Magazyn za nowe garaże dla księży

W miejscu, gdzie obecnie znajdują się mury spalonego magazynu, miasto planuje stworzyć Centrum Sztuki Współczesnej połączone z domem kultury. Fot. Wit Hadło
W miejscu, gdzie obecnie znajdują się mury spalonego magazynu, miasto planuje stworzyć Centrum Sztuki Współczesnej połączone z domem kultury. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Parafia chce, aby miasto w zamian za budynek wybudowało garaż w innym miejscu.

Miasto chce przejąć od wojska przed laty spalony magazyn przy ul. Reformackiej. Nieruchomość ta sąsiaduje z budynkiem gospodarczym, który wykorzystywany jest przez księży z parafii Matki Bożej Królowej Polski jako garaż, co uniemożliwia jego przejęcie.

Budynek znajdujący się na tyłach kościoła garnizonowego i Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przed laty służył żołnierzom jako magazyn. Miasto ma w planach odbudować budynek i stworzyć w nim Centrum Sztuki Współczesnej połączone z domem kultury, z którego mogliby korzystać mieszkańcy osiedli: Dąbrowskiego, Grota Roweckiego i Piastów.

Cały projekt jest wart ponad 25 mln zł, z czego większość stanowić ma dofinansowanie z UE. Aby pozyskać pieniądze i rozpocząć prace, najpierw trzeba przejąć nieruchomość od wojska, na co zgodzili się już rzeszowscy radni oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Na przeszkodzie stoi budynek gospodarczy, który duchowni wykorzystują jako garaż. Bez jego przejęcia niemożliwa będzie realizacja miejskich planów. – Księża oddadzą teren, ale oczekują, że w zamian miasto wybuduje im garaże na innym terenie – mówią urzędnicy miejscy. Takie rozwiązanie jest niestety niemożliwe. W grę jednak wchodzi wypłacenie rekompensaty lub przekazanie im innej nieruchomości miejskiej.

af

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gazda
gazda
5 lat temu

Centrum Sztuki Współczesnej, czyli co? Jaja na krzyżu, bohomazy i kupa w akwarium? Oczywiście za pieniądze podatników hojnie i lekką ręką darowane przez dobrych Panów, urzędników z ratusza?

katolik z fary
katolik z fary
5 lat temu

Jak wyglada cala nasza racja stanu politycznego w Polsce ? Kto nami rzadzi w Polsce ? Styropianowcy bez wyksztalcenia ale za to tacy ktorym sie nalezy bo maja nadgniotki na rekach od kieliszkow i od styropianu na plecach ! Kto to jest co nami rzadzi ? Politycy po szkole zawodowej od dolewania wody do akumulatorow, wlasciciele szklarni, pijaki spod budki z piwem ktorzy byli premierami, sklepikarze ktorzy dorobili sie na handlu pokatnym, handlarze nieruchomosciami i uzywanymi samochodami z krajow zachodnich i podobni im kombinatorzy handlujacy szmuglowanym spirytusem i papierosami z Ukrainy. Ta tylko Babki Klozetowej brakuje tam tylko do kompletu… Czytaj więcej »

Old Horse
Old Horse
5 lat temu
Reply to  katolik z fary

Czy jest tam jeszcze ktos na górze – chyba nie !!
Jeżeli by faktem był gdy by to usłyszał i zobaczył
jak by złapał wiązankę ,,pioróników,, to nie bedę
dalej pisał wszyscy wiemy jaki finał zabawy !!
A ciemny ludek i tak to kupi bez naszej przestrogi !!

matka
matka
5 lat temu

fajnie miejski budynek i grunt oddany ksiezom do uzytkowania a teraz oni zamiast podziekowac i sie wyniesc stawiaja warunki, wybudujcie nam garaze przekazcie inna nieruchomosc i co? jednowladny PIS sie przychyli

Oldres
Oldres
5 lat temu
Reply to  matka

to nie do PiS-u reklamacje, o ile znam to rzeszowskie partyjniactwo czerwone,rożowe czy zielone to oni tym katabasom w zębach przyniosą te garaże jako darowizny i jeszcze dorzucą na tacę, już Ferenc osobiście z towarzyszami tego dopilnuje, sojusz czerwono-czarny ma się dobrze a owieczki są dojone i strzyżone równo ze skórą. Strzyżonego Pan Bog strzyże.

Sumada
Sumada
5 lat temu
Reply to  matka

„Matko” czytaj ze zrozumieniem!!! To nie jest miejski grunt i nie oddany księżom w użytkowanie! Własnością wojska jest teren wraz ze spalonym magazynem, budynkiem gospodarczym i Kościołem Garnizonowym, który jest wojska WŁASNOŚCIĄ (proboszczem jest kapelan – w stopniu oficerskim)!!! A teraz cytat: „Miasto chce przejąć od wojska przed laty spalony magazyn przy ul. Reformackiej. Nieruchomość ta sąsiaduje z budynkiem gospodarczym, który wykorzystywany jest przez księży z parafii Matki Bożej Królowej Polski jako garaż, co uniemożliwia jego przejęcie.” Gdyby budynek gospodarczy (wykorzystywany jako garaż) był własnością „miasta” to nie było by go trzeba przejmować!!! I jeszcze raz, ale inaczej – Miasto… Czytaj więcej »