Mieszkańcy boją się budowy placu wodnego przy ul. Odrzykońskiej

Już w przyszłym roku rzeszowianie skorzystają z podobnych basenów do tych znajdujących się na ROSiR-ze. Fot. Archiwum

RZESZÓW. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy czytelników Super Nowości, że miasto zamierza wybudować nowy plac wodny w parku przy ul. Bieckiej i Odrzykońskiej w Rzeszowie.

Ratusz ogłosił już nawet przetarg na stworzenie koncepcji inwestycji, która składać ma się z dziesięciu wodnych urządzeń zabawowych. – Mowa m.in. o małych basenach, zjeżdżalniach i wodotryskach – wyjaśniał Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Cały teren ma być całkowicie monitorowany, oświetlony oraz wyposażony w iluminację nocną. W jego obrębie znajdą się ławki, stoliki, siedzenia czy stojaki na rowery.

Wydawać by się mogło, że dobra informacja, ale zaniepokoiła okolicznych mieszkańców, którzy obawiają się, że po wybudowaniu placu na spokojnym osiedlu regularnie zakłócany będzie spokój. – To nie tak, że nie chcemy tej inwestycji, ale miasto powinno dokładnie zastanowić się, czy wybrana lokalizacja jest trafionym pomysłem – mówi pan Tomasz, nasz czytelnik. – Nie chcemy, aby okazało się, że o godz. 20 na teren osiedla zjeżdżają się mieszkańcy z całego Rzeszowa, którzy bawią się przy dźwiękach głośnej muzyki, oślepiających światłach i parkują swe samochody gdzie popadnie – dodaje.

Ze sprawą zwróciliśmy się do ratusza. – Lokalizacja przy ul. Bieckiej i Odrzykońskiej jest najlepszym wyborem, a okoliczni mieszkańcy nie mają się czego obawiać – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Powstanie zwykły plac wodny, podobny do tego, jaki jest na ROSiR-ze, który nie będzie nikomu przeszkadzał, zwłaszcza nocami – dodaje. Należy więc mieć nadzieje, że spokój mieszkańców rzeczywiście nie będzie zakłócany, tak jak to ma miejsce w przypadku bloków przy fontannie multimedialnej.

kl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
onyx
onyx
2 lat temu

Ani tam miejsca na ten plac ani parkingu, pomysł nieprzemyślany!

oleg
oleg
2 lat temu

I się zrobi z fajnego spokojnego osiedla kaszana.

Zbyszek 0
Zbyszek 0
2 lat temu

Jest wiele lepszych miejsc niż przy przepompowni ścieków.

Radek
Radek
2 lat temu

Czyli pojechać do centrum przeszkadzać innym to można, ale żeby do nas to już nie. Mentalność Kalego.

zawodowy kierowca mpk
zawodowy kierowca mpk
2 lat temu

Na Zalesiu mieszkańcy przeciwni budowie mieszkań na działkach budowlanych! Ajeszcze wcześniej jak ogłoszono że tam będzie mini zoo bo była lista z podpisami żeby zablokować bo zwierzęta są głośne i takie sąsiedztwo będzie uciążliwe. Na Drabiniance zablokowali korty tenisowe Czarnym potem zablokowali akademiki a teraz jest lista za zablokowaniem lodowiska. Na działkach obok katedry jedni działkowicze pisali do mediów że po deszczu chodzą po błocie… po 2 latach gdy znalazły się pieniądze i firma na utwardzenie drogi to geodetom inni działkowicze paliki powyrywali. Tak że każda inwestycja jest już oprotestowywana. Miasto z automatu nie powinno brać pod uwagę takich protestów… Czytaj więcej »

panW
panW
2 lat temu

Same kłamstwa.

Grzegorz
Grzegorz
2 lat temu

Basen ale zakryty z prawdziwego zdarzenia by sie przydał a nie plac wodny czynny 5miesięcy w roku!

panW
panW
2 lat temu

To jest wina ratusza a nie mieszkańców. Brak chęci porozumienia się, brak jakiejkolwiek woli negocjacji, brak chęci rekompensaty poszkodowanym działek lub warunku, parkingów itp. Tadek i reszta to są po prostu wieśniaki, które nie znają cywilizowanych zasad dialogu. Nie potrafią przygotować planu zagospodarowania, planu takiego, który odpowiadał by wszystkim stronom. Dla nich ma być, albo tak jak oni chcą, albo wogóle. Zwalanie na mieszkańców to kolejna wymówka na zasadzie kiełbasy wyborczej „my chcemy zrobić dobrze, ale mieszkańcy nam nie pozwalają”. Miasto ma działać w interesie mieszkańców, wszystkich. W takich sytuacjach wychodzi z butów czerwona słoma i bolszewicka mentalność.

