykopali na jeden sztych ok.
A tu woda wybiła należało wiercić na2-3 metry i lać beton, zrobić nieckę.
A teraz co?
Będą dumać, radzić, zmiana projektu, dodatkowe koszty, wincej betonu, betonu, odwodnienia itd. itd.
I robota stoi – pikuś 🙃

zaczernieeeddd
zaczernieeeddd
7 miesięcy temu

mafia vat z zaczernia dalej na wonosci piotr cz kamil cz

Burza
Burza
7 miesięcy temu

No cóż poprzedni prezydent zniszczył lodowisko na Wyspiańskiego i stoi tam tylko ugór…nowego ni widać ni słychać….no ale stolicą innowacji się nazywamy…jeszcze daleko nam do tej stolicy innowacji…Dębica, Strzyżów, Rewa, Kraków….lodowiska, aquparki stoją….a w Rzeszowie…nic nie mam…wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd…stolica imitacji raczej…

luks
luks
7 miesięcy temu
Reply to  Burza

W Latoszynie basem z woadami goracymi pod Rzeszowem sa złoża wód termalnych tylko nie ma kasy na odwierty.Nawet gdyby woda nie była ąz tak goraca jak w Szklarach to i tak sie opłaca geotermia bo ceny energi niezbednej do podgrzania co roku wzrastają.Jest w Wisniowej zaczopowany wylot wody termalnej może warto tam zainwestować w basem termalny.

emeryt
emeryt
7 miesięcy temu

„Duże, kryte lodowisko to marzenie tysięcy rzeszowian, które jednak raczej prędko się nie spełni…” – piekło zamarzło jak nawet media popierające tego polityka juz stawiaja na nim krzyżyk. Ale co prawda to prawda, z tego ziarna chleba nie będzie.

qdr
qdr
7 miesięcy temu

Potrzebne to lodowisko jak rondo dwupoziomowe na pobitnem.

mieszkaniec
mieszkaniec
7 miesięcy temu
Reply to  qdr

W RZ z 35 tyś. studentów a i dzieci mieszkańców też pewnie sporo. Miała by dzieciarnia atrakcję. Niestety ten prezydent to jakieś popluczyny.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  qdr

No jak nie potrzebne no idź matole i patrz korek od mostu nad Wisłokiem do samej górki wszystko stoi i smrodzi to potrzebne to skrzyżowanie dwu poziomowe czy nie .
A lodowisko to co też nie potrzebne w 200.000 mieście.

Łowca hjien
Łowca hjien
7 miesięcy temu

Tak jak kiedyś napisałem,nic nie wybudują i nic nie powstanie , dotarło????

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Łowca hjien

No racja :
bo ” opowiadaczy” i wizjonerów to ja przy żłobie od 1950 widziałem wielu
Jak nie ma KASY, KASY –
To se można planować, projektować, wybierać wykonawców i opowiadać banialuki przez lata cała vałamucąc wszystkich.
A to wszystko to gówno – wylać do szamba i to szybko bo cuchnie. 😆
I zabrać dopiero głos jak będzie kasiorka na kupce a pierwsza maszyna zacznie kopać fundamenty wtedy to będzie innowacja bo na razie to jest totalna imitacja i kręcenie wała.

Śmieszek
Śmieszek
7 miesięcy temu
Reply to  Łowca hjien

Przepraszam bardzo, nie do końca nic nie powstanie. Kolejne ogrody kieszonkowe , kwiatki, dupatki na deptaku to co ?? Jak na obecnego prezydenta to spora zasługa.

Jach
Jach
7 miesięcy temu

Lodowiska nie będzie?
Południowej obwodnicy nie będzie?
Północnej obwodnicy nie będzie ?
Wisłokostrady nie będzie?
Tunelu na Pobitnym nie będzie?

No to co będzie? łysina Fijoła będzie?

tomi
tomi
7 miesięcy temu
Reply to  Jach

Widziały gały na kogo głosowały. Chyba już większość Rzeszowian dostrzega jakim błędem było głosowanie na radnego który jest bardziej celebrytą niż prezydentem.

Panie Jach zapomniał pan, rozbudowy ul. Kwiatkowskiego głównej drogi biegnącej przez najliczniejsze osiedle Rzeszowa też nie będzie!

listonosz
listonosz
7 miesięcy temu
Reply to  tomi

Trzeba nam było tego fjołka jak listonoszowi odcisków i zerwanego psa z łancucha podczas zmiany.

Jasiek
Jasiek
7 miesięcy temu
Reply to  listonosz

Jedynym rozwiązaniem które uratuje Rzeszów przed cofaniem się w rozwoju to wywiezienie łysego z ratusza na taczce wraz z jego poplecznikami których pozatrudniał dla sztucznego pijaru aby o nim dobrze w prasie i tv mówili.

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  Jach

I cd.
Czyli też nie będzie ;
Rozbudowy stadionu, hali na Podpromiu, parkingów, ZOO, motylarni, stoku narciarskiego, wiaduktów i innych grubych inwestycji –
jak zwykłej akacji za 60.000 nie byli w stanie posadzić to o czym my mówimy : O!

ROMAN
ROMAN
7 miesięcy temu
Reply to  ROMAN

Ba jeszcze dopiszę ;
Archiwum przynosiło się w 2016 do nowej siedziby na ul. Warneńczyka i co?
Ano :
Na nowym budynku nie ma numeru ulicy ( jest 2022 rok).
Na starym budynku pozostał napis : „archiwum państwowe ”
Doszły nowe czerwone tablice jakaś Rada urzęduje ;
To ja się pytam co ta Rada radzi
Jak od 2016 nie zlikwidowali napisu jak jest nie aktualny, i nie uradzili aby na nowym budynku był stosowny numer.
No co to jest – jaki pierun, za co biorą kasę rozgonić ten burdel na cztery strony świata. :O!

kolo
kolo
7 miesięcy temu
Reply to  Jach

Drożyzna będzie i spadek wpływów do budżetu samorządów też będzie :) To czego nie będzie to wypadkowa tego co wymieniłem że będzie :)