Miasto Szkła w komplecie

Fot. Facebook Miasto Szkła

Miasto Szkła Krosno skompletowało już skład na nowy sezon. Jednym z ostatnich zawodników w układance trenera Romana Prawicy jest Argentyńczyk z polskim paszportem, Santiago Vaulet, który zdecydował się kontynuować grę
w Krośnie.

24-letni Vaulet (194 cm) w minionym sezonie, na wskutek kontuzji, rozegrał tylko 10 spotkań ze średnią 17,9 pkt i notował 8,2 zbiorek, będąc liderem zespołu z Podkarpacia. – Ze zdrowiem Santiago jest już wszystko ok. – informuje Janusz Waliszewski, prezes Miasta Szkła Krosno. – Zresztą jak przyjedzie to przejdzie kompleksowe badania w Polsce. Wiem, że już na sto procent trenuje w Argentynie. Na bieżąco monitorowaliśmy jego przygotowania. Prawda jest też taka, że to my go leczyliśmy w ub. sezonie i znamy opinię lekarzy jak to wszystko wygląda i wydaje się, że wszystko powinno być ok – mówi prezes ekipy z Krosna, w której nie będzie ostatecznie występował rzucający/niski skrzydłowy 18-letni mierzący 198 cm Damian Krużyński (Ilirija Lublana), z którym rozwiązano nie tak dawno podpisaną umowę. – Tam były jakieś kwestie powrotu z rodzicami do Lublany. Nie chcieliśmy chłopka blokować, zresztą z niewolnika nie ma pracownika. Szkoda, że nie zagra u nas, bo to fajny utalentowany chłopak był pokroju Szymka Sobiecha. Pewnie by się nam przydał, ale kwestie rodzinne zadecydowały. Nic na siłę – wyjaśnia prezes Miasta Szkła.
Nowymi twarzami w ekipie z Krosna są grający na pozycji 21-letni rzucający obrońca Stanisław Heliński (198 cm, PGE Turów Zgorzelec), 34-letni Michał Jankowski (191 cm, gra na pozycjach rzucający/ niski skrzydłowy, ostatnio Księżak Łowicz), 19-letni rozgrywający Trefla Sopot (101 cm) Hubert Łałak, 23-letni Maksymilian Zagórski (198 cm, pozycja niskiego i silnego skrzydłowego, Śląsk II Wrocław), 24-letni rozgrywający Kacper Traczyk (185 cm, PGE Turów Zgorzelec), 22-letni wychowanek przemyskich Niedźwiadków Kacper Waliszewski (197cm, niski/silny skrzydłowy) oraz 25-letni środkowy, Łotysz Klavs Dubults 204 cm). Z poprz. zespołu w Krośnie pozostali: Dariusz Oczkowicz, Szymon Szymański, Konrad Dawdo i Michał Gomułka.
Przygotowania do nowego sezonu Miasto Szkła rozpocznie 12 sierpnia, a rozgrywki Suzuki 1 Ligi mają ruszyć 24-25.09. – W okresie przygotowawczym zagramy turnieje w Tychach, Krośnie i Mistrzostwa Podkarpacia w Przemyślu. Być może zagramy jakiś sparing z Sokołem Łańcut albo pojedziemy na towarzyski mecz do Lublina – mówi prezes krośnieńskiego klubu, który na pytanie, jakie cele stawiane są przed zespołem, odpowiada: – Mamy 20-lecie klubu, chcielibyśmy być jak najwyżej. Patrząc na realia i ten skład to zakładam, że powinna być ósemka, ale byśmy chcieli o medale powalczyć. Postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby godnie uczcić jubileusz klubu. Zobaczymy, jak to wszystko się potoczy – mówi prezes Janusz Waliszewski i dodaje: – Co zaś się tyczy jubileuszu 20-lecia klubu bardzo byśmy chcieli zrobić coś na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku, ale do tego jest potrzeba, abyśmy byli co najmniej w play-off i mogli grać o medale – kończy prezes Miasta Szkła.

Rafał Myśliwiec