Mieszkańcy Krasnego domagają się referendum

Wit Hadło
Wit Hadło

KRASNE, RZESZÓW. Grupie mieszkańców, której zależy na włączeniu Krasnego do Rzeszowa, udało się zebrać tysiąc podpisów w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się zorganizowane przez władze gminy konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic. Zgodnie z zamieszczonymi na stronie internetowej gminy informacjami wynika, że w konsultacjach wzięło udział 3328 osób uprawnionych do głosowania, z czego przeciwnych przyłączeniu gminy Krasne do Rzeszowa było 2852 osób, co stanowi ponad 85 proc. mieszkańców.

Wynikami konsultacji zaskoczeni są zwolennicy połączenia gmin, którzy domagają się referendum. Aby mogło do niego dojść, musieli zebrać podpisy osób stanowiących 10 proc. mieszkańców gminy Krasne. Jak się dowiedzieliśmy, chętnych do przyłączenia było około 1 tys. Liczba ta jest wystarczająca do przeprowadzenia referendum.

Grupa mieszkańców, której zależy na przyłączeniu gminy Krasne do Rzeszowa, 26 stycznia powiadomiła władze gminy o zebraniu wystarczającej do przeprowadzenie referendum liczby głosów. – Rzeczywiście do naszego urzędu wpłynął wniosek od inicjatora referendum, Benedykta Czajkowskiego – potwierdza Robert Żołynia, sekretarz gminy Krasne. – Wniosek ten podlega weryfikacji zgodnie z przepisami prawa – dodaje.

Decyzję o zarządzeniu referendum gmina Krasne musi, zgodnie z prawem, podjąć w ciągu 50 dni od daty złożenia wniosku.

Agata Flak 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
michał b
michał b
5 lat temu

Referendum prawdę powie.
tyle w temacie.

stachu
stachu
5 lat temu

Na rynku w Rzeszowie postawić 200 m wieżę na niej tron i posadzic w nim p fereca niech ogląda z góry zadłużone po uszy metropolę

referendumlokalne.pl
referendumlokalne.pl
5 lat temu

Więcej interesujących informacji na temat inicjatyw referendalnych można uzyskać na portalu referendumlokalne.pl

Zbyszek
Zbyszek
5 lat temu

A kto za to zapłaci???

Wl
Wl
5 lat temu

Oni nie chcą zostawić władzy i jest im tak bardzo dobrze.A boją się Ferenc z Krasnego i Trzebownisko bo u niego potrzeba pracować a tak kilka i się siedzi.Wyślę w teren swoich ludzi oni wiedzą gdzie mają iść i robią wyniki np.85 %

xyz
xyz
5 lat temu

Pan Czajkowski powinien się przeprowadzić do Rzeszowa, mielibyśmy w końcu święty spokój. A tak to tylko mąci :/

Julia B
Julia B
5 lat temu

Nie dajcie się sprzedać za guziki. Gmina tak w sobie jest bogata a pracowało na to z wielkim trudem wiele pokoleń. Uszanujcie to. Cudze chwalicie, sewgo nie zacie. Gmina jest bogata, („urzędnicy” dobrze o tym wiedzą)Rzeszów pochłonie wszystkie dobra. Mądremu dość..

KRIS
KRIS
5 lat temu

panu czajkowskiemu jak chce sie rzeszowa , to niech sie przeprowadzi!!! ja mieszkam na wsi i chce dalej mieszkac !!!

Jan
Jan
5 lat temu
Reply to  KRIS

Pan Czajkowski mysli bardzo madrze o perspektywie rozwoju Krasnego a Ty czlowieku zatrzymales sie na etapie strzechy wiejskiej i wychodka za stodola skoro tak piszesz, przenies sie na koniec wojewodztwa jak szukasz wsi, bo Krasne juz dlugo nia nie bedzie!”!!!

Mango
Mango
5 lat temu
Reply to  Jan

Pan Czajkowski myśli tylko i wyłącznie o własnym interesie. Tak samo jak reszta chętnych do przyłączenia. Uświadomili sobie że po wejściu w życie ustawy o obrocie ziemią rolną na swoich działkach będą mogli ziemniaki sadzić a nie sprzedać pod zabudowę. I to jest przyczyna pędu do Rzeszowa. W poprzednich latach mieli Rzeszów głęboko w …..

Tdek
Tdek
5 lat temu

miałem to samo napisać ,ale zakończyć”po prostu całe PIS”.

Beata
Beata
5 lat temu

Co za bzdury. Jakie konsultacje. Z wybranymi przez „władze” gminy mieszkańcami. Żałośnie to wyglądało. Przychodzi pani do sąsiadki jak dowiaduje sie, ze jest przeciwna to wychodzi.
Po prostu całe PO w wiejskim wydaniu

Mateusz
Mateusz
5 lat temu

Ten caly Czajkowski to tylko maci bo wójt mu nie wygodny bo nie robi co mu karze

bartek
bartek
5 lat temu
Reply to  Mateusz

Czajkowski nigdy od nikogo nic nie chciał , skoro tak myślisz to chyba masz na myśli swoją osobę.
Przestań pisać brednie bo prawda jest taka że jest uchwała miasta że te 100 mil. zł zostanie w gminie Krasne a niestety nie będą mieć pracy Wójt i jego świta , tu jest cały problem tej śmietanki . Pozostali pracownicy zostaną przejęci do miasta i na pewno będzie im lepiej.