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
2 lat temu
Reply to  panW

Chyba Pan nie z Rzeszowa? Gdyby był Pan mieszkańcem to by Pan wiedział że tu nawet kiosku ruchu nie postawi się bez protestów i mieszkańców i ekologów. To blokowanie wszystkiego przybrało w tym mieście skalę kabaretu.

Jaki plan zagospodarowania? Zakładając że ta lokalizacja jest zła i powstanie plan zagospodarowania terenu z inną lokalizacją to ta inna zaraz po ogłoszeniu planu też będzie oprotestowywana. Moja rada jak ktoś nie lubi ludzi niech wyprowadzi się w Bieszczady.

panW
panW
2 lat temu

Mieszkam w mieszkaniu, w którym mieszkał jeszcze mój pradziadek, więc mi tu nie wyjeżdżaj cwaniaczku z takimi tekstami. Największe wieśniaki w Rz to potomkowie UBeków i bolszewików przywiezionych przez armię czerwoną ze wschodu. Do pięt nie dorastają pokoleniom mieszkańców okolic Rzeszowa, Galicji wschodniej jeśli chodzi o kulturę itp. Na tym forum jak czytam kolejny wpis, gdzie kolejny czerwony cwaniaczek wyzywa innych od wieśniaków, to wtedy wiem, że to właśnie prymityw z takim rodowodem jak opisałem. AK takich goniło i dalej będzie gonić. „Szable do boju, lance w dłoń, bolszewika GOŃ GOŃ GOŃ!”.

Rafał Misiewicz
Rafał Misiewicz
2 lat temu

PiS-Buractwo napływające do Rzeszowa za jedyną nie budzącą strachu inwestycję uważałoby stodołę i sławojkę za nią. Jak nie pasuje, to wracać do taty/dziadzia i mamy/babci w lasach za Lubenią i rekreację uprawiać na ściernisku.

bartek
bartek
2 lat temu

10/10

beton
beton
2 lat temu

Dokładnie tak. Nie podoba sie to Wracać do swoich wiosek i miasteczek. Będziecie mieli gwarancję że przez najbliższe parę lat nic się nie zmieni. A tu jest Rzeszów -miasto, które ma gospodarza i się szybko rozwija, więc jak nie pasuje to pa.

hijena
hijena
2 lat temu

a jakby wysilic trochę komórki mózgowe i wybudować akwapark z prawdziwego zdarzania ,a nie basen zawierający przede wszystkim mocznik w wodzie ,na nieuzytkach jakie z uporem maniaka zostaly przyłączone przez Ferenca? SPokój i cisze uzyskaja mieszkańcy tylko po zamknięciu drzwi i okien,tak jak robią to mieszkańcy bloku przy fontannie medialnej

mieszkaniec Rzeszowa
mieszkaniec Rzeszowa
2 lat temu

Ha ha no nie mogę. Kolejny pomysł i znowu a jakże mieszkańcy przeciwni i protestują.

U nas już blokują wszystko jak leci, bez różnicy. Co za ludzie. Ręce opadają. Jeszcze pasuje żeby Buczak i Kultys z Pisu się pojawili i zapewnili że niczego nie będzie :)

Tak to my Krakowa, Lublina czy Wrocławia nigdy nie dogonimy.

Adam
Adam
2 lat temu

Dokładnie tak, przed remontem Rosiru płakali trole że miasto wojewódzkie nie ma placu wodnego z prawdziwego zdarzenie. Teraz gdy przy Pułaskiego wyremontowano stary obiekt a teraz włodarze miasta planują kolejny to okazuje się że są przeciwnicy tej inwestycji. Więc się pytam, jak to możliwe że ludzie płaczą że czegoś nie ma a kiedy ma być wybudowana potrzebna inwestycja zwolenników jest mało.

rzech
rzech
2 lat temu
Reply to  Adam

Bo to taka nasza chora mentalność i sport narodowy być wiecznie niezadowolonym i wiecznie przeciw…
:D :D :D