Mielecka kardiologia w nowej siedzibie

Tak prezentuje się nowa siedziba mieleckiej kardiologii. Fot. Paweł Galek

W najbliższych dniach, na powierzchni blisko 670 mkw., na piątym piętrze budynku Szpitala Specjalistycznego w Mielcu funkcjonowanie rozpocznie oddział Kardiologii. Zarządzać nim będzie Grupa American Heart of Poland. W piątek (30 ub.m.) oddano do użytku zmodernizowane i dosprzętowione pomieszczenia.

Na piątym piętrze mieleckiego szpitala są m.in. sale chorych w łącznej liczbie 15 łóżek, gdzie będzie odbywać się diagnostyka i leczenie chorób układu krążenia. Znajduje się tam również oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, który mieści dziewięć w pełni monitorowanych stanowisk, a także Pracownia Hemodynamiki z zainstalowanym nowym angiografem, w której wykonywane będą zabiegi kardiologii inwazyjnej.

Przenosiny z pierwszego piętra

Paweł Kaźmierczak, członek zarządu Grupy American Heart of Poland, podkreśla, że w nowej siedzibie oddziału zwiększono liczbę łóżek w Intensywnym Nadzorze Kardiologicznym, gdzie znajdują się pacjenci w ciężkim stanie, często zagrożenia życia.
– To pozwoli na leczenie głównie pacjentów z zawałem, ale także z niewydolnością serca, którzy wymagają leczenia w warunkach wzmożonego nadzoru. Daje to możliwość specjalistycznej opieki nad chorymi w cięższym stanie – mówił Paweł Kaźmierczak.
Obecnie oddział Kardiologii mieści się na pierwszym piętrze, a Oddział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego – na parterze budynku szpitala. Obie te jednostki zostaną przeniesione na piąte piętro w pierwszych dniach stycznia br. Wcześniej grupa zawarła z Zarządem Powiatu umowę najmu w budynku lecznicy pow. blisko 670 mkw.

Powstanie Klub Pacjenta

– Taka reorganizacja spowoduje, że cała opieka nad pacjentami z chorobami układu krążenia odbywać się będzie na jednej kondygnacji, co znacznie poprawi komfort pobytu pacjentów. Warto dodać, że wszystkie sale chorych posiadają własne węzły sanitarne – zaznaczył Marcin Bruszewski, członek zarządu American Heart of Poland.
Grupa w ramach edukacji i profilaktyki chorób cywilizacyjnych planuje zorganizować w szpitalu Klub Pacjenta, czyli cykl bezpłatnych spotkań dla chorych, którzy mają problemy kardiologiczne lub też chcieliby po prostu zgłębić temat profilaktyki.
Co ciekawe, oddział Kardiologiczny w mieleckiej lecznicy jest jednym z 24 ośrodków medycznych w kraju, zarządzanych przez American Heart of Poland. W tym gronie są tak renomowane placówki, jak szpitale w Katowicach i Drawsku Pomorskim.

Paweł Galek