Mieszkańcy narzekają na nowe podstrefy parkowania

Mieszkańcy dopytują dlaczego na całej ul. Staszica nie wyznaczono miejsc parkingowych. Fot. Wit Hadło

W październiku na osiedlach Rzeszowa: Grota-Roweckiego i 1000-lecia uruchomiono Strefę Płatnego Parkowania. Przy wielu ulicach podstrefy się sprawdzają, lecz zdarzają się odcinki, gdzie kierowcy, aby uniknąć opłat blokują chodniki parkując gdzie popadnie. Zdaniem mieszkańców, miasto „zapomniało” także wyznaczyć parkingi przy niektórych ulicach.

Nowa Strefa Płatnego Parkowania, która funkcjonuje od ponad dwóch tygodni ma docelowo ułatwić parkowanie mieszkańcom Rzeszowa. Podstrefa czerwona obejmie obszar pomiędzy ul. Dąbrowskiego, Wincentego Pola a Bulwarową, a podstrefa zielona pomiędzy ul. Siemieńskiego, Maczka, Lubelską a Gołębią. Idea uruchomienia podstref na obu osiedlach wydaje się być słuszna, lecz mieszkańcy mają sporo wątpliwości co do jej wdrożenia. W przypadku osiedla Grota-Roweckiego, w trakcie dnia, wiele miejsc postojowych objętych strefą stoi pustych, natomiast przyjezdne pojazdy zajmują miejsca …na chodnikach. – Blokują przejazd, bo nie chcą zapłacić za postój, a pieszy ma problem z poruszaniem się – irytuje się pan Rafał, czytelnik „Super Nowości”. Taka sytuacja jest szczególnie widoczna na ul. Hetmańskiej. Co na to miasto? – To mieszkańcy prosili prezydenta o ustanowienie strefy na osiedlu. Pracownicy MATiP-u mogą kontrolować pojazdy i pobierać dodatkowe opłaty w obrębie wyznaczonych miejsc, w związku z czym nie jest możliwym ukaranie kierowcy parkującego na chodniku, poza obszarem – mówi Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

To strefa przyszła do nas, a nie my do strefy

Wielu mieszkańców osiedla Grota-Roweckiego zastanawia się także dlaczego na niektórych ulicach nie wyznaczono miejsc parkingowych? – Na ul. Lenartowicza spora część drogi nie została oznaczona, podobnie jest z ul. Staszica, gdzie i tak codziennie parkują kierowcy – mówią rzeszowianie. Jak słyszymy w odpowiedzi MATiP-u, wyznaczenie miejsc przy ul. Staszica, w rejonie placu Śreniawitów „byłoby niezgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów”.

Narzekają także mieszkańcy osiedla 1000-lecia. Jak tłumaczą, wiele osób o uruchomieniu strefy dowiedziało się pod koniec września i nie wszyscy wyrażają na nią zgodę. – Dlaczego musimy płacić za abonamenty? Mieszkamy tu od wielu lat, a teraz ktoś nagle nakłada na nas opłaty. To strefa przyszła do nas, a nie my do strefy – wskazuje pani Monika, czytelniczka „Super Nowości”. Mieszkańcy pytają ponadto, czy ktokolwiek przeprowadzał badania ruchu na osiedlu, na podstawie której podjęto decyzję o ustanowieniu strefy? – Kolejna sprawa dotyczy tego, dlaczego na osiedlu 1000-lecia godzina parkowania jest droższa niż na osiedlu Grota-Roweckiego – zastanawiają się rzeszowianie. Pytań jest sporo, odpowiedzi już mniej. Do sprawy wrócimy.

Kamil Lech

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polska w ruinie
1 rok temu

Narzekają także mieszkańcy osiedla 1000-lecia.
Mieszkańcy zamiast narzekać, niech się złożą na dobrego adwokata – sprawy przeciw reżimowi najsprawniej prowadzi Pan Gertych.

hijena
hijena
1 rok temu

wzorem innych miast należy rozformować tych kolesi ze Strazy Miejskie,z których nie ma żadnego pożytku,a jedynie są ogromne wydatki w miejskiej kasie,ktora jest jak wiemy z naszych krwawych podatków. Ich działalność widać tylko w czasie imprez religijnych jak niosą baldachim

hijena
hijena
1 rok temu

bajzel z parkowaniem,nie mozna z wozkiem przejść chodnikiem i znów dzielnych zuchów ze StrażyMiejskiej nie uświadczysz na ulicach.Jedyny posterunek to wejście do ratusza pilnowane razem z jakimś przebierancem z zardzewiałą szablą

Wpamix
Wpamix
1 rok temu

Jak słyszymy w odpowiedzi MATiP-u, wyznaczenie miejsc przy ul. Staszica, w rejonie placu Śreniawitów „byłoby niezgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów”.

jesli nie sa na jezdni lub chodniku wyznaczone biala linia miejsca oraz brak kest znaków to pobor oplat w ramach strefy jest NIELEGALNY a wystawione wezwania do zapłaty są nic nie warte. wg mnie podchodza nawet pod art 286 kodeksu karnego

Polska w ruinie
1 rok temu
Reply to  Wpamix

jeśli pobór opłat jest nielegalny – zgłoście to niezależnej prokuraturze
a jeśli nie pomoże – zgłoscie samemu prezesowi, który rzekomo jest za prawem …. i rzekomo za sprawiedliwością

Job twoja mać
Job twoja mać
1 rok temu

Chcieli ferenca to mają hihihihihi

Polska w ruinie
1 rok temu
Reply to  Job twoja mać

dokładnie hihihihi