Miasto poszukuje projektanta przebudowy ul. Kwiatkowskiego

Dziś ul. Kwiatkowskiego
w Rzeszowie jest wąska, nierówna
i brakuje przy niej chodników. Fot. Wit Hadło

Władze Rzeszowa ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Kwiatkowskiego wraz z ul. Strażacką na odcinku od ul. Granicznej do ul. Kwiatkowskiego. Miasto chciałoby, aby trasa w niektórych fragmentach zyskała dodatkowe pasy ruchu, chodniki i ścieżki rowerowe. Ponadto przebudowane mają zostać skrzyżowania i oświetlenie.

Jeszcze w lutym ratusz zapowiadał, że przygotowuje się do przebudowy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie. Inwestycja wydaje się być niezwykle potrzebna, gdyż droga jest obecnie zbyt wąska, liczy zaledwie dwa pasy ruchu, brakuje przy niej chodników, zatok autobusowych, co w efekcie rodzi korki drogowe. Teraz, gdy budownictwo mieszkaniowego na osiedlu Drabinianka i Budziwój mocno się rozwinęło, problem ten jest jeszcze bardziej widoczny.
Miasto dysponuje już koncepcją inwestycji, która zakłada poszerzenie drogi do nawet czterech pasów ruchu na odcinku ponad 3 km długości. Planowana przebudowa dotyczy odcinka od skrzyżowania z al. Powstańców Warszawy do skrzyżowania z przyszłą obwodnicą południową (ul. Jana Pawła II
– skrzyżowanie z ul. Papieską). Teraz poczyniono kolejny krok ku rozpoczęciu prac.

Będzie szerze i bezpieczniej

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Kwiatkowskiego. Wykonawca będzie musiał zająć się również opracowaniem projektu rozbudowy ul. Strażackiej na odcinku od ul. Granicznej do ul. Kwiatkowskiego wraz z uzyskaniem decyzji o ZRID. Droga zyska: chodniki obustronne, ścieżki rowerowe (lewostronna), oświetlenie, zatoki autobusowe, drogi dojazdowe, nasadzenia roślin oraz nowe skrzyżowania. To jednak na ten moment jedynie plan, bo odpowiedź na pytanie o konkretny kształt i parametry ulicy przedstawi gotowa dokumentacja projektowa. Ta ma powstać do 14 miesięcy od momentu podpisania umowy. Koszt samej przebudowy trasy szacuje się na ok. 30 – 35 mln zł.

Kamil Lech

Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sentimz
1 rok temu

Google Emini S&P Trading Secret,it’s about trading Emini S&P, you won’t regret it, these guys are doing it right by me.

rzeszowiak
rzeszowiak
1 rok temu

Madry gospodarz najpierw PROJEKTUJE a dopiero potem buduje domy na parcelach. Taka dzika zabudowe to robi tylko ciemniak U KORYTA, a pozniej trzeba burzyc przebudoewywac i ponosic koszty ktorych madry gospodarza uniknie.
No ale to Polska wlasnie !

zawodowy kierowca
zawodowy kierowca
1 rok temu

Szkoda drzew. Zrobić z jednej strony ścieżkę rowerową i chodnik, 2 pasy i z drugiej strony sam chodnik plus zatoczki autobusowe. Nie trzeba będzie burzyć rzędu 30 domów przy ul. Kwiatkowskiego.

baswind
1 rok temu

Emini S&P Trading Secret has the best strategy and the most accurate methods to become a successful trader. Just Google Emini S&P to learn more.

Grześ
Grześ
1 rok temu

Jak znam życie przetarg wygra zaprzyjaźniona firma.

Mila
Mila
1 rok temu

Ciekawe czy teraz obecny decydent jakiś z ratusza zaproponuje tow,Tadeuszowi aby oddał działkę pod drogę za 1 zł,jak on proponował innym użytkownikom drogi.

Alka
Alka
1 rok temu

Władze miasta wydały pozwolenia na zabudowę ternów zalewowych wokół ul.Kwiatkowskiego powstaje nawet szkoła a za kilka lat teren może być pod wodą.Niech sie ludzie zastanowią czy warto kupować mieszkania na terenach zalewowych wokół zalewu rzeszowskiego.Gwałtowne ulewy i brak miejsc czynnych biologicznie doprowadzi że wokół zalewu rzeszowskuego ludzie do domów beda dojedzać pontonami,nie będzie potrzeba budowy ul.Kwiatkowskiego którą gwałtowna woda zniszczy.Jak mieszkać to na wzgórzach miasta a nie na dolinach wokół zalewu.

emeryt
emeryt
1 rok temu
Reply to  Alka

Mieszkam na Kwiatkowskiego ponad 60 lat i nigdy tam wody nie było. Jaki ponton? Jaka powódź? Jakie tereny zalewowe. Drabinianka to najlepsze miejsce do życia. Dlatego to osiedle już najliczniejsze w Rzeszowie.

marek
marek
1 rok temu
Reply to  emeryt

Co zapomniał jak wylała rzeczka Strug i wody było na łąkach po kostki.Zapewne to są wypowiedzi z biura dewelopera który zajmuje tereny wokół zalewu i żwirowiska.Coraz mniej ludzi chce treaz mieszkać na południu miasta i na terenach zalewowych bo nigdy nie wiadomi kiedy rzeczki,strumyki i potoki zamienia sie w rwące rzeki i pozalewa ogródki i samochody w podziemnych garażach.Najlepszym miejscem bezpiecznycm i zdrowym są wzgórza Przybyszówki,powietrze czyste i daleko o śmierdzącego Wisłoku.

edek
edek
1 rok temu
Reply to  marek

W tamtym roku Drabinianka wskoczyła na 1 miejsce najliczniejszych rzeszowskich osiedli :)

Tak to ma się do słów:

„Coraz mniej ludzi chce treaz mieszkać na południu miasta”

mieszkaniec Kwiatkowskiego
mieszkaniec Kwiatkowskiego
1 rok temu

Bezsens. Kolejne pasy tylko wzmogą ruch który przeniesie się z Podkarpackiej na Kwiatkowskiego.

Zrobić zatoczki dla autobusów, poprawić chodnik, zrobić w końcu ścieżkę rowerową. Szkoda wycinać drzew koło Żwirowni pod kolejny pas jezdni. Serce się kraje jak czytam jak ludzie są bezmyślni w niszczeniu tej resztki zieleni.

Jan Pakosławic Rzeszowski

Jak Ci się ruch z Podkarpackiej na Kwiatkowskiego i po co ma przenosić.

Qr-1
Qr-1
1 rok temu

Może w takim razie w ogóle zabronić tam jeździć. Nie będzie problemu z korkami.

kierowca MPK
kierowca MPK
1 rok temu

Powinni zacząć od Obwodnicy Południowej którą zablokowała pisowska wojewoda Leniart.

emeryt
emeryt
1 rok temu

Na Sikorskiego dodali pas ruchu i średnio raz na 2 miesiące ktoś ginie na pasach. Podobnie zwiększanie ilości pasów na Kwiatkowskiego wcale nie poprawia bezpieczeństwa. Kto to w ogóle wymyślił robić autostradę A4 w środku sennego osiedla?

Stanowcze NIE dla wycinki drzew przy żwirowni pod kolejne pasy drogowe!

ROMAN
ROMAN
1 rok temu
Reply to  emeryt

No jak nic nie wycinać, nic nie robić, tylko sadzić, sadzić aby było zielono, zielono no to niech wszyscy chodzą na nogach –
A dygnitarzy niech noszą w lektykach o !
jakie oszczędności będą , jak będzie bezpiecznie, cicho, miło i przyjemnie bez dymu z rur wydechowych – czyli ekologicznie.

Jan Pakosławic Rzeszowski
Reply to  emeryt

Jeśli są wypadki na pasach to się buduję sygnalizację świetlną na przejściu. 4 pasy są po to, by zwiększyć przepustowość dla wyjazdu z osiedla i dostęp np. dla dojazdu do potrzebujących pogotowia ratunkowego.

Qr-1
Qr-1
1 rok temu
Reply to  emeryt

Stanowcze NIE dla takich osób jak ty, które najlepiej by się zatrzymały w ciemnogrodzie.

ROMAN
ROMAN
1 rok temu

No i znowu ” w niektórych fragmentach”
Jak budować to od razu w układzie 2+2 a nie za chwilę znowu przebudowy i modzenie
Od razu raz a dobrze – a miejsca nie ma to z płotami do tyłu : O!

rzeszowiak
rzeszowiak
1 rok temu

Jak zaplaca to i sie znajdzie projektant. Za darmoche nikt nie bedzie pracowal.