Matce Madzi postawiono zarzut zabójstwa

Sprawa Katarzyny W. z Sosnowca elektryzowała całą Polskę przez wiele miesięcy. Fot. tvn24

KATOWICE. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

Katarzyna W., matka półrocznej Magdy z Sosnowca, została wczoraj zatrzymana w Katowicach. Usłyszała zarzut zabójstwa dziecka. Przygotowywany został wniosek o areszt kobiety, który trafił do sądu – poinformowała prokuratura. Matce Madzi grozi dożywocie.

Jak podała rzeczniczka katowickiej prokuratury, Marta Zawada-Dybek, wczoraj śledczy otrzymali opinię z Zakładu Medycyny Sądowej, w której biegli szczegółowo wypowiedzieli się w sprawie przyczyn zgonu Madzi. Wskazali m.in., że śmierć dziecka miała charakter nagły i gwałtowny.

Po zatrzymaniu Katarzynę W. przesłuchano. Śledczy zdecydowali o konieczności aresztowania jej, bo – jak wyjaśniła Zawada-Dybek – są ku temu przesłanki. Kobiecie grozi surowa kara – dożywocie, a także w jej przypadku zachodzi obawa matactwa.

Rzeczniczka nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy Katarzyna W. przyznała się do winy.

tvn24

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

TVENIK i GW nakręcają starą zdarta płytę – widać ktoś im za to płaci?.
Mnie bardziej interesuje wzrost długu publicznego, drożyzna żywności , nieudacznictwo koalicji PO/PSL,kłamstwa w prokuraturze premiera, wyprzedaż POLSKI, brak koordynacji RP-UE na wielu płaszczyznach (turystyka -upadki firm , ekonomia – bez zgody RP zmiany budżetowe na lata 2014- 2020- a nasz rząd ani mru, mru, ani kukuryku). Miało być KOKO SPOKO są długi i braki planów mądrego zagospodarowania stadionów po EURO2012 i wyrzucenie murawy za 500 000 PLN na kompost , aby Doda miała twardo pod butami?. DOŚĆ tej błazenady!!

jacek
jacek
8 lat temu
Reply to  K. Bimbała

To co piszesz to sama prawda ta sprawa powinna być dawno zakończona ,ale to wszystko pod publikę żeby się nie interesowała tym co najważniejsze.Na co pisać o Polskiej biedzie o nietykalnych politykach,głodnych dzieciach ,POLSKA to raj na ziemi tylko jedno jest pytanie dla kogo?!!!