Mieleccy harcerze mają nowe cztery kąty

MIELEC. Po blisko pół wieku funkcjonowania lokalu przy ulicy Asnyka 2, Hufiec ZHP w Mielcu przeprowadził się do nowej siedziby w zmodernizowanym budynku dawnych szatni letniego basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kusocińskiego.

Harcerze dysponują tam nie tylko pomieszczeniem biurowym ale także salami, które posłużą jako miejsca zbiórek czy imprez organizowanych przez ZHP.

Nowy siedzibę urządzają przede wszystkim samodzielnie harcerze. – W starym lokalu byliśmy „od zawsze”, ale stan techniczny tego obiektu powodował, że musieliśmy szukać nowego miejsca, które pozwoli nam w lepszych warunkach prowadzić zajęcia dla naszych zuchów i harcerzy – mówi Anna Marek, komendantka Hufca ZHP w Mielcu.

Hufiec ZHP Mielec to największa młodzieżowa organizacja wychowawcza działająca w powiecie mieleckim. Liczy ponad 300 członków, w tym młodzież niepełnosprawną. Każdego tygodnia w Mielcu i okolicach odbywa się ponad 20 harcerskich zbiórek i spotkań. W ramach działalności wychowawczej harcerze organizują imprezy turystyczne, kulturalne, sportowe i charytatywne. W przyszłym roku minie sto lat od powstania harcerstwa w Mielcu.

pg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